Plastyczność powiek - jaki jest jej koszt?

Plastyczność powiek – jaki jest jej koszt?

Koszt plastyki powiek może się znacznie różnić, od tak mało jak 1500 dolarów do tak dużo jak 3200 dolarów. Jednakże, jeśli rozważasz przeprowadzenie operacji w celu skorygowania problemu estetycznego, Twój ubezpieczyciel może ją pokryć. Zabieg będzie zazwyczaj kosztował co najmniej $1,500, a koszt konsultacji może wynieść nawet $1,500.

Operacja dolnej powieki kosztuje aż $3,200

Koszt operacji dolnej powieki różni się w zależności od gabinetu i od pacjenta. Zależy od wykonywanej procedury i honorarium lekarza, a także innych opłat związanych z zabiegiem, takich jak znieczulenie. Koszt operacji zostanie określony podczas wstępnej konsultacji z pacjentem. Niektóre praktyki mogą oferować pomoc finansową w celu zmniejszenia kosztów zabiegu.

Zabieg ten może sprawić, że będziesz wyglądać młodziej, zwłaszcza jeśli jesteś niezadowolony z wyglądu swoich powiek. Z wiekiem skóra w naturalny sposób traci elastyczność i wyściełanie tłuszczem. Operacja powiek dolnych może przywrócić Ci młody wygląd poprzez wygładzenie skóry wokół oczu. Przez około 48 godzin po zabiegu będziesz musiała nosić zimne okłady wokół oczu, aby zmniejszyć obrzęk i zapobiec infekcjom.

Zabieg może spowodować pewne zasinienia i obrzęki, ale te efekty uboczne nie są trwałe i mogą być zakryte makijażem. Po zabiegu należy dokładnie przestrzegać instrukcji pooperacyjnych dostarczonych przez chirurga. Przez pierwszy tydzień po zabiegu należy unikać forsownych ćwiczeń, ale w ciągu kilku dni można powrócić do mało intensywnych czynności.

Cena operacji powiek dolnych różni się w zależności od umiejętności, doświadczenia i reputacji chirurga. Może kosztować zaledwie 400 dolarów lub aż 3200 dolarów, w zależności od lokalizacji i doświadczenia chirurga. Jeśli mieszkasz w dużym mieście, koszt może być znacznie wyższy. Operacja dolnej powieki jest uważana za chirurgię kosmetyczną i zazwyczaj nie jest pokrywana przez ubezpieczenie.

Pokrycie ubezpieczeniowe dla operacji powiek jest rzadkie, ale możliwe. Medicare i większość firm ubezpieczeniowych pokrywa koszty operacji powiek, jeśli pacjent wykaże dowody na znaczną utratę obwodowego pola widzenia. Lekarz musi potwierdzić ten stan, zanim operacja zostanie pokryta. Może być również konieczne przedstawienie zdjęć powiek i rejestrów wizji jako dowód, że procedura była korzystna.

Chirurgia powiek górnych kosztuje już od $1,500

Koszt operacji powiek górnych i dolnych jest stosunkowo podobny. Jeśli masz chorobę, która wymaga chirurgii kosmetycznej, twoje ubezpieczenie może pokryć część kosztów. Istnieje jednak kilka ważnych czynników, które wpłyną na ostateczny koszt zabiegu. Oprócz doświadczenia i szkolenia chirurga, cena będzie zależeć od rodzaju zastosowanego znieczulenia. Wybór chirurga, który stosuje znieczulenie miejscowe jest znacznie mniej kosztowny niż zastosowanie znieczulenia ogólnego, które wymaga skorzystania z usług wyspecjalizowanego anestezjologa.

Operacja powiek górnych jest stosunkowo prostym zabiegiem, w którym wykorzystuje się znieczulenie miejscowe. Cała procedura trwa zazwyczaj około godziny. Koszt operacji powiek dolnych jest droższy i zazwyczaj wymaga znieczulenia ogólnego. Może kosztować nawet 1500 dolarów lub więcej. Jeśli rozważasz operację dolnej powieki, należy skonsultować się z chirurgiem plastycznym z certyfikatem zarządu, który wykonał setki przypadków.

Po operacji otrzymasz leki i zalecenie, aby nie pływać przez kilka tygodni. Należy również unikać jakiegokolwiek wysiłku lub podnoszenia ciężarów przez co najmniej dwa tygodnie. Ważne jest również, aby nie nosić soczewek kontaktowych przez co najmniej dwa tygodnie. Po zabiegu powieki będą prawdopodobnie opuchnięte przez pierwsze dwa tygodnie.

Niektóre firmy ubezpieczeniowe pokrywają koszt operacji powiek. Jednakże, firma ubezpieczeniowa musi stwierdzić, że jest to medycznie konieczne. Większość planów ubezpieczeniowych pokryje koszty operacji powiek górnych tylko wtedy, gdy jest ona niezbędna do poprawy wzroku.

Konsultacje w gabinecie dla plastyki powiek

Plastyka powiek może być przeprowadzona w gabinecie chirurgicznym lub w centrum chirurgii ambulatoryjnej. Zabieg może trwać od jednej do trzech godzin. Operacja może wymagać znieczulenia miejscowego lub ogólnego. Znieczulenie miejscowe znieczula obszar wokół oczu, natomiast środki uspokajające pozwalają pacjentowi pozostać przytomnym podczas zabiegu. Po zabiegu konieczne może być przykrycie powiek lub zastosowanie maści, aby zapobiec ich wysychaniu.

Pacjenci, którzy chcą mieć operację powiek, powinni być zdrowi, niepalący i wolni od schorzeń, które mogłyby utrudnić gojenie. Powinni również mieć realistyczne oczekiwania. Podczas wstępnej konsultacji dr Rau oceni stan zdrowia i omówi cele estetyczne pacjenta. Wyjaśni również procedurę i proces rekonwalescencji.

W zabiegu plastyki powiek, nadmiar skóry i tkanki miękkiej jest usuwany za pomocą nacięcia ukrytego w załamaniu górnej powieki. Po krótkim okresie rekonwalescencji pacjent zauważy bardziej zdefiniowaną, gładszą powiekę. Operacja ta może być skuteczna w rozwiązywaniu różnych problemów kosmetycznych i może radykalnie poprawić wygląd pacjenta.

Pacjenci, którzy zdecydują się na operację powiek powinni wybrać chirurga plastycznego z certyfikatem zarządu. Certyfikacja ta oznacza, że chirurg plastyczny przeszedł odpowiednie szkolenie i ma duże doświadczenie w wykonywaniu operacji powiek. Powinien również być członkiem jednej lub więcej organizacji zawodowych, takich jak American Society of Plastic Surgeons i The Aesthetic Society, która wymaga od członków, aby przejść ciągłą edukację. Wybierając chirurga plastycznego z certyfikatem zarządu, pacjenci mogą być pewni, że otrzymają najwyższą jakość opieki.

Istnieje kilka rodzajów operacji powiek. Pacjenci mogą mieć górną lub dolną blepharoplastykę. Niektórzy decydują się na obie procedury, podczas gdy inni wybierają jedną lub drugą. Lekarz omówi procedury z pacjentem podczas konsultacji i zaleci opcję chirurgiczną lub niechirurgiczną.

Czas rekonwalescencji po zabiegu

Po zabiegu plastyki powiek pacjenci będą musieli odpocząć od oczu przez kilka dni. Przez pierwsze 48 godzin powinni unikać wszelkiej forsownej aktywności i przyjmować przepisane leki przeciwbólowe. Powinni również ograniczyć ilość czasu spędzanego na patrzeniu w ekrany. Może upłynąć od 7 do 10 dni, zanim poczujesz się zupełnie normalnie.

Po tygodniu można zacząć brać prysznic. Należy pamiętać, aby nie używać ostrych mydeł lub szamponów na obszarach chirurgicznych. Można jednak nadal myć włosy i delikatnie myć powieki. Możesz również używać łagodnych produktów na resztę twarzy, z wyjątkiem makijażu oczu.

Po zabiegu plastyki powiek należy wziąć co najmniej pięć dni wolnego od pracy. Po dwóch tygodniach można wznowić lekkie ćwiczenia. Jednak przez trzy miesiące należy unikać energicznych ćwiczeń. Jest to spowodowane tym, że ćwiczenia o wysokiej intensywności mogą zwiększyć ciśnienie krwi w oczach.

Tydzień po operacji plastyki powiek, zauważysz pewien obrzęk wokół oczu. Po tym czasie obrzęk będzie się powoli i stopniowo zmniejszał. Możesz być w stanie wrócić do pracy w ciągu pięciu do dziesięciu dni, w zależności od tego, jak komfortowo się czujesz. Gdy opuchlizna zejdzie, możesz zacząć nosić makijaż i soczewki kontaktowe.

Operacja powiek może również powodować niewyraźne widzenie i tymczasową wrażliwość na światło. Są to normalne skutki uboczne operacji powiek. Możesz stosować leki przeciwzapalne i przeciwbólowe na receptę, aby złagodzić obrzęk. Należy również stosować zimne okłady na oczy co dwie godziny. Należy również unikać spania twarzą w dół przez tydzień.

Pokrycie ubezpieczeniowe dla operacji powiek

Operacja powiek to zabieg kosmetyczny, który poprawia wygląd powiek poprzez usunięcie nadmiaru mięśni i skóry. Chociaż większość polis ubezpieczeniowych nie obejmuje tego typu operacji, istnieją pewne wyjątki. Na przykład, operacja powiek może być pokryta, jeśli masz chorobę, która uniemożliwia Ci wyraźne widzenie.

Aby otrzymać pokrycie na operację powiek, należy wykonać standaryzowany test wzroku i zdjęcia swojego stanu, aby pokazać firmie ubezpieczeniowej, że jest się kandydatem do zabiegu. Chirurg przekaże te zdjęcia firmie ubezpieczeniowej, aby zweryfikować Pani/Pana kwalifikowalność. Proces ten nic Państwa nie kosztuje, ale wymaga kilku dni na przejrzenie zdjęć przez firmę ubezpieczeniową.

Większość firm ubezpieczeniowych ma określone kryteria dotyczące operacji powiek. Opierają one te kryteria na wytycznych Medicare. Chociaż koszt operacji powiek nie zawsze jest pokryty przez Medicare, niektóre plany medyczne pokrywają tę procedurę dla stanu funkcjonalnego. Obejmuje to naprawę ptozy powiek lub operację blepharoplastyki.

Przed uzyskaniem pokrycia ubezpieczeniowego na operację powiek, upewnij się, że omówisz swój przypadek z lekarzem. Potrzebne będą zdjęcia oczu, na których widać, że dodatkowa skóra utrudnia widzenie. Twój okulista będzie musiał również wykonać badanie pola widzenia. To nieinwazyjne badanie jest zazwyczaj wykonywane w gabinecie okulisty. W większości przypadków, zostaniesz poproszony o trzymanie powiek w górze podczas badania. Badanie to jest ważne, ponieważ pozwala lekarzowi zobaczyć, jaki wpływ na Państwa wzrok będzie miała operacja.

Pokrycie ubezpieczeniowe dla operacji powiek może być bardzo korzystne, jeśli masz Medicare Supplement Insurance plan. Medicare pokryje tę procedurę dla out-of-pocket kosztów, jeśli zostanie ustalone, że masz stan, który wymaga chirurgii powiek. Ważne jest jednak, aby zrozumieć, że operacja powiek z powodów kosmetycznych jest operacją wyborczą. Firma ubezpieczeniowa może nie pokryć operacji z powodów funkcjonalnych, takich jak korekcja wzroku lub opadanie powiek.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jaka jest najlepsza głębokość igły?
Czytaj Dalej

Jaka jest najlepsza głębokość igły?

Istnieją dwa podstawowe rodzaje mezoterapii: Iniekcje i mezoterapia bezinwazyjna. W obu przypadkach używa się igieł o różnej głębokości…
Co jest przyczyną plastyczności powiek?
Czytaj Dalej

Co jest przyczyną plastyczności powiek?

Plastyka powiek polega na modyfikacji konturu i konfiguracji powiek. Proces ten polega na wykonaniu małych nacięć w naturalnym…
Ile kosztuje mezoterapia mikroigłowa?
Czytaj Dalej

Ile kosztuje mezoterapia mikroigłowa?

W tym artykule omówimy, ile kosztuje mezoterapia mikroigłowa i jakich efektów ubocznych należy się spodziewać. Omówiony zostanie również…