Plastyka powiek - ryzyko i zagrożenia

Plastyka powiek – ryzyko i zagrożenia

Zabieg ten jest bezpiecznym i skutecznym sposobem na podniesienie powiek. Wykorzystuje łuk elektryczny i jonizację powietrza do podniesienia nadmiaru skóry. Istnieją jednak pewne zagrożenia związane z tym zabiegiem, w tym zakrzepica oka. Niemniej jednak, zabieg jest stosunkowo bezbolesny.

Skutki uboczne zabiegu plazmowego powiek

Zabieg plazmowy powiek jest procedurą niechirurgiczną, która wykorzystuje plazmę do napinania skóry wokół oka. Zabieg jest mało bolesny i nie wymaga użycia szwów ani skalpela. Pacjenci mogą odczuwać pewne zaczerwienienie lub zasinienie po zabiegu, który trwa około godziny. Skóra może być również lekko obrzęknięta. Rezultaty są widoczne po około dwóch do czterech tygodni. Zabieg może być wykonany w znieczuleniu miejscowym.

Zabieg jest całkowicie bezpieczny i nie wymaga żadnej operacji chirurgicznej. Pacjent otrzyma instrukcje dotyczące pielęgnacji po zabiegu. Wokół miejsca zabiegu utworzy się strupek, który złuszczy się w ciągu tygodnia. Miejsce to może również puchnąć przez kilka dni. Zabieg nie uszkadza jednak głębszych warstw skóry.

Obszar zabiegowy będzie zaczerwieniony i może mieć małe węglowe skorupki. Obrzęk ten będzie bardziej widoczny na powiekach, które zagoją się w ciągu około pięciu do dwunastu dni. Zabieg ten może powodować lekki ból, ale zaniknie on po kilku dniach. Obszar ten może również wydawać się obrzmiały i czerwony przez pierwsze kilka dni po zabiegu.

Obecnie dostępny jest nowy zabieg na powieki, który nie wymaga operacji. Wykorzystuje on ręczne urządzenie, które emituje plazmę o niskim napięciu, która zmusza skórę do regeneracji i produkcji kolagenu. Jest to bezpieczny i bezbolesny sposób na napinanie skóry wokół oczu.

Ryzyko zakrzepicy oka

Znane jest ryzyko zakrzepicy oka po terapii plazmą powiek. Pacjenci powinni być ściśle monitorowani, z częstymi wizytami zalecanymi przez okres do 6 miesięcy. W tym okresie pacjenci powinni również poddać się rutynowej gonioskopii. Przed zabiegiem należy ocenić margines źrenicy. Ponadto, pacjenci powinni być ściśle monitorowani pod kątem neowaskularyzacji odcinka przedniego.

Produkty Retin-A i Retinol należy usunąć przed zabiegiem

Pacjenci z wczesnymi oznakami starzenia powinni stosować retinol lub słabszy produkt Retin-A. Bardziej zaawansowane zmiany mogą wymagać bardziej agresywnego podejścia z Retin-A. Pacjent musi być w stanie tolerować podrażniające efekty uboczne zabiegu. Pacjenci o wrażliwej skórze mogą wymagać stosowania słabszej dawki przez dłuższy czas.

Pacjenci powinni zaprzestać stosowania miejscowych produktów Retin-A na 10 dni przed zabiegiem. Ponadto, pacjenci powinni zaprzestać noszenia soczewek kontaktowych i przedłużania rzęs co najmniej trzy dni przed zabiegiem. Pacjenci powinni również usunąć wszelki makijaż, który mógłby zakłócić przebieg zabiegu. Pacjenci powinni przyjmować co najmniej 2000 mg witaminy C dziennie przed zabiegiem. Zabieg może trwać do 12 tygodni. Pacjenci powinni nosić krem znieczulający przed zabiegiem.

Retin-A i Retinol to podobne składniki produktów do pielęgnacji skóry, ale należy pamiętać, że nie należy ich stosować razem. Retin-A jest silniejszy niż Retinol i powinien być stosowany tylko pod nadzorem dermatologa.

Przed zabiegiem depilacji laserowej pacjenci powinni zaprzestać stosowania produktów Retin-A. Powinni również nosić filtr przeciwsłoneczny SPF 30 przez co najmniej 4 tygodnie. Pacjenci powinni również unikać nakładania makijażu oraz powinni unikać stosowania okładów z lodu w celu zmniejszenia obrzęku.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jaka jest najlepsza głębokość igły?
Czytaj Dalej

Jaka jest najlepsza głębokość igły?

Istnieją dwa podstawowe rodzaje mezoterapii: Iniekcje i mezoterapia bezinwazyjna. W obu przypadkach używa się igieł o różnej głębokości…