Jak długo utrzymują się efekty mezoterapii mikroigłowej?

Kiedy można nosić makijaż po zabiegu mezoterapii mikroigłowej?

W ciągu pierwszych kilku dni po zabiegu mezoterapii mikroigłowej możesz unikać noszenia jakiegokolwiek makijażu. Zabieg powoduje mikrourazy, których gojenie może zająć trochę czasu. Aby skrócić czas rekonwalescencji, zaleca się pozostawienie twarzy odkrytej, aby umożliwić zagojenie się wierzchniej warstwy skóry. Po zakończeniu tego procesu można rozpocząć nakładanie makijażu. Aby zachować bezpieczeństwo, należy skonsultować się z ekspertem w dziedzinie pielęgnacji skóry, aby ustalić najlepszy czas na nakładanie makijażu.

Unikanie produktów zawierających substancje zapachowe, alkohol, parabeny i hydrochinon

Jeśli niedawno poddałaś się zabiegowi mezoterapii mikroigłowej, unikaj stosowania produktów kosmetycznych zawierających parabeny, hydrochinon lub substancje zapachowe. Te substancje chemiczne mogą zwiększać wrażliwość skóry. Zamiast tego szukaj produktów zawierających olejki eteryczne, takie jak olejek różany, aloesowy lub z zielonej herbaty. Możesz także wybrać olej mineralny. Olej mineralny pochodzi z różnych minerałów, w tym z ropy naftowej. Jest on skutecznym składnikiem produktów do pielęgnacji skóry, ponieważ zapobiega tworzeniu się bakterii i pleśni.

Unikanie produktów z substancjami zapachowymi

Po zabiegu mezoterapii mikroigłowej należy przez co najmniej tydzień unikać stosowania produktów do pielęgnacji skóry zawierających substancje zapachowe i alkohol. Produkty te mogą opóźniać gojenie, zwiększać stan zapalny i zawierać składniki, które mogą zakłócać proces gojenia. Osoby poddane zabiegowi mikroigłowania powinny unikać stosowania produktów z substancjami zapachowymi i alkoholem przez co najmniej dwa tygodnie po zabiegu. Ponadto należy unikać produktów zawierających nadtlenek benzoilu i inne kwasy złuszczające.

Produkty do pielęgnacji skóry z formułą ceramidową są bezpieczne dla osób o wszystkich typach skóry. Ponieważ zabieg nie uszkadza naskórka, jest również bezpieczny dla wrażliwych lub delikatnych obszarów twarzy. Należy stosować jak najmniejszą ilość makijażu i unikać używania narzędzi, które mogą powodować wysypki. Ważne jest także, aby unikać produktów zawierających syntetyczne substancje zapachowe. Dzieje się tak dlatego, że substancje zapachowe zwiększają ryzyko infekcji skóry.

Unikanie produktów zawierających parabeny

Po zabiegu mezoterapii mikroigłowej produkty do pielęgnacji skóry mogą pomóc w zmniejszeniu stanu zapalnego i wspomagać gojenie się ran. Ponadto mogą one poprawić wyniki zabiegów estetycznych i zminimalizować ryzyko wystąpienia powikłań. Aby zapewnić najbardziej pozytywne rezultaty, należy unikać stosowania produktów zawierających składniki, które mogą zwiększać stan zapalny lub hamować proces naprawy lub przebudowy skóry. Jeśli rozważasz poddanie się zabiegowi mezoterapii mikroigłowej, skonsultuj się ze swoim lekarzem medycyny estetycznej, aby dowiedzieć się, jakich produktów należy unikać.

Jako środek konserwujący, parabeny są stosowane od dziesięcioleci. Są one syntetyczną wersją naturalnie występujących PHBA, które są syntetyzowane przez organizm ludzki z aminokwasów. Parabeny znajdują się w żywności, a niektóre badania wskazują, że powodują raka piersi. W innych badaniach nie znaleziono jednoznacznego związku między parabenami a rakiem. Jednak rozsądnie jest unikać produktów zawierających parabeny po zabiegu mezoterapii mikroigłowej, aby uniknąć wszelkich niepożądanych powikłań.

Unikanie produktów z hydrochinonem

Przez kilka dni po zabiegu mezoterapii mikroigłowej należy unikać hydrochinonu i innych retinoidów stosowanych miejscowo. Retinoidy stosowane miejscowo mogą rozrzedzać krew i spowalniać proces gojenia się skóry poddanej zabiegowi. Hydrochinon i inne retinoidy stosowane miejscowo mogą również powodować wrażliwość i suchość skóry. Należy unikać stosowania tych produktów przez co najmniej siedem dni po zabiegu mezoterapii mikroigłowej.

Jednym ze środków ostrożności jest unikanie ekspozycji na słońce przez kilka dni po zabiegu mezoterapii mikroigłowej. Chociaż hydrochinon jest uważany za bezpieczny dla większości typów skóry, może on powodować podrażnienia skóry. Hydrochinon daje również inne rezultaty u osób o ciemnej karnacji. W razie wątpliwości należy skonsultować się z dermatologiem. Choć u większości pacjentów mezoterapia mikroigłowa nie wywołuje negatywnych skutków ubocznych, łączenie jej z innymi rozjaśniaczami może nie być dobrym pomysłem.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak leczyć raka powiek - opis leczenia
Czytaj Dalej

Jak leczyć raka powiek – opis leczenia

Istnieje kilka opcji leczenia raka powiek. Należą do nich chirurgia, chemioterapia i radioterapia. Krioterapia jest kolejną opcją. Krioterapia…
Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym - jak wygląda i ile kosztuje
Czytaj Dalej

Co to jest mezoterapia mikroigłowa?

Coraz lepiej rozumie się zjawisko mikroigłowania. Mikrouraz w komórce keratynocytu wyzwala uwalnianie kilku czynników wzrostu. EGF jest jednym…