Jak namalować opadającą powiekę - kilka wskazówek

Jak namalować opadającą powiekę – kilka wskazówek

Istnieje kilka ważnych wskazówek, o których należy pamiętać podczas tworzenia wyglądu opadającej powieki. Te wskazówki mogą pomóc Ci osiągnąć pożądany wygląd i uniknąć płaskiego wyglądu. Opadające powieki mogą sprawić, że praca artysty będzie wyglądała na uproszczoną, więc ważne jest, aby poprawić wszystkie kształty lub kolory, które wyglądają źle. Pomocne jest porównanie gotowej pracy z obrazem referencyjnym, aby upewnić się, że udało się uzyskać odpowiednią równowagę. Dodatkowo należy dopracować przejścia między blokami kolorów. Na przykład, cień na dolnej powiece powinien łączyć się z podkreśleniem górnej powieki.

Tworzenie formy przy opadających powiekach

Chociaż opadające powieki nie są szkodliwe dla zdrowia, mogą zakłócać Twój wygląd. Jeśli opadające powieki powodują pogorszenie wzroku, należy zgłosić się do lekarza. Na szczęście opadające powieki można często zmniejszyć lub usunąć za pomocą zabiegu chirurgicznego.

Według Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgów Plastycznych, operacja powiek jest czwartą najczęściej wykonywaną operacją kosmetyczną w USA. Z wiekiem skóra traci elastyczność, co powoduje opadanie powieki. Opadające powieki mogą sprawić, że będziesz wyglądać na starą lub zmęczoną.

Choć starzenie się jest jedną z najczęstszych przyczyn ptozy, mogą ją wywołać także inne schorzenia. Wcześniejsza operacja, zaburzenia mięśniowe, a nawet pewne schorzenia neurologiczne również mogą powodować ptozę. W bardziej zaawansowanych przypadkach, ptoza może wpływać na zdolność oka do prawidłowego zamykania się i może nawet upośledzać widzenie. Proste codzienne czynności, takie jak czytanie, prowadzenie samochodu czy mówienie, mogą być utrudnione.

Używanie eyelinera do malowania opadających powiek

Opadające powieki wyglądają nieatrakcyjnie i powinny być pokryte matowym cieniem do powiek. Dobry cień do powiek powinien również nadawać większą głębię i szerokość. Należy unikać stosowania cieni do powiek, które są zbyt błyszczące lub perłowe. Zamiast tego wybierz cień, który jest matowy i występuje w odcieniach ziemi.

Najlepszym sposobem na zastosowanie eyelinera na opadające powieki jest nałożenie cienkiej kreski wzdłuż górnej linii rzęs. Pamiętaj, aby nie wychodzić poza linię wodną. Używanie grubego eyelinera stworzy niepochlebny wygląd i może nawet pogorszyć sytuację.

Gdy już zastosujesz swój eyeliner, nałóż na niego odpowiedni puder. Następnie nałóż na puder dodatkowy liner, aby nadać spojrzeniu dramatyzmu. Możesz również użyć bibułki do usunięcia nadmiaru makijażu z załamań powiek.

Opadające powieki to częsty problem, ale stosowanie trików makijażowych i podkładów może pomóc Ci rozwiązać ten problem. Najpierw nałóż bazę, zwaną również „primerem”, aby zapobiec przyciemnieniu tego obszaru przez cienie. Baza pomoże również Twojemu makijażowi lepiej przylegać do powiek.

Gdy nałożysz eyeliner na opadające powieki, odciągnie on uwagę od problematycznego obszaru. Będziesz wyglądać bardziej atrakcyjnie z dużym okiem, a opadające powieki będą mniej widoczne, gdy oczy zostaną podkreślone.

Utrzymanie eyelinera na górnej powiece

Osiągnięcie ostrych linii eyelinerem może być zdradliwe, jeśli masz opadającą powiekę. Na szczęście istnieje kilka sztuczek, których możesz użyć, aby utrzymać ostrą linię. Jednym z nich jest użycie karty kredytowej, aby utrzymać eyeliner blisko górnej powieki.

Po pierwsze, upewnij się, że zaczynasz w punkcie nad źrenicą i kontynuujesz do naturalnego kącika oka. Upewnij się, że liner jest widoczny, gdy oko jest otwarte i nie przesadzaj z jego ilością. Następnie narysuj zagięcie na granicy zwisu i górnej powieki, a następnie wymieszaj krawędzie pędzelkiem. Możesz też użyć małej strzałki brązowego cienia w zewnętrznym kąciku.

Następnie znajdź kolor eyelinera, który będzie komplementował Twoje oczy. Jeśli masz opadającą powiekę, będziesz chciała użyć eyelinera, który jest wystarczająco jasny, aby wydobyć kolor oka. Jeśli możesz, spróbuj koloru, który otwiera oczy, takiego jak szafirowy niebieski lub głęboki fiolet. Innym rozwiązaniem jest wybór eyelinera błyszczącego lub metalicznego, ale pamiętaj, że będziesz musiała nakładać kolor delikatnie i ostrożnie.

Możesz również użyć eyelinera do obramowania oczu, jeśli masz krepujące powieki. Ta technika podniesie twoją powiekę i stworzy bardziej atrakcyjny wygląd. Upewnij się, że używasz płynnego linera do górnej części powieki, ponieważ lepiej utrzymuje on kolor. Jeżeli używasz ołówka, rozetrzyj go palcem, aby złagodzić ostrość kreski.

Możesz również użyć podkładu, aby zapobiec osypywaniu się cieni. Jako podkładu można użyć kremu barwiącego, ale ważne jest, aby po jego nałożeniu zastosować puder. Następnie, będziesz potrzebowała ołówka w delikatnym kolorze, który pasuje do kolorów cieni. Będziesz też potrzebowała pędzelka z aplikatorem do ołówka, aby stworzyć linię kikuta.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Gdzie można poddać się plastyce powiek?
Czytaj Dalej

Gdzie można poddać się plastyce powiek?

Po plastyce powiek, pacjenci zostaną zabrani do sali pooperacyjnej i będą ściśle monitorowani. Niektórzy pacjenci są nawet zatrzymani…