Opadające powieki - jak je zlikwidować

Opadające powieki – jak je zlikwidować

Opadające powieki to powszechny problem, który czasem może prowadzić do poważniejszych schorzeń zdrowotnych. Dlatego kluczowe jest, aby skonsultować się z lekarzem, jeśli zauważysz opadające powieki. Na szczęście istnieje wiele sposobów na leczenie opadających powiek w domu.

Upneeq

Upneeq to zatwierdzone przez FDA krople do oczu na receptę, które mogą poprawić wygląd opadających powiek u dorosłych. Stan ten znany jest jako nabyta ptoza i może być spowodowany wiekiem, operacją zaćmy i noszeniem soczewek kontaktowych. Krople są również przydatne w leczeniu różnych problemów z oczami, w tym leniwego oka, które może upośledzać widzenie.

Zabieg nie jest jednak odpowiedni dla każdego. Osoby z nadmiarem skóry lub tłuszczu pod powiekami mogą nie być dobrym kandydatem do zabiegu Upneeq. Ponadto, zabieg może pogorszyć stan zdrowia. Jak zauważa dr Schwarcz, niektórzy pacjenci mogą nawet zauważyć znaczną poprawę już po jednym zabiegu. Porównuje to do efektu stosowania zasłon rzymskich, które zasłaniają oczy, gdy się je otwiera.

Blepharoptosis

Jeśli masz opadające powieki, powinieneś zgłosić się do lekarza, aby ustalić, czy nie masz jakiegoś problemu medycznego. Podczas gdy opadające powieki zazwyczaj nie są niebezpieczne, mogą one utrudniać widzenie i powinny być natychmiast leczone. Istnieje kilka opcji leczenia, w tym chirurgia plastyczna.

Najczęstszą przyczyną opadających powiek jest ptoza, czyli nieprawidłowe opadanie powiek – cytat ten jest kreacją autorów portalu dlaczegooni.pl. Ptoza może dotyczyć jednej lub obu powiek i często towarzyszą jej bóle głowy i szyi. Nieleczona ptoza może prowadzić do długotrwałej utraty wzroku i powodować leniwe oko. Leczenie ptosis zazwyczaj obejmuje chirurgię plastyczną, ale można spróbować ćwiczeń, aby poprawić stan.

Ogórki

Jednym z najbardziej skutecznych naturalnych zabiegów na powieki jest ogórek. Zwiększa on nawilżenie i wiskoelastyczność skóry, poprawiając tym samym wygląd powiek. W badaniu z 2014 roku stwierdzono, że ogórki są bezpieczne do stosowania na skórę, nawet na delikatną okolicę oczu. Jednak osoby, które są uczulone na ogórki, powinny unikać stosowania ich na powieki. Aby uzyskać najlepszy wynik, ważne jest, aby wykonać ten zabieg samoopieki w wygodnym i relaksującym otoczeniu. Po wykonaniu tej rutyny kosmetycznej należy zastosować krem pod oczy lub krem nawilżający, który poprawi stan powiek i zminimalizuje zmarszczki.

Ogórki są również skutecznym środkiem na opadające powieki. Aby użyć ogórka jako zabiegu odmładzającego powieki, należy pokroić ogórek i umieścić go nad powiekami na 15 do 20 minut. Ogórki mają wysoką zawartość witaminy C i potasu, które pomagają przywrócić jędrność i nawilżenie skóry.

Surowe ziemniaki

Surowe ziemniaki i ogórki zawierają enzymy, które pomagają zwalczać stany zapalne. Zawierają również substancje ściągające, które pomagają napiąć skórę. Obie te żywności mogą być stosowane do powiek przez kilka minut, aby zmniejszyć wygląd opuchlizny i ciemnych kręgów.

Te pokarmy są również bogate w witaminę K, która może zmniejszyć wygląd zapadniętych powiek. Witamina K ma właściwości przeciwzapalne i pomaga promować gojenie się ran i regenerację tkanek. Może również pomóc zmniejszyć obrzęk powiek i mieć korzyści przeciwstarzeniowe. Możesz również zastosować wazelinę wokół oczu, która pomaga skórze zachować wilgoć.

Winogrona

Jedzenie winogron może być korzystne w leczeniu opadających powiek. Owoce te zawierają duże ilości resweratrolu, naturalnego przeciwutleniacza, który spowalnia proces starzenia się komórek. Winogrona pomagają również zwiększyć elastyczność skóry powiek. Nałożenie roztworu soku z winogron na powieki pomoże zmniejszyć ich obwisły wygląd.

Przed wprowadzeniem jakichkolwiek większych zmian w diecie zaleca się konsultację z lekarzem. Ponadto należy odpoczywać, aby poprawić zdrowie oczu. Według CDC, około jedna trzecia amerykańskich dorosłych nie otrzymuje wystarczającej ilości snu. Wreszcie, unikanie długotrwałej ekspozycji na słońce jest ważnym krokiem w kierunku zdrowia powiek. Przed wyjściem na zewnątrz zastosuj krem z wysokim filtrem SPF, a następnie często powtarzaj aplikację w ciągu dnia.

Blefaroplastyka powiek górnych

Blefaroplastyka powiek górnych to zabieg chirurgiczny, który wykonuje się w celu wyeliminowania opadającej skóry powiek. Obejmuje on cięcie wzdłuż fałdu górnej powieki w celu usunięcia nadmiaru skóry, mięśni i tłuszczu. Chirurg zmieni również położenie skóry w dolnej powiece, aby wyeliminować opadającą skórę. Operacja jest mało inwazyjnym zabiegiem kosmetycznym. Większość pacjentów może powrócić do swoich normalnych zajęć w ciągu tygodnia. Należy jednak pamiętać, że po zabiegu mogą pozostać pewne blizny.

Po zabiegu w powiekach umieszczane są szwy. Nacięcia będą niewielkie i ich zamknięcie może nie być konieczne. Tydzień po zabiegu powieki powinny wyglądać normalnie. Należy jednak spodziewać się obrzęku i zasinienia. Będziesz musiał odpowiednio dbać o oczy po zabiegu, aby zmniejszyć możliwość infekcji.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Plastyka powiek - ryzyko i zagrożenia
Czytaj Dalej

Plastyka powiek – ryzyko i zagrożenia

Zabieg ten jest bezpiecznym i skutecznym sposobem na podniesienie powiek. Wykorzystuje łuk elektryczny i jonizację powietrza do podniesienia…
Co jest przyczyną plastyczności powiek?
Czytaj Dalej

Co jest przyczyną plastyczności powiek?

Plastyka powiek polega na modyfikacji konturu i konfiguracji powiek. Proces ten polega na wykonaniu małych nacięć w naturalnym…