Co jest przyczyną plastyczności powiek?

Co jest przyczyną plastyczności powiek?

Plastyka powiek polega na modyfikacji konturu i konfiguracji powiek. Proces ten polega na wykonaniu małych nacięć w naturalnym fałdzie powiek i usunięciu nadmiaru tłuszczu, skóry i tkanek. Nacięcie zamykane jest małymi szwami, aby zminimalizować blizny. Większość pacjentów nie doświadcza żadnych widocznych blizn po tym zabiegu.

Prezentujemy Państwu treść opracowaną z udziałem beautytherapy.pl

Operacja modyfikacji konturu i konfiguracji powiek

Operacja modyfikacji konturu i konfiguracji powiek górnych i dolnych jest zabiegiem kosmetycznym wykonywanym w celu korekcji asymetrii powiek. Chirurg podnosi dolną powiekę i zwija przegrodę oczodołową, zmniejszając długość powieki. Następnie chirurg wprowadza przeszczep tylnej blaszki pomiędzy rozciętą spojówkę a blaszkę stępu. Jako przeszczep może być również wykorzystana spojówka stępu powieki górnej. To podejście jest mniej inwazyjne niż operacja zmniejszenia długości powiek.

W chirurgii pojedynczej powieki, nacięcie jest wykonywane wzdłuż fałdu powieki górnej przy użyciu ostrza #15. Następnie chirurg wycina niewielki fragment mięśnia powieki, aby stworzyć nowy fałd – fragment ten pochodzi od redaktora portalu . Nacięcie jest zamykane szwami, które stabilizują nowy fałd powiekowy i ukrywają blizny. Po zabiegu pacjent może odczuwać krótkotrwałą utratę wzroku, ale powinna ona ustąpić w ciągu kilku tygodni.

Operacja modyfikacji konturu i konfiguracji górnych powiek jest wysoce złożonym zabiegiem, który trudno wykonać bez doświadczenia i wiedzy chirurga. Chociaż powikłania są rzadkie, operacja może powodować istotne skutki uboczne. Na szczęście obecnie dostępnych jest kilka bezpiecznych i skutecznych procedur korygujących te problemy.

Operacja modyfikacji konturu i konfiguracji górnych powiek może poprawić wiele aspektów wyglądu powiek. Większość pacjentów odczuwa łagodny dyskomfort po zabiegu. Najbardziej niekomfortowy jest zwykle pierwszy dzień po zabiegu, ale potem stopniowo się zmniejsza. Leki przeciwbólowe dostępne bez recepty mogą pomóc złagodzić dyskomfort. Konieczne może być również zastosowanie kropli do oczu. Chirurg udzieli Państwu szczegółowych instrukcji.

Usunięcie nadmiaru skóry

Plastyka powiek polega na usunięciu nadmiaru skóry z powiek. Zabieg ten może odmłodzić oczy i nadać im bardziej młodzieńczy wygląd. Podczas zabiegu linie nacięć są ukryte w naturalnych fałdach na spodniej stronie powieki, więc nie będzie ich widać podczas gojenia się skóry. Po zagojeniu linie nacięć są prawie niezauważalne.

Nacięcia wykonywane są w naturalnych fałdach powiek za pomocą skalpela lub lasera. Rozciągają się one od górnego wewnętrznego kącika powieki do obszaru „kurzych łapek”. Po zabiegu nacięcia zamykane są drobnymi szwami, które rozpuszczają się w ciągu tygodnia. Podobnie wykonuje się nacięcia w dolnych powiekach wzdłuż linii rzęs. Usuwany jest nadmiar skóry i regulowane są rzęsy.

Po zabiegu przez kilka dni należy odpoczywać. Będziesz ściśle monitorowany i może być wymagane, aby pozostać na noc w sali pooperacyjnej. Twój chirurg może przepisać leki przeciwbólowe. Może być również konieczne stosowanie zimnych okładów na powieki. Ponadto w tym czasie mogą być zalecane ciemne okulary przeciwsłoneczne.

Podczas plastyki powiek usuwany jest nadmiar skóry. Chirurg zastosuje różne techniki chirurgiczne, aby usunąć nadmiar skóry. Niektóre procedury obejmują przeszczep skóry.

Usunięcie tłuszczu

Plastyka powiek polega na usunięciu nadmiaru tłuszczu z górnej powieki. Ten zabieg nie wymaga zasłaniania oczu podczas rekonwalescencji, ale możesz zostać odesłany do domu z gazą, aby zabezpieczyć ten obszar. Po zabiegu należy delikatnie przemywać powiekę i utrzymywać ją w czystości. Podczas okresu rekonwalescencji, może wystąpić bolesność wokół oka i trzeba odpocząć oko. Twój chirurg dostarczy Ci instrukcji dotyczących pielęgnacji po zabiegu. Istnieje ryzyko krwawienia i siniaków po każdym rodzaju operacji. Jednak skrzepy krwi i infekcje są rzadkie. Należy poinformować chirurga, jeśli masz jakiekolwiek wcześniejsze problemy medyczne, ponieważ mogą one wpłynąć na procedurę.

Po operacji powiek może wystąpić obrzęk, zaczerwienienie i wrażliwość na jasne światło. Reakcje te powinny ustąpić z czasem. W tym czasie może być zalecane stosowanie chłodnych okładów lub przyjmowanie leków przeciwbólowych dostępnych bez recepty w celu złagodzenia bólu i obrzęku. Obszar wokół powiek będzie również odczuwał suchość, dlatego konieczne będzie stosowanie kropli nawilżających.

Plastyka powiek to zabieg chirurgiczny polegający na usunięciu nadmiaru skóry i tłuszczu w górnej lub dolnej powiece. W tym zabiegu nacięcia są wykonywane wzdłuż naturalnych fałd górnej powieki. Nacięcia są następnie zamykane małymi szwami, które rozpuszczają się w ciągu tygodnia.

Chirurgiczne odmładzanie

Po poddaniu się operacji powiek należy spodziewać się szeregu efektów ubocznych, w tym zasinień, bolesności i swędzenia. Pojawi się również pewien obrzęk i prawdopodobnie trzeba będzie stosować krople do oczu lub maść nawilżającą. Jest to niewielki zabieg, a czas rekonwalescencji wynosi zazwyczaj mniej niż trzy godziny. Zazwyczaj stosuje się znieczulenie miejscowe, a w szpitalu może być podany dożylny środek uspokajający.

Po ocenie anatomii obszaru powiek, Dr Goldberg wykona operację powiek, która spełnia Państwa specyficzne potrzeby. Operacja powiek ma na celu poprawę wyglądu powiek poprzez usunięcie nadmiaru skóry, tłuszczu lub zwiotczałej muskulatury. W większości przypadków nacięcia są niewielkie i ukryte, a Ty możesz wrócić do swoich normalnych zajęć tego samego dnia.

Chirurgia powiek ma wiele potencjalnych korzyści. Może poprawić wygląd Twoich powiek i nadać Ci młodszy, bardziej wypoczęty wygląd. Może nawet skorygować pewne problemy z widzeniem, takie jak opadająca skóra wokół oka. Chirurgiczne odmładzanie powiek pty jest procedurą, która może poprawić Twój wygląd i Twoje życie.

Zabieg ma na celu przywrócenie wyglądu Twoich górnych powiek i zmniejszenie wyglądu worków pod oczami. Polega na usunięciu niewielkiej ilości nadmiaru skóry i tkanki miękkiej z górnej powieki, nie powodując jednak „zaskoczonego” wyglądu. Czas rekonwalescencji jest stosunkowo szybki, a nacięcie jest ukryte w naturalnej fałdzie. Szwy są następnie używane do zamknięcia nacięcia.

Powikłania

Istnieje kilka potencjalnych powikłań operacji powiek. Mogą one wystąpić podczas zabiegu lub kilka dni później. Krwawienie może wystąpić, jeśli nie zostanie zachowana odpowiednia kontrola. Może również wystąpić w przypadku przecięcia głębokiego naczynia podczas wstrzykiwania znieczulenia miejscowego. Inne zagrożenia obejmują nadciśnienie tętnicze i koagulopatię. Istniejące warunki medyczne powinny być monitorowane i leczone przed operacją. Również niektóre leki, takie jak aspiryna lub leki przeciwzakrzepowe, mogą zwiększyć ryzyko powikłań. Pacjenci powinni unikać wszelkich zbędnych leków przed operacją.

Innym możliwym powikłaniem plastyki powiek jest krwiak. Krwiak to nagromadzenie nadmiaru płynu w okolicy nacięcia. Może on dotyczyć jednej lub obu powiek. Jeśli wystąpi, może wymagać operacji rewizyjnej. U niektórych pacjentów może również wystąpić ektropion.

Niektórzy pacjenci odczuwają bolesność wokół oka przez kilka dni po zabiegu. Może również wystąpić suchość oka, ale rzadko utrzymuje się ona dłużej niż dwa tygodnie. Pacjenci będą musieli również ograniczyć swoją aktywność przez kilka dni po zabiegu. Nie powinni jednak stosować aspiryny ani innych leków, ponieważ mogą one zwiększyć ryzyko krwawienia.

Powikłania plastyki powiek są rzadkie. Większość z nich jest łagodna lub przejściowa i nie wymaga leczenia. W celu zidentyfikowania wszelkich czynników ryzyka konieczne jest przeprowadzenie szczegółowego wywiadu klinicznego i badania przedmiotowego. Pacjenci powinni również ujawnić wszelkie stany chorobowe, które mogą mieć wpływ na wyniki leczenia chirurgicznego.

Zabiegi niechirurgiczne

Niechirurgiczne zabiegi plastyki powiek są świetną alternatywą dla tradycyjnej chirurgii. Zabiegi te obejmują raczej zastrzyki niż operację i mogą pomóc w osiągnięciu pożądanych rezultatów. Chociaż zastrzyki nie mogą usunąć nadmiaru skóry, mogą podnieść okolicę oczu i wygładzić zmarszczki. Materiały iniekcyjne, takie jak wypełniacze dermalne, mogą również poprawić poziom kolagenu w skórze. Botox może być również stosowany do wygładzania linii brwi i poprawy wyglądu oczu. W zależności od konkretnych potrzeb i pragnień, możesz wybrać kombinację tych zabiegów.

Przed wyborem operacji powiek, należy omówić swoje opcje z chirurgiem plastycznym. Wiele osób nie jest dobrymi kandydatami do operacji powiek ze względu na pewne warunki zdrowotne, w tym wysokie ciśnienie krwi, jaskrę i cukrzycę. Jednak jeśli jesteś zdrowy, możesz być dobrym kandydatem do tego zabiegu.

Innym niechirurgicznym zabiegiem na powiekach jest transfer tłuszczu, który wykorzystuje Twój własny tłuszcz do podniesienia powiek. Metoda ta działa lepiej na obszarach, gdzie skóra jest grubsza. Może jednak nie działać w przypadku cienkiej skóry powiek. W zależności od umiejętności chirurga kosmetycznego, po zabiegu możesz nie zobaczyć pożądanych rezultatów.

Niechirurgiczne zabiegi plastyki powiek są dobrym wyborem dla pacjentów, którzy chcą uzyskać młodzieńczy wygląd powiek bez operacji. Wiążą się one z niewielkim lub zerowym czasem przestoju i mogą przynieść doskonałe rezultaty. Niechirurgiczne liftingi powiek można również połączyć z zabiegami napinającymi, aby uzyskać jeszcze bardziej młodzieńczy wygląd.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Co to jest mezoterapia? I ile kosztuje?
Czytaj Dalej

Co to jest mezoterapia? I ile kosztuje?

Jeśli rozważasz przeprowadzenie mezoterapii, zapewne zastanawiasz się: Co to jest mezoterapia? I ile to kosztuje? Poniżej znajduje się…