Co to jest mezoterapia? I ile kosztuje?

Co to jest mezoterapia? I ile kosztuje?

Jeśli rozważasz przeprowadzenie mezoterapii, zapewne zastanawiasz się: Co to jest mezoterapia? I ile to kosztuje? Poniżej znajduje się porównanie mezoterapii i mikroigłowania. Omówione są rezultaty każdego z nich, a także koszty. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o mezoterapii. Przeczytaj również nasz przewodnik po mikroigłowaniu, aby uzyskać więcej informacji. Oto kilka wskazówek dotyczących wyboru najlepszego rozwiązania w zakresie mezoterapii.

Microneedling

Mezoterapia to francuski zabieg estetyczny, który polega na wstrzykiwaniu leków do podskórnej tkanki tłuszczowej. Obecnie zabieg ten jest popularny ze względu na swoje właściwości odmładzające skórę. Chociaż obie procedury wykorzystują te same techniki igłowania, mikroigłowanie jest bardziej skuteczne w redukcji drobnych linii i zmarszczek. Mikroigłowanie pobudza produkcję kolagenu i elastyny, co wygładza zmarszczki mimiczne i sprawia, że skóra jest pełna blasku.

W zabiegu mikroigłowania wykorzystuje się maleńkie igły do nakłuwania skóry w ściśle określonych miejscach. Ponieważ igiełki są tak małe, po zabiegu nawet ich nie widać. Aby zmniejszyć ewentualny ból, stosuje się znieczulenie miejscowe, a zabieg może trwać od piętnastu do trzydziestu minut. Po zabiegu może być wymagane zastosowanie kuracji lub serum uspokajającego.

Mezoterapia

Najlepszą mezoterapię dla Ciebie może wykonać licencjonowany lekarz. Nie istnieją żadne regulowane standardy dotyczące mezoterapii, co oznacza, że różni lekarze stosują różne preparaty i mogą osiągać różne wyniki – te dane są skutkiem badań redakcji strony Piękno i Porady. Licencjonowany lekarz będzie znał najlepszą technikę mezoterapii i będzie w stanie zminimalizować potencjalne skutki uboczne. Aby uzyskać najlepsze wyniki, przed rozpoczęciem leczenia należy skonsultować się z lekarzem. Należy także sprawdzić, z jakiego źródła pochodzi dany zabieg.

Chociaż mezoterapię opracowano najpierw w Europie, szybko zyskuje ona popularność w branży estetycznej. Nadal jest kilku sceptyków, ale staje się coraz bardziej popularna w Stanach Zjednoczonych. Abdala Kalil, prezes Amerykańskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Mezoterapii oraz wiceprzewodnicząca Amerykańskiej Akademii Medycyny Estetycznej, dokładnie wie, dlaczego zabieg ten zyskuje tak duże zainteresowanie.

Efekty mezoterapii

Wśród efektów ubocznych mezoterapii można wymienić siniaki i obrzęki. Objawy te są jednak na ogół przejściowe i nie są dotkliwe. Ogólnie rzecz biorąc, pacjentom nie zaleca się spożywania środków pobudzających przed zabiegiem. Pacjentom nie zaleca się również podejmowania po zabiegu żadnej forsownej aktywności, w tym pływania. Po zabiegu pacjentom nie wolno stosować żadnych produktów kosmetycznych i muszą oni skonsultować się z lekarzem w celu ustalenia, czy powinni kontynuować mezoterapię.

Pierwszorzędowym wynikiem mezoterapii u tych pacjentów było zmniejszenie bólu. Wyniki drugorzędne obejmowały skuteczność w rehabilitacji, odzyskanie sprawności i jakość życia. Iniekcje były wykonywane przez lekarzy przy użyciu takich leków, jak NLPZ i miorelaksanty. Stosowano również steroidy, roztwór soli fizjologicznej i znieczulenie miejscowe. Badane dolegliwości bólowe obejmowały bóle szyi i dolnej części pleców, chorobę zwyrodnieniową stawów kolanowych oraz niespecyficzne choroby kręgosłupa.

Koszt mezoterapii

Koszt zabiegów mezoterapii jest zróżnicowany i zależy od rodzaju zabiegu oraz liczby zabiegów potrzebnych do osiągnięcia pożądanego efektu. Pojedyncza sesja może kosztować od 250 do 600 dolarów, a większość pacjentów potrzebuje od pięciu do dziesięciu zabiegów, aby osiągnąć pożądany efekt. Ponieważ mezoterapia nie jest uznawana za zabieg konieczny z medycznego punktu widzenia, kasy chorych zazwyczaj nie pokrywają kosztów tego zabiegu kosmetycznego. Przed rozpoczęciem zabiegu pacjenci powinni umówić się na konsultację w celu omówienia ewentualnych schorzeń. Pacjenci powinni unikać przyjmowania niesteroidowych leków przeciwzapalnych, takich jak aspiryna, przez tydzień przed zabiegiem. Niesteroidowe leki przeciwzapalne mogą zwiększać ryzyko powstawania siniaków i krwawienia.

Koszt zabiegów mezoterapii różni się w zależności od rodzaju zabiegu i leczonego schorzenia. Zabiegi mogą obejmować wyciągi ziołowe, witaminy, minerały, enzymy, środki rozszerzające naczynia krwionośne, antybiotyki i środki rozszerzające naczynia krwionośne. Pacjentowi podaje się leki znieczulające, dzięki którym zabieg jest mniej bolesny. Do wykonywania zastrzyków używa się specjalnych krótkich igieł. Czasami do wykonania wielu zastrzyków jednocześnie używa się mechanicznego pistoletu. Koszt zabiegów mezoterapii różni się w zależności od doświadczenia i wiedzy lekarza. Początkowo pacjenci powinni spodziewać się zastrzyków co siedem do dziesięciu dni. Koszt zabiegu mezoterapii jest zazwyczaj niższy niż koszt zabiegu chirurgii kosmetycznej.

Efekty uboczne mezoterapii

Mezoterapia to zabieg kosmetyczny, w którym witaminy, enzymy, minerały i wyciągi roślinne są wstrzykiwane do środkowej warstwy skóry. Mezoterapia, opracowana pierwotnie we Francji, jest popularnym sposobem leczenia uszkodzeń skóry i osłabionego krążenia krwi. Zastrzyki różnią się w zależności od leczonego obszaru i indywidualnych potrzeb danej osoby. Chociaż procedura może powodować skutki uboczne, wielu pacjentów zgłasza minimalny dyskomfort.

Zabieg mezoterapii może powodować bolesność i obrzęk, jednak te efekty uboczne ustępują po kilku dniach. U pacjenta może również wystąpić reakcja alergiczna na składniki wstrzykiwane w skórę, choć zdarza się to niezwykle rzadko. Nie istnieją żadne wytyczne dotyczące postępowania po zabiegu. Oznacza to, że mezoterapia może nie być odpowiednia dla każdego. Jednak lekarz posiadający certyfikat w zakresie tej procedury może zminimalizować skutki uboczne.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Opadające powieki - jak je zlikwidować
Czytaj Dalej

Opadające powieki – jak je zlikwidować

Opadające powieki to powszechny problem, który czasem może prowadzić do poważniejszych schorzeń zdrowotnych. Dlatego kluczowe jest, aby skonsultować…
Jaka jest najlepsza głębokość igły?
Czytaj Dalej

Jaka jest najlepsza głębokość igły?

Istnieją dwa podstawowe rodzaje mezoterapii: Iniekcje i mezoterapia bezinwazyjna. W obu przypadkach używa się igieł o różnej głębokości…