Co to jest plastyka powiek?

Co to jest plastyka powiek?

Jeśli chodzi o plastykę powiek, możesz zastanawiać się, na czym polega ten zabieg. Istnieją dwa główne rodzaje: Blefaroplastyka powiek górnych i blefaroplastyka powiek dolnych. Jeśli jesteś zainteresowany posiadaniem tego zabiegu, najpierw będziesz chciał wiedzieć, czy jesteś dobrym kandydatem. Ten rodzaj operacji nie jest odpowiedni dla pacjentów z niektórymi chorobami oczu, takimi jak jaskra czy suche oko.

Kantoplastyka

Kantoplastyka jest zabiegiem chirurgicznym polegającym na usunięciu nadmiaru skóry, tłuszczu lub mięśni z górnej powieki. Chirurg następnie zamyka nacięcie za pomocą szwów – fragment ten pochodzi od redaktora portalu . Okres rekonwalescencji po tym zabiegu może wynosić do trzech tygodni. Przez pierwsze kilka dni po zabiegu pacjenci powinni unikać forsownych zajęć lub podnoszenia ciężkich przedmiotów. Powinni również pozostać w domu przez co najmniej 48 godzin, aby odzyskać siły. Pacjenci muszą również stosować filtr SPF 30 lub wyższy, aby uniknąć ekspozycji na słońce przez pierwsze kilka dni po zabiegu.

Pacjenci mogą spodziewać się zasinienia i obrzęku po zabiegu kantoplastyki. Obrzęk ustępuje w ciągu tygodnia do dziesięciu dni. Ostateczne rezultaty będą widoczne w ciągu kilku miesięcy. W celu zminimalizowania wszelkich powikłań pooperacyjnych, ważne jest, aby ściśle przestrzegać zaleceń pooperacyjnych lekarza. Pomoże to zminimalizować ryzyko infekcji i zapobiec powstawaniu blizn na tkankach miękkich. Lekarz może przepisać steroidowe krople do oczu i maści, które pomogą zminimalizować obrzęk. Lekarz może również przepisać leki przeciwbólowe w ciągu pierwszych dwóch tygodni.

Operacja kanthoplastyki jest zazwyczaj wykonywana w gabinecie lekarskim lub klinice, przy użyciu znieczulenia miejscowego. Zabieg trwa od trzydziestu minut do jednej godziny. Chirurg plastyczny omówi z Tobą pożądany rezultat podczas konsultacji. Małe nacięcie jest wykonywane w wewnętrznym kąciku oka. Nacięcia zostaną przykryte specjalną przezroczystą plastikową osłoną. Następnie chirurg nada powiece kształt dopasowany do rysów twarzy.

Kantoplastyka jest skuteczną procedurą plastyki powiek dla pacjentów, którzy mają luźne powieki. Chociaż jest to zabieg chirurgiczny, nie jest on zbyt agresywny. Celem jest zaciśnięcie powieki bez wpływu na kształt oka. Pacjenci powinni rozważyć tę procedurę, jeśli ich powieki powodują dyskomfort lub utrudniają widzenie.

Przed poddaniem się zabiegowi kantoplastyki należy dokładnie rozważyć swoje opcje i wybrać certyfikowanego chirurga plastycznego. Niedoświadczony chirurg może sprawić, że zabieg nie będzie satysfakcjonujący. Doświadczony chirurg zapewni Ci naturalnie wyglądający rezultat, który z pewnością poprawi Twoją pewność siebie.

Blefaroplastyka powiek dolnych

Blefaroplastyka powiek dolnych to zabieg kosmetyczny, który może poprawić wygląd Twoich powiek. Zabieg jest zwykle wykonywany w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Okres rekonwalescencji jest krótki i w ciągu kilku dni można wrócić do pracy i normalnych zajęć. Niektórzy pacjenci mogą odczuwać obrzęk przez kilka dni po zabiegu, ale powinien on ustąpić po dwóch do trzech dni. W tym czasie należy zadbać o nawilżenie oczu.

Zabieg wykonywany jest przez małe nacięcie wewnątrz dolnej powieki, wzdłuż linii rzęs. Chirurg będzie następnie pracować wewnątrz dolnej powieki, aby uzyskać dostęp do poduszek tłuszczowych. Następnie chirurg zmiękczy te tkanki za pomocą lasera erbowego lub C02. Chirurg może również wykonać oddzielną technikę chirurgiczną zwaną chirurgią marginesu rzęs w celu usunięcia dodatkowej skóry i luźnych mięśni.

Wyniki zabiegu blefaroplastyki dolnej powieki mogą być różne. Zabieg może usunąć nadmiar tłuszczu, zmniejszyć opuchliznę i napiąć skórę. Blefaroplastyka powiek dolnych może być wykonywana po jednej lub obu stronach oka. Chirurg będzie współpracował z pacjentem, aby zdecydować, która technika zapewni najlepsze rezultaty.

Blefaroplastyka powiek dolnych jest zwykle wykonywana w znieczuleniu miejscowym lub zmierzchowym. Operacja jest na ogół szybka i bezpieczna, trwa około jednej do dwóch godzin. Pacjentom zaleca się stosowanie okładów z lodu w celu zmniejszenia obrzęku i bólu przez pierwsze 24 godziny. Szwy rozpuszczą się w ciągu 7 do 10 dni. Pacjent powinien odwiedzić chirurga jeden do dwóch tygodni po zabiegu.

Pomimo niskiego ryzyka, blefaroplastyka dolnej powieki może spowodować kilka powikłań. Chociaż powikłania te są rzadkie, mogą prowadzić do trwałych skutków i niepełnosprawności. Pacjent powinien poddać się tej operacji, jeśli szuka poprawy swojego wyglądu i nie ma wcześniejszych problemów z suchym okiem.

Blefaroplastyka powiek dolnych to zabieg chirurgiczny, który rozwiązuje zarówno problemy funkcjonalne, jak i estetyczne. Zabieg może skorygować nadmiar skóry powiek, obwisłą przegrodę oczodołową i nadmiar tłuszczu na powiekach. Zabieg pozwala również na korektę uwypuklenia bruzdy nosowo-jarzmowej i nieprawidłowego ułożenia powieki dolnej.

Powikłania plastyki powiek

Plastyka powiek to zabieg korygujący luźną skórę powiek górnych i worki pod oczami. Zazwyczaj zabieg ten trwa około dwóch godzin. Pacjenci powinni ograniczyć swoją aktywność przez kilka dni po zabiegu. Operacja może spowodować u niektórych osób suchość oczu, ale rzadko trwa to dłużej niż kilka dni.

Chociaż większość pacjentów po plastyce powiek będzie odczuwać niewielki dyskomfort po zabiegu, możliwym powikłaniem jest powstanie blizn. Każde nacięcie w skórze pozostawia bliznę, a niektóre blizny mogą być bardziej widoczne niż inne. Lekarz prawdopodobnie zaleci stosowanie kremu na blizny, witaminy E lub żelu na receptę, aby pomóc zminimalizować blizny.

W niektórych przypadkach powstałe zagłębienie jest spowodowane nadmierną ilością tłuszczu. W takich przypadkach ważne jest napinanie policzków, aby zminimalizować ściąganie powiek w dół. Poprawi to również efekt estetyczny. Podczas zabiegu lekarz może wykonać nacięcie w środkowej części twarzy.

Najczęstszym powikłaniem jest asymetria załamania powieki dolnej. Można to skorygować poprzez podniesienie załamania powieki dolnej. Inny zabieg polega na umocowaniu fałdu powieki dolnej do aponeurosis levator. Jeśli fałd powieki dolnej jest zbyt niski, konieczny jest przeszczep skóry o częściowej lub pełnej grubości.

Mimo że plastyka powiek jest stosunkowo rzadkim zabiegiem, nadal istnieje pewne ryzyko. Większość z tych powikłań ma charakter łagodny, przejściowy lub przemijający. Chociaż zazwyczaj są one niewielkie, mogą być na tyle poważne, że uzasadniają zmianę techniki chirurgicznej. Pacjenci powinni omówić swoje obawy z chirurgiem przed zabiegiem, aby zapewnić sobie pomyślny wynik.

Inne powikłania plastyki powiek obejmują brak pełnego zamknięcia powieki po operacji. Może to być niekomfortowe, fizycznie bolesne i może prowadzić do odsłonięcia rogówki. W ciężkich przypadkach pacjent może być zmuszony do przeprowadzenia drugiej operacji w celu skorygowania ektropionu.

Chirurg prawdopodobnie zaplanuje częste wizyty kontrolne w ciągu miesiąca po zabiegu. Podczas tych wizyt będzie on monitorował przebieg operacji i upewni się, że gojenie przebiega prawidłowo. Jeśli wystąpią jakiekolwiek nietypowe objawy, należy natychmiast skontaktować się z gabinetem chirurga.

Koszt plastyki powiek

Koszt operacji powiek różni się znacznie w zależności od chirurga. Kwota, którą zapłacisz za operację będzie zależała od chirurga, którego wybierzesz, ilości znieczulenia oraz kosztów materiałów medycznych używanych podczas i po zabiegu. Możesz również spodziewać się dodatkowych wydatków, takich jak leki przed i po zabiegu.

Koszt operacji powiek jest różny, ale generalnie waha się pomiędzy $4,000 a $6,000. Rzeczywisty koszt operacji powiek zależy od kilku czynników, w tym doświadczenia chirurga, lokalizacji geograficznej i innych kosztów związanych z operacją. Należy porównać koszty obok siebie, aby upewnić się, że otrzymujesz najlepszą opiekę.

Wiele polis ubezpieczeniowych pokrywa koszty zabiegów kosmetycznych, ale tylko wtedy, gdy operacja powiek jest niezbędna z medycznego punktu widzenia. Jeśli dodatkowa skóra wpływa na Twoje widzenie, operacja powiek może być opcją poprawiającą Twoje zdrowie i wygląd. Ponadto, może pomóc skorygować opadanie powiek i poprawić wygląd swoich oczu. Zanim jednak poddasz się operacji, musisz upewnić się, że możesz sobie pozwolić na jej koszt.

Jeśli masz wysoki udział własny, możesz użyć swojego ubezpieczenia, aby zapłacić za procedurę. Jednak ubezpieczyciel może nie pokryć całego kosztu, więc należy zapytać o udział własny i pokrycie kosztów operacji powiek. Niektóre plany pokryją jednak koszt zabiegu, więc można zaoszczędzić pieniądze wykupując plan ubezpieczenia zdrowotnego przed zabiegiem.

W zależności od pokrycia ubezpieczeniowego, operacja powiek może kosztować od $6,000 do $14,000. Jednak koszt może być wyższy, jeśli zdecydujesz się poddać zarówno górnej i dolnej operacji powiek. Ponadto, być może trzeba będzie poddać się serii procedur, co zwiększy koszt jeszcze bardziej. Jeśli jednak masz wiele procedur, może być opłacalne, aby połączyć je. Ponadto, możesz być w stanie zaoszczędzić pieniądze na procedurze, płacąc tylko jedną opłatę za znieczulenie i opłatę za salę operacyjną.

Sama procedura jest dość prosta. Lekarz usunie nadmiar skóry i złogi tłuszczowe z powiek. Zabieg może trwać od jednej do trzech godzin i jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym lub w świadomej sedacji.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Domowe sposoby na mezoterapię bezigłową
Czytaj Dalej

Domowe sposoby na mezoterapię bezigłową

Mezoterapia bezigłowa może być wykonywana regularnie, w odstępach od siedmiu do dwóch tygodni. Oprócz wzmacniania efektów innych zabiegów…
Mezoterapia mikroigłowa - jak to wygląda?
Czytaj Dalej

Mezoterapia mikroigłowa – jak to wygląda?

Jeśli zastanawiasz się nad tym zabiegiem, oto co musisz wiedzieć. Mezoterapia mikroigłowa wykorzystuje impulsy elektryczne do aplikowania maleńkich…
Ćwiczenia na opadające powieki
Czytaj Dalej

Ćwiczenia na opadające powieki

Jeśli twoje powieki opadają i chcesz zobaczyć rezultaty, spróbuj kilku z tych ćwiczeń. Poprawią one Twoje krążenie i…