Plastyka powiek - gdzie znaleźć szkolenie?

Plastyka powiek – gdzie znaleźć szkolenie?

Jeśli jesteś zainteresowany zostaniem chirurgiem plastycznym powiek, jest kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć. Powinieneś wiedzieć, co szkolenie obejmuje, jak również czas odzyskiwania i koszt procedury. Ponadto, wykwalifikowany chirurg może zrobić szeroki zakres procedur.

Mamy przyjemność przedstawić artykuł przygotowany w porozumieniu z beautywpolsce.pl

Szkolenie z zakresu chirurgii okulistycznej

Chirurg okulistyczny specjalizuje się w chirurgii kosmetycznej, a konkretnie w chirurgii powiek. Jest on wszechstronnie przeszkolony w dziedzinie okulistyki i chirurgii plastycznej twarzy. Pozwala mu to na jeszcze bardziej precyzyjne podejście i głębsze zrozumienie oka i twarzy.

Oprócz wykształcenia okulistycznego, dr Carrasco posiada członkostwo zawodowe w American Academy of Ophthalmology, American College of Surgeons oraz American Association for Plastic Surgery. Jest również członkiem Wills Eye Hospital Society oraz International Society for Orbital Disorders.

Aby osiągnąć naturalnie wyglądające rezultaty, chirurg okulista musi być wyjątkowo utalentowany i wyszkolony artystycznie. Najlepsi kandydaci mają ukończone stypendium z zakresu chirurgii okulistycznej i doskonale rozumieją ten proces.

Koszty

Koszt plastyki powiek różni się w zależności od chirurga i rodzaju procedury. Procedury funkcjonalne są zwykle pokrywane przez ubezpieczenie, ale procedury estetyczne nie są. Niektórzy pacjenci są pokryte dla procedury, jeśli jest to związane z warunkiem medycznym. Jeśli nie jesteś pewien, czy kwalifikujesz się do pokrycia ubezpieczeniowego, powinieneś skontaktować się ze swoją firmą ubezpieczeniową, aby sprawdzić, czy jesteś uprawniony.

Koszt operacji powiek górnych może wynosić od 1,500 do 3,200 dolarów. Znieczulenie, opłaty za zabiegi, akcesoria chirurgiczne oraz wizyty kontrolne w gabinecie chirurga mogą przyczynić się do wzrostu ceny. Większość planów ubezpieczeniowych nie pokrywa tego typu operacji, chociaż może być ona pokryta w przypadku poważnego opadania powiek.

Sam zabieg może kosztować od 400 do 600 dolarów, a może być droższy, jeśli zdecydujesz się na operację górnej i dolnej powieki. Jednak pacjenci, którzy decydują się na kilka procedur mogą zaoszczędzić pieniądze, korzystając z jednego zestawu chirurgicznego.

Czas powrotu do zdrowia

Po plastyce powiek pacjenci powinni przestrzegać określonego planu powrotu do zdrowia. Pierwsze kilka dni po zabiegu spędzą w łóżku lub w pozycji leżącej. Po tygodniu powinni być w stanie używać ciemnych okularów przeciwsłonecznych, aby chronić swoje oczy. Powinni również unikać soczewek kontaktowych przez dwa tygodnie. Powinni również unikać forsownej aktywności przez kilka dni. W drugim tygodniu pacjenci mogą powrócić do swoich normalnych codziennych czynności, w tym do brania prysznica. Mogą również powrócić do ćwiczeń.

Po plastyce powiek większość pacjentów jest w stanie wrócić do swoich normalnych zajęć w ciągu 10 do 14 dni. W tym czasie mogą jednak pozostać widoczne siniaki i obrzęki. Należy pamiętać, że czas rekonwalescencji może się znacznie różnić w zależności od pacjenta. Po kilku tygodniach pacjenci zobaczą zauważalną różnicę w swoim wyglądzie. Ich oczy będą wydawały się świeższe i młodsze.

W tym czasie pacjenci powinni unikać schylania się lub podnoszenia głowy. Należy pamiętać, że odpoczynek oczu jest bardzo ważny dla szybkiego powrotu do zdrowia. Zamiast oglądać telewizję lub grać w gry wideo, pacjenci mogą spróbować słuchać audiobooków lub puzzli. Ponadto, pacjenci powinni starać się ograniczyć czas spędzony przed komputerem.

Procedury

Operacja plastyki powiek polega na usunięciu nadmiaru skóry, tłuszczu lub mięśni z powiek. Wymaga on bardzo niewielkiego czasu przestoju, a rekonwalescencja jest stosunkowo szybka. Pacjenci mogą powrócić do normalnej aktywności po kilku dniach. Po zabiegu wystąpi pewna opuchlizna i może wystąpić suchość lub swędzenie oczu. Mogą również wystąpić siniaki, ale nie jest to częste. Leki przeciwbólowe i zimne okłady mogą pomóc w zmniejszeniu obrzęku. Chirurg zaleci również podnoszenie głowy podczas snu, co może pomóc w procesie gojenia.

Zabieg może być wykonany w znieczuleniu ogólnym lub w sedacji dożylnej. Większość chirurgów wykorzystuje naturalne struktury okolicy powiek jako linie nacięć. Na przykład, korekcja powiek górnych może być wykonana poprzez nacięcie w obrębie naturalnego załamania powieki. Chirurg może wówczas usunąć nadmiar skóry i napiąć mięśnie, aby poprawić wygląd oka. Z kolei operacja dolnej powieki polega na wykonaniu nacięcia poniżej linii rzęs i usunięciu nadmiaru skóry.

Zabieg plastyki powiek jest często wykonywany w warunkach ambulatoryjnych. Zabieg trwa zazwyczaj od 45 minut do dwóch godzin. Operacja może wymagać znieczulenia ogólnego lub znieczulenia miejscowego z IV sedacji. Najbardziej wykwalifikowani chirurdzy kosmetyczni stosują zaawansowane techniki i nie wymagają bandażowania oczu. Jednak po zabiegu może wystąpić pewne niewyraźne widzenie. Twój lekarz prawdopodobnie zaleci smar do oczu, który zapobiegnie wysychaniu oczu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Co robić, gdy mam opuchniętą powiekę - przydatne wskazówki
Czytaj Dalej

Plastyka powiek górnych i dolnych

Blepharoplastyka górna to zabieg kosmetyczny polegający na usunięciu nadmiaru skóry i tłuszczu z powiek. Z kolei blepharoplastyka dolna…