Kiedy stosować mezoterapię mikroigłową

Kiedy stosować mezoterapię mikroigłową

Istnieje wiele powodów, dla których mezoterapia mikroigłowa może być odpowiednia dla Ciebie. Może ona pomóc w redukcji przebarwień, zmniejszeniu zmarszczek, poprawie komunikacji międzykomórkowej oraz leczeniu blizn typu boxcar i rolling, by wymienić tylko kilka z nich. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym procesie, a także o korzyściach i ryzyku. Może się nawet okazać, że nie odczuwasz już żadnego bólu. Zanim jednak zdecydujesz się na zabieg, poznaj kilka faktów.

Zmniejsza przebarwienia

Jeśli martwisz się o przebarwienia swojej skóry, rozwiązaniem może być mezoterapia mikroigłowa – część ta została skonstruowana przez redaktorów serwisu pieknopolski.pl. Ten zabieg kosmetyczny polega na kontrolowanym uszkadzaniu skóry. Stan zapalny może nasilić hiperpigmentację. Z tego powodu po zabiegu mikroigłowania należy unikać stosowania produktów miejscowych zawierających retinol lub kwasy BHA.

Istnieje kilka korzyści wynikających z zastosowania mikroigłowania. Zmniejsza ono widoczność blizn oraz drobnych linii i zmarszczek. Ponadto zabieg ten poprawia koloryt, strukturę i pigmentację skóry. Jest bezpieczniejszy w przypadku skóry etnicznej i cieńszych typów skóry. Ponadto nie wymaga stosowania drogich narzędzi. Mezoterapia mikroigłowa jest wysoce skuteczną metodą leczenia zarówno przebarwień, jak i melazmy.

Chociaż po zabiegu mikroigłowania skóra może być zaczerwieniona, efekty zabiegu ustępują po kilku godzinach. Należy jednak zachować środki ostrożności podczas przebywania na zewnątrz po zabiegu mikroigłowania, aby uniknąć przebarwień. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy unikać nadmiernej ekspozycji na słońce po zabiegu i stosować krem z filtrem przeciwsłonecznym z blokerem fizycznym. Krem przeciwsłoneczny Elta MD jest idealny, ponieważ nie zawiera silnego zabarwienia. Oznacza to, że nawet ciemna skóra nie będzie wyglądać pastelowo.

Zabieg ten jest również skuteczny w przypadku blizn pooperacyjnych, np. po oparzeniach. Mikroigłowanie pomaga uruchomić proces gojenia się ran w organizmie, który zachęca ciało do zastąpienia uszkodzonych komórek skóry świeżymi. Proces ten stymuluje również produkcję kolagenu i pomaga skórze regenerować nową tkankę. Udowodniono, że mikroigłowanie jest bezpieczne i skuteczne w leczeniu blizn potrądzikowych i przebarwień, a także obiecująco sprawdza się w rozjaśnianiu skóry. Metoda ta jest na ogół dobrze tolerowana przez pacjentów o różnych odcieniach skóry.

Po zabiegu mikroigłowania na skórze pojawi się łagodna reakcja zapalna. Zaczerwienienie powinno zniknąć w ciągu jednego lub dwóch dni. Reakcja zapalna może utrzymywać się do 48 godzin, ale zazwyczaj jest przejściowa. Aby zminimalizować skutki zabiegu, można stosować kwas hialuronowy i filtr przeciwsłoneczny na bazie cynku. Po zabiegu mikroigłowania można zastosować makijaż mineralny, aby ukryć jego efekty.

Redukuje zmarszczki

Mezoterapia mikroigłowa to popularny zabieg niechirurgiczny, który polega na zastosowaniu wielu maleńkich igiełek do penetracji skóry właściwej. Te drobne nakłucia aktywują nowe komórki kolagenu i elastyny, odświeżając i odnawiając w ten sposób tkankę twarzy. Zabieg ten jest idealny dla osób, które chcą zmniejszyć widoczność drobnych linii i zmarszczek, a także świetnie sprawdza się w leczeniu blizn potrądzikowych.

Microneedling to skuteczny sposób leczenia różnych rodzajów chorób skóry, który jest bezbolesny i nieinwazyjny. Mikronakłuwanie wykorzystuje maleńkie igiełki, takie jak te używane w akupunkturze, do pobudzania produkcji kolagenu i innych czynników leczniczych w skórze. Kolagen jest substancją odpowiedzialną za utrzymanie młodego wyglądu skóry. Z wiekiem ulega on naturalnemu rozkładowi, a czasami powstają blizny. Microneedling umożliwia skórze regenerację i produkcję nowego kolagenu, który wygładza i wypełnia zmarszczki. Mikronakłuwanie może być wykonywane na twarzy i innych obszarach ciała, w tym na rozstępach i bliznach na udach.

Zabieg mikroigłowania wykonuje się zwykle raz na trzy miesiące. Pacjentom zaleca się wizytę u dermatologa po 12-15 zabiegach, aby zapewnić jak najlepsze rezultaty. Zabieg MICRONEEDLING/MESOTHERAPY jest wykonywany na wszystkich typach skóry, a jeśli chcesz, możesz go nawet przeprowadzić w domu. Jedynym minusem jest to, że po zabiegu mogą pozostać niewielkie blizny, ale to nic w porównaniu z widocznymi rezultatami mikroigłowania.

Microneedling poprawia komunikację między komórkami. Kiedy komórki lepiej ze sobą współpracują, skóra staje się gładsza. Ponadto, mikroigłowanie poprawia integralność strukturalną w obrębie DEJ, odwracając efekty starzenia się skóry. Chociaż mikronakłuwanie nie jest bolesne, wymaga cierpliwości. W związku z tym, aby uzyskać zauważalne rezultaty, konieczne może być przeprowadzenie od pięciu do dziesięciu zabiegów.

Poprawia komunikację międzykomórkową

W tym badaniu sprawdzano, czy mezoterapia mikroigłowa poprawia komunikację międzykomórkową w skórze. Do badania włączono 10 pacjentów, trzy kobiety i trzech mężczyzn, w średnim wieku 50 lat. Siedmiu pacjentów miało IV typ skóry wg Fitzpatricka, a pozostali trzej mieli III lub IV typ skóry wg Fitzpatricka. Zauważono również, że u pacjentów nie występowały znaczące skórne plamy starcze, a większość z nich miała minimalne oznaki starzenia się twarzy. Procedura jest bezpieczna i wiąże się z niewielkim ryzykiem wystąpienia hiperpigmentacji.

Działanie tej techniki polega na tworzeniu mikrokanalików w skórze. Te maleńkie otwory powodują powstanie spolaryzowanego pola elektromagnetycznego, które stymuluje otaczające komórki. Z kolei epigenetyczna informacja DNA z igieł wyzwala ruchliwość komórek i ekspresję genów czynników wzrostu. Po zabiegu mikroigłowania skóra pacjenta goi się szybciej niż przed zabiegiem.

Mikronakłuwanie przywraca prawidłową komunikację skórno-naskórkową. Wykorzystując specyficzne czynniki wzrostu, mikroigłowanie może zapewnić długotrwałe rezultaty wielu zabiegów estetycznych. Oprócz poprawy komunikacji międzykomórkowej, mikroigłowanie może pomóc w przygotowaniu pacjentów do innych zabiegów. W przypadku stosowania przed zabiegiem, mikroigłowanie może zapewnić przywrócenie komunikacji międzykomórkowej pomiędzy różnymi warstwami skóry. Zapewnia to najlepszy możliwy rezultat całego zabiegu.

Ponieważ zabieg nie wymaga zdewitalizowanej tkanki, mikroigłowanie może poprawić komunikację międzykomórkową. Procedura ta nie wymaga żadnego zabiegu chirurgicznego i może być wykonywana u pacjentów z każdym typem skóry. Ponadto, zabieg mikroigłowy jest bezpieczny dla wszystkich typów skóry, w tym dla osób o skórze wrażliwej. Zabieg ten nie powoduje uszkodzenia melanocytów pod wpływem ciepła. Procedura ta jest także efektywna kosztowo i skuteczna.

Leczenie blizn pofałdowanych i bliznowców

Mezoterapia mikroigłowa jest popularnym sposobem leczenia blizn pofałdowanych i bliznowców. Procedura polega na rolowaniu lub naciskaniu igieł na obszar dotknięty blizną. Ponieważ wytwarzany jest kolagen, może on pomóc w zmniejszeniu widoczności wgłębionych blizn. Zabieg ten nie jest jednak trwały i wymaga kilku sesji. W niektórych przypadkach może upłynąć kilka lat, zanim blizny całkowicie znikną.

Blizny bokserskie i blizny wałeczkowate mają różne przyczyny. Może je powodować stan zapalny wywołany trądzikiem. Mezoterapia mikroigłowa może stymulować organizm do produkcji nowego kolagenu, co może poprawić wygląd blizn. W przypadku blizn bokserskich pomocne może być wstrzykiwanie wypełniaczy skórnych. Wypełniacze iniekcyjne mogą pomóc w podniesieniu podstawy blizny z powrotem do poziomu otaczającej ją skóry. Chociaż leczenie może zminimalizować widoczność blizny bokserskiej, nie może jej całkowicie usunąć.

W niedawno przeprowadzonym badaniu stwierdzono, że leczenie blizn zanikowych po trądziku za pomocą mezoraferezy mikroigłowej znacznie poprawiło ich wygląd i teksturę. W badaniu oceniano także zadowolenie pacjentów z zabiegu. Po trzech sesjach pacjenci wykazywali umiarkowaną lub dobrą poprawę kliniczną. W innym badaniu Fernandes i Signorini stwierdzili znaczną poprawę w zakresie tekstury skóry i odkładania kolagenu.

W ostatnich latach mikronakłuwanie jest popularną metodą leczenia blizn potrądzikowych. Łączy ona zalety mikroigłowania i energii o częstotliwości radiowej w celu zmniejszenia widoczności blizn pooperacyjnych. Lekarz może zastosować wiele sesji mikroigłowania, aby rozwiązać ten problem. Zabiegi te są bezpieczne i skuteczne oraz wymagają minimalnego czasu przestoju. Zabieg mikroigłowania jest jednym z niewielu nieinwazyjnych zabiegów, które mogą pomóc pacjentom w zmniejszeniu blizn potrądzikowych.

Poprawia blizny potrądzikowe

W badaniu stwierdzono, że mezoterapia mikroigłowa znacząco poprawiła wygląd zanikowych blizn potrądzikowych i znacznie zwiększyła zadowolenie pacjentów z wyników. Już po miesiącu pacjenci odczuwali łagodną lub umiarkowaną poprawę kliniczną, przy dobrym lub bardzo wysokim poziomie satysfakcji pacjenta. Trzy miesiące po leczeniu ocena kliniczna wykazała umiarkowaną lub dobrą poprawę wyglądu i tekstury blizn. Ponadto pacjenci zgłaszali dobre lub doskonałe zadowolenie z rezultatów.

Po zabiegu mikroigłowania u pacjentów mogą wystąpić krótkotrwałe efekty uboczne. U niektórych osób występuje przejściowe zaczerwienienie, obrzęk i łuszczenie się skóry. Większość osób może powrócić do makijażu tego samego dnia. Jednak po zabiegu mikroigłowania skóra może stać się wrażliwa na słońce, dlatego po zabiegu należy stosować ochronę przeciwsłoneczną. Osoby z aktywnymi wypryskami nie powinny poddawać się zabiegowi, jeśli jednocześnie borykają się z opryszczką jamy ustnej. W okresie rekonwalescencji pacjentowi należy przepisać doustne leki przeciwwirusowe, które pomogą mu zwalczyć ewentualne ogniska choroby.

Efekty stosowania mikroigłowania zależą od rodzaju leczonej powierzchni skóry. Na przykład osoba cierpiąca na blizny po lodach może odnieść korzyści z mezoterapii mikroigłowej. Zabieg może być stosowany do leczenia istniejących blizn lub jako bieżąca pielęgnacja. Każda sesja trwa od jednej do dwóch godzin, w zależności od leczonej powierzchni. Jeśli masz dużą bliznę, możesz zdecydować się na głębszy zabieg. W przypadku głębokich blizn zalecane jest znieczulenie miejscowe. Jednak blizny powierzchowne są dobrze tolerowane bez znieczulenia.

Mezoterapia mikroigłowa poprawia wygląd blizn po lodach, stymulując produkcję włókien kolagenowych. Igły stosowane w zabiegu powodują powstawanie maleńkich otworów w skórze, które po zagojeniu wytwarzają nowe włókna kolagenowe. Proces ten sprawi, że blizny po lodach staną się mniej widoczne. Jednak u wielu pacjentów po zabiegu występuje obrzęk, który może utrzymywać się przez kilka dni. Dermatolodzy mogą zalecić zabieg resurfacingu, aby usunąć nadmiar skóry wokół blizny.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Opuchnięte powieki po nocy - przyczyny
Czytaj Dalej

Opuchnięte powieki po nocy – przyczyny

Opuchnięte powieki mogą być poważną dolegliwością, która wymaga leczenia u okulisty. Istnieje kilka przyczyn, w tym wiek, alergie…
Zapalenie powiek - leczenie
Czytaj Dalej

Zapalenie powiek – leczenie

Blepharitis jest stanem powiek spowodowanym przez infekcję. Istnieje kilka dostępnych metod leczenia, w tym maści, które mogą być…