Kiedy należy wykonywać mezoterapię mikroigłową

Kiedy należy wykonywać mezoterapię mikroigłową

Proces mezoterapii mikroigłowej ma wiele zalet. Sprzyja gojeniu się bez blizn poprzez promowanie zdrowej produkcji kolagenu w skórze. Należy jednak pamiętać, że zdrowy kolagen różni się od kolagenu na bliznach. Najnowsze badania pozwalają na lepsze zrozumienie zjawiska mikroigłowania. Uważa się, że mikrourazy komórek keratynocytów stymulują uwalnianie kilku czynników wzrostu, takich jak EGF. Te czynniki wzrostu zwiększają grubość naskórka – sekcja ta jest dziełem redakcji serwisu linuxfon.pl.

Rozstępy

Proces mezoterapii mikroigłowej do usuwania rozstępów to sprawdzony, bezpieczny sposób na zmniejszenie widoczności rozstępów. Można go stosować również na innych częściach ciała, np. na bliznach. Ponieważ nie jest to metoda inwazyjna, jak w przypadku chirurgii plastycznej, czas rekonwalescencji jest minimalny. Uniwersytet Emory podaje, że zabieg wymaga minimalnego czasu przestoju, choć niektórzy pacjenci odczuwają po nim pewne podrażnienie skóry. Jest to naturalna reakcja na wkłuwanie igieł w skórę.

Technika mikroigłowania pomaga usuwać rozstępy poprzez stymulowanie produkcji nowego kolagenu i elastyny. Białka te są naturalnie wytwarzane przez organizm, a ich nadprodukcja może pomóc w naprawie uszkodzonych tkanek łącznych. Ponieważ mikroigłowanie głęboko penetruje skórę, może wywoływać reakcję, która zachodzi w tych samych warstwach, co rozstępy. Proces ten jest również dobrą opcją dla osób, które nie są przekonane do mikroigłowania i chciałyby dowiedzieć się więcej na jego temat.

Zmarszczki

Mezoterapia mikroigłowa polega na wykonywaniu maleńkich nakłuć w skórze. Te małe nakłucia są nawet niezauważalne. Po zabiegu skóra będzie lekko opuchnięta i zaczerwieniona, ale obszar ten zregeneruje się w ciągu kilku dni. Zabieg pomoże wygładzić i wypełnić zmarszczki. Mikroigłowanie można również stosować na brzuchu i udach.

Przez 48 godzin po zabiegu należy unikać intensywnego wysiłku fizycznego. Dla zapewnienia maksymalnego komfortu należy także kilka razy dziennie stosować worek z gorącą wodą. Na obszar poddany zabiegowi zwykle nakłada się Polysporin, który nie jest tym samym co Neosporin. Rezultaty mezoterapii mikroigłowej nie utrzymają się tak długo, jeśli pojawią się guzki, ale znikną one w ciągu miesiąca. Aby utrzymać rezultaty, należy spożywać więcej błonnika, pić dużo wody i stosować dietę wysokobiałkową i niskowęglowodanową.

Jeśli chcesz zredukować zmarszczki, doskonałym wyborem jest mezoterapia. Zabieg ten można wykonać w zaciszu własnego domu lub udać się na wizytę do kliniki dermatologicznej w celu jego przeprowadzenia. Proces ten polega na wstrzykiwaniu witamin, aminokwasów i przeciwutleniaczy do środkowej warstwy skóry. Substancje te pomagają zwiększyć syntezę kolagenu i elastyny, dwóch podstawowych składników zdrowej skóry.

Blizny

Mezoterapia mikroigłowa to niechirurgiczny zabieg, który służy do leczenia blizn potrądzikowych, rozstępów i innych oznak starzenia się skóry. Procedura ta wywołuje reakcję kolagenu i elastyny w dolnych warstwach skóry. Może być również stosowany do leczenia skóry trądzikowej oraz odmładzania wyglądu zmarszczek i blizn. Zanim jednak podejmiesz decyzję, czy wypróbować zabieg mikroigłowania, rozważ wskazania do jego przeprowadzenia.

Przed zabiegiem należy zastosować miejscowe znieczulenie obszaru poddawanego zabiegowi. Krem ten powinien pozostać na skórze przez co najmniej 60 minut i nie należy go stosować przez długi czas po zabiegu. Microneedling może powodować zaczerwienienie lub lekkie swędzenie w obszarze poddawanym zabiegowi, ale jest to tylko przejściowe i nie wymaga wizyty. Bezpośrednio po zabiegu można normalnie ćwiczyć, ale przez kilka pierwszych dni należy unikać bezpośredniego światła słonecznego. Zabieg mikroigłowania może spowodować wystąpienie zmian trądzikowych, ale zazwyczaj są one łagodne i ustępują samoistnie. Należy unikać skubania i drapania skóry, ponieważ może to spowodować dalsze powstawanie blizn.

Rezultaty stosowania mikroigłowania zależą od rodzaju blizn. Ogólnie rzecz biorąc, poprawia wygląd blizn, które nie są przebarwione. Ponadto blizny, które już przekształciły się w blizny przerostowe, mogą ulec pogorszeniu po zastosowaniu mikroigłowania, a w niektórych przypadkach mogą prowadzić do powstania keloidów. Z tego powodu najlepiej unikać tej procedury kosmetycznej, jeśli blizny potrądzikowe nie są problemem trwałym.

Wypadanie włosów

Istnieją dwie główne metody radzenia sobie z wypadaniem włosów: mikroigłowanie i mezoterapia włosów. Obie okazały się skuteczne, ale kluczem jest konsekwencja. Sesję zabiegową należy zaplanować raz w miesiącu przez co najmniej trzy do czterech miesięcy, a następnie co trzy do sześciu miesięcy przeprowadzać zabieg podtrzymujący. Lekarz musi przestrzegać ścisłego protokołu, ale rezultaty można zauważyć już po dwóch lub trzech zabiegach.

To, kiedy należy wykonać mezostymulację mikroigłową w przypadku wypadania włosów, zależy od stopnia zaawansowania choroby. Najskuteczniejsze jest mikronakłuwanie 0,6 mm, ale częściej stosuje się 1,2 mm. Dr Linkov zaleca również konsultację z lekarzem w przypadku wystąpienia działań niepożądanych. W innym badaniu przeprowadzonym w czerwcu 2020 r. stwierdzono, że połączenie mikroigłowania i minoksydylu jest skuteczniejsze niż zastosowanie tylko jednego z tych zabiegów. W swoich badaniach dr Dhurat i współpracownicy stwierdzili, że mikroigłowanie indukuje neogenezę mieszków włosowych, czyli proces, w którym skóra właściwa sama leczy się z ran.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Co jest lepsze, laser czy mezoterapia?
Czytaj Dalej

Co jest lepsze, laser czy mezoterapia?

Ogólnie rzecz biorąc, można się zastanawiać: „Co jest lepsze, laser czy mezoterapia?”. W rzeczywistości oba zabiegi mogą przynieść…