Jak długo odczuwasz ból po mezoterapii mikroigłowej?

Jak długo odczuwasz ból po mezoterapii mikroigłowej?

Pierwsze pytanie, które może przyjść Ci do głowy, gdy właśnie poddałaś się zabiegowi mezoterapii mikroigłowej, brzmi: „jak długo po zabiegu odczuwasz ból?”. Odpowiedź brzmi: będzie się to różnić w zależności od wrażliwości Twojej skóry i tego, jak agresywny był Twój zabieg mezoterapii mikroigłowej. Zazwyczaj dyskomfort jest minimalny i ustępuje w ciągu trzech dni. Drugie pytanie brzmi: „czy mikroigłowanie jest skuteczne w przypadku blizn chirurgicznych?”.

Czy mikronakłuwanie jest bolesne?

Pomimo swojej nazwy, zabieg mikroigłowania nie jest bolesny. Wykorzystuje się w nim pióro z igłą do tworzenia drobnych uszkodzeń w skórze. Większość pacjentów odczuwa jedynie lekki dyskomfort. W rzeczywistości można go porównać do lizania skóry przez kota, a u niektórych może wystąpić krwawienie z leczonych miejsc. Stopień dyskomfortu zależy od poziomu komfortu danej osoby oraz od tego, jak duży ból jest ona w stanie znieść. Jeśli jesteś wrażliwy na ból, zabieg mikroigłowania może nie być dla Ciebie odpowiedni.

Zabieg mikroigłowania trwa od 10 do 30 minut, a lekarz zwykle stosuje znieczulenie miejscowe, aby zminimalizować dyskomfort. Ogólnie rzecz biorąc, zabieg nie jest bolesny, ale u niektórych pacjentów może wystąpić zaczerwienienie lub podrażnienie po zabiegu. Zaczerwienienie to zniknie po kilku dniach. Zabieg microneedlingu nie jest bolesny, ale pacjenci powinni unikać nadmiernej ekspozycji na słońce lub stosowania produktów zwiększających wrażliwość skóry.

Microneedling to jedna z najpopularniejszych obecnie procedur, a jej wyniki są zdumiewające – cytat ten został zaczerpnięty od redaktora serwisu Wyglądaj fantastycznie. Stosuje się go w leczeniu drobnych zmarszczek i szorstkiej skóry, a także w leczeniu blizn potrądzikowych i przebarwień. Ponieważ mikroigłowanie wykorzystuje naturalny proces gojenia organizmu, może ono zmniejszyć blizny potrądzikowe i przebarwienia. Podczas jednej sesji zabiegi mikroigłowania mogą wytworzyć tyle kolagenu i elastyny, ile ludzie tracą w ciągu roku.

Zabiegi mikroigłowania są wykonywane przez dermatologów i lekarzy medycyny estetycznej i powinny być wykonywane wyłącznie przez profesjonalistów. Należy upewnić się, że osoba wykonująca zabieg posiada odpowiednie kwalifikacje i że sprzęt jest wysterylizowany. Nie zaleca się stosowania zestawów do samodzielnego wykonywania zabiegów mikroigłowania, ponieważ mogą one być niebezpieczne i mogą przypadkowo uszkodzić skórę. Ponadto, urządzenia do mikroigłowania nie są przeznaczone do właściwej sterylizacji igieł. Zabiegi mikroigłowania trwają zwykle od 10 do 20 minut. Większość osób potrzebuje 4-6 zabiegów.

W badaniu przeprowadzonym przez Georgia Institute of Technology w Atlancie, GA, oraz Emory University wykorzystano do eksperymentu normalnych ludzi. Ani uczestnicy, ani badacze nie wiedzieli, jakiego rodzaju mikroigły są stosowane ani w jakim miejscu są wprowadzane. Aby ustalić, jak zabieg mikroigłowania wpływa na ludzi, badacze użyli fioletu gencjanowego do sprawdzenia penetracji mikroigieł w skórze. Lek ten jest fioletowym środkiem przeciwgrzybiczym stosowanym miejscowo, który preferencyjnie barwi skórę. Badacze zaślepieni byli również co do miejsc wkłucia. Badacze robili zdjęcia tych miejsc za pomocą aparatu cyfrowego.

W badaniach uwzględniono także badania mające na celu dokładne określenie czasu trwania bólu po zabiegu mikroigłowania. Mikroigły stosowane w zabiegach mikroigłowania są znacznie krótsze niż igły podskórne. W jednym z badań 400 mikroigieł o długości 150 mm nie powodowało bólu, podczas gdy 26-igłowa igła podskórna nie powodowała go. Jednak liczba mikroigieł również zmniejszyła ból, choć długość, kąt nachylenia końcówki i szerokość nie miały istotnego wpływu na ból.

Czy na efekty trzeba czekać od 4 do 6 tygodni?

Jeśli poddajesz się zabiegowi mezoterapii mikroigłowej, pierwsze pełne rezultaty zauważysz po około 4 tygodniach od zabiegu. Rezultaty są stopniowe, ponieważ Twój organizm musi zagoić mikro rany powstałe w wyniku działania igieł. Osiągnięcie pożądanych rezultatów zajmie około czterech do sześciu tygodni, ale jest to wystarczająco dużo czasu, aby zauważyć rezultaty. Jeśli rozważasz ten zabieg jako alternatywę dla chirurgii plastycznej, musisz o tym pamiętać.

Zanim poddasz się zabiegowi mezoterapii mikroigłowej, należy pamiętać, że zabieg ten może nie być odpowiedni dla osób o wrażliwej skórze. Po zabiegu może pozostać zaczerwienione lub krwawiące miejsce, dlatego przez kilka pierwszych dni po zabiegu należy unikać przebywania na słońcu i wysiłku fizycznego. Ponadto przez tydzień lub dwa po zabiegu należy unikać toników i kremów na bazie alkoholu. Proces gojenia może trwać nieco dłużej, jeśli poddajesz się kilku zabiegom.

Zabieg mezoterapii mikroigłowej to skuteczny sposób na przedłużenie efektów liftingu twarzy lub blizn pooperacyjnych. Zabieg może być również stosowany jako uzupełnienie zabiegu kosmetycznego w celu poprawy wyglądu starzejącej się skóry. Klinika Advanced Aesthetics Las Vegas oferuje konsultacje w celu omówienia korzyści płynących z tego zabiegu. Ich celem jest pomoc w ujędrnieniu skóry i zredukowaniu zmarszczek przy jednoczesnym odmłodzeniu tkanki pod skórą.

W tym czasie naskórek będzie się naprawiał, dzięki czemu stanie się jędrniejszy i grubszy. Z czasem ta nowa skóra zastąpi uszkodzoną, wypełni puste miejsca i zmniejszy drobne zmarszczki. Dermatolodzy zalecają stosowanie urządzenia do mezoterapii mikroigłowej SkinPen, dopuszczonego przez FDA. Jest ono bezpieczne, a jego skuteczność została potwierdzona w badaniach klinicznych.

W ciągu kilku dni po zabiegu mezoterapii mikroigłowej na twarzy można zauważyć lekkie zaczerwienienie i ściągnięcie. Jednak pełne rezultaty zabiegu będą widoczne dopiero po kilku tygodniach. Kilka pierwszych zabiegów jest skutecznych i większość osób natychmiast dostrzega widoczne rezultaty. Jeśli zastanawiasz się, jak długo trzeba czekać na rezultaty po zabiegu mezoterapii mikroigłowej, weź pod uwagę ten fakt.

Zabieg mikroigłowania jest bardzo skuteczny w leczeniu blizn potrądzikowych, rozstępów i starzejącej się skóry. Zabieg jest bezpieczny dla wszystkich typów skóry i niesie ze sobą minimalne ryzyko wystąpienia dyschromii pozapalnej. Aby jednak uzyskać znaczącą poprawę, konieczne jest przeprowadzenie 4-6 sesji. Jeśli chcesz mieć wspaniałą twarz, mezoterapia mikroigłowa jest dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem.

Po zabiegu mezoterapii mikroigłowej powinieneś zobaczyć widoczne rezultaty. Jeśli jednak chcesz zobaczyć najszybsze rezultaty, powinnaś umówić się na konsultację z doświadczonym lekarzem medycyny estetycznej. Ważne jest, aby pamiętać, że mikroigłowanie powoduje mikrourazy, a igły mogą nie być sterylizowane. Jeśli jesteś podatna na infekcje, powinnaś odłożyć zabieg do czasu, aż pozbędziesz się choroby.

Czy zabieg ten jest skuteczny w przypadku blizn pooperacyjnych?

Lekarz może użyć małego urządzenia do wykonania niewielkich nakłuć pod skórą. Ukłucia będą tak małe, że po zabiegu nie będzie ich nawet widać. Lekarz może zastosować znieczulenie miejscowe, aby procedura była jak najbardziej komfortowa. Proces ten jest zazwyczaj wykonywany w kilku sesjach, w odstępach 4-6 tygodni. Niektórzy pacjenci widzą rezultaty już po jednej sesji, podczas gdy inni potrzebują drugiej lub trzeciej. Każda blizna jest wyjątkowa i reaguje w różnym czasie.

Istnieją dwa główne powody, dla których warto rozważyć zastosowanie mikroigłowania w przypadku blizn. Po pierwsze, może ono poprawić ich teksturę i wygląd. Po drugie, mikroigłowanie może rozjaśnić stare blizny. Po trzecie, można go wykonywać praktycznie na każdym rodzaju zagojonej blizny chirurgicznej. Microneedling jest bezpieczny dla większości pacjentów. Może być wykonywane u każdego, ale ważne jest, aby przed zabiegiem skonsultować się z lekarzem.

Mezoterapia mikroigłowa jest zabiegiem małoinwazyjnym. Mikroigły przenikają przez warstwę rogową skóry i uwalniają prądy o częstotliwości radiowej. Powoduje to pobudzenie wzrostu nowej skóry właściwej. Głębokość wbijania igieł można regulować w zakresie od 0,5 do 3,5 mm. Ze względu na niewielkie rozmiary można go stosować na obszarach o większej precyzji.

Microneedling to innowacyjna metoda leczenia w dermatologii. Maleńkie igiełki w skórze są wykorzystywane do wywoływania kaskady reakcji. Indukuje to produkcję kolagenu, powodując minimalne uszkodzenia naskórka. Microneedling jest również stosowany do odmładzania skóry, leczenia nadpotliwości, łysienia i transdermalnego podawania leków. Aby uzyskać znaczącą poprawę, zabieg wymaga zaledwie czterech do sześciu sesji.

Do wykonania zabiegu mikroigłowania potrzebny jest wykwalifikowany lekarz. Lekarz musi posiadać certyfikat uprawniający go do wykonywania zabiegu. W niektórych stanach kwalifikacje do jego wykonywania mogą posiadać kosmetyczki. Koszt mikroigłowania może wynosić od 100 do 700 dolarów za sesję. Większość planów ubezpieczeniowych nie pokrywa kosztów mezoterapii mikroigłowej, ale może ona przynieść korzyści w postaci poprawy kolorytu i tekstury skóry.

Najbardziej wszechstronne badania nad mezoterapią mikroigłową zostały przeprowadzone na typach skóry IV i V wg Fitzpatricka. Procedura ta pozwoliła przezwyciężyć ograniczenia tradycyjnej chirurgii blizn, w tym hiperpigmentację i uszkodzony naskórek. Dzięki licznym zastosowaniom i modyfikacjom, mikroigłowanie staje się coraz bardziej popularne, a nawet dostępne do użytku domowego. Konieczne są jednak dalsze badania w celu ustalenia, czy mikroigłowanie jest skuteczne w zapobieganiu powstawania blizn chirurgicznych lub zmniejszaniu ich widoczności.

Oprócz procesu resurfacingu, do zabiegu mikroigłowania wykorzystuje się tytanowe igły klasy medycznej. Stymuluje on również produkcję nowego kolagenu i elastyny. Poprawia także ukrwienie danego obszaru, co stanowi podstawę nowej skóry. Jak w przypadku każdego zabiegu chirurgicznego, koszt mezoterapii mikroigłowej zależy od indywidualnych wymagań i pożądanych rezultatów.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane