Jak długo trwa mezoterapia mikroigłowa?

Jak długo trwa mezoterapia mikroigłowa?

Jeśli zastanawiasz się, jak długo trwa zabieg mezoterapii mikroigłowej, to dobrze trafiłeś. Ten niechirurgiczny zabieg jest stosowany w celu pobudzenia naturalnych procesów gojenia się skóry. Ponieważ igły tworzą w skórze mikro rany, procedura ta pobudza produkcję kolagenu. W tym czasie widoczne są najbardziej dramatyczne efekty. Ale nie martw się, mezoterapia mikroigłowa jest bezpieczna dla wszystkich typów skóry.

Microneedling to niechirurgiczny zabieg

Microneedling, czyli terapia indukująca produkcję kolagenu, to mało inwazyjny zabieg wykorzystujący maleńkie igły do tworzenia mikroperforacji na skórze. Te drobne nakłucia wywołują reakcję gojenia i pobudzają produkcję nowego kolagenu i elastyny w skórze. Zabieg pomaga poprawić wygląd blizn i rozstępów. Jest to doskonała opcja dla osób, które chcą poprawić swój wygląd bez poddawania się zabiegom chirurgicznym lub inwazyjnym.

Microneedling działa poprzez stymulowanie skóry do produkcji większej ilości kolagenu, co pomaga poprawić wygląd zmarszczek i linii mimicznych. Mikronakłuwanie jest najczęściej stosowane na twarzy, ale inne obszary ciała również mogą być poddawane zabiegowi. Większość osób, które decydują się na zabieg mikroigłowania, zgłasza minimalny lub żaden dyskomfort. W przeciwieństwie do innych form chirurgii plastycznej, zabieg ten nie wymaga żadnych przestojów ani nie powoduje bólu po zabiegu.

Mezoterapia jest zabiegiem mało inwazyjnym Mezoterapia, czyli ostrzykiwanie mikroigłowe, jest znana od ponad 50 lat. Jej pierwotnym celem było stymulowanie wzrostu kolagenu i elastyny. Obecnie wykorzystuje się ją do nawilżania skóry i stymulowania regeneracji komórek. Lekarze zajmujący się mezoterapią mogą wstrzykiwać w skórę określone produkty w zależności od problemów skórnych. Stosuje się ją także w leczeniu zmarszczek i rozstępów.

Microneedling jest znany również jako terapia indukująca powstawanie kolagenu i polega na wykorzystaniu maleńkich igieł do tworzenia mikroskopijnych nakłuć w skórze. Te małe nakłucia pobudzają produkcję nowego kolagenu i elastyny, dzięki czemu zmniejszają drobne zmarszczki, minimalizują blizny potrądzikowe i poprawiają ogólny koloryt skóry. Microneedling jest bardzo bezpieczny dla wszystkich typów skóry, zmniejsza ryzyko zmian pigmentowych, nadwrażliwości na światło i infekcji.

Pobudza produkcję kolagenu

Kolagen jest kluczowym składnikiem skóry i odgrywa istotną rolę w utrzymaniu jej młodości i jędrności. Mezoterapia mikroigłowa wyzwala produkcję kolagenu, uruchamiając naturalny proces gojenia się organizmu. Tworząc mikrokanały w skórze, mikroigłowanie wspomaga produkcję nowych komórek skóry i kolagenu. Dzięki temu produkty do pielęgnacji skóry wnikają głębiej w skórę i osiągają lepsze rezultaty.

W trakcie zabiegu powstają tysiące mikroskopijnych kanalików w obszarze zabiegowym. Ta terapia indukująca powstawanie kolagenu zaczyna działać niemal natychmiast i może trwać przez kilka miesięcy, a nawet rok, w zależności od stanu skóry. Jeśli konieczne jest przeprowadzenie kilku sesji, należy odczekać co najmniej 4-6 tygodni przed rozpoczęciem kolejnej procedury. Lekarz określi, jak głęboko należy nakłuwać skórę i ile przejść jest koniecznych do osiągnięcia pożądanych rezultatów.

Jest bezpieczny dla wszystkich typów skóry

Proces mikroigłowania stymuluje naturalną produkcję kolagenu w skórze, co pozwala zachować jej jędrność i młody wygląd. Z wiekiem kolagen w skórze zaczyna się zubażać. W odpowiedzi na to skóra produkuje nowy kolagen, który ma bardziej wyrównany koloryt i strukturę. Ten nowy kolagen pomaga skórze wyglądać na bardziej jędrną i gładką. Ponieważ proces ten jest inwazyjny, może wymagać kilku sesji, aby zobaczyć pełne efekty.

Mezoterapia mikroigłowa może być wykonywana na wszystkich rodzajach skóry. Można ją stosować w przypadku trądziku, blizn chirurgicznych, skóry starzejącej się, rozstępów i zmarszczek. Mikroigłowanie pomaga zminimalizować widoczność tych oznak starzenia się skóry, stymuluje produkcję kolagenu i pobudza wytwarzanie nowych komórek. Zabieg ten jest bezpieczny dla wszystkich rodzajów skóry i może pomóc zredukować oznaki starzenia.

Powoduje minimalne przestoje

Mezoterapia mikroigłowa to szybki, niechirurgiczny zabieg, który powoduje niewielkie lub żadne przestoje. Procedura polega na wprowadzeniu do skóry maleńkich nakłuć, które lekarz równomiernie przesuwa po skórze. Przed zabiegiem zwykle stosuje się znieczulenie miejscowe, aby ograniczyć możliwość wystąpienia bólu. Po zabiegu mikroigłowania lekarz może nałożyć na obszar poddany zabiegowi preparat łagodzący i serum.

W zależności od stopnia zaawansowania schorzenia, mezoterapia mikroigłowa może być wykonywana jako samodzielny zabieg lub w połączeniu z innymi rodzajami zabiegów chirurgicznych. Sam zabieg mikroigłowania może być stosowany w przypadku blizn pooperacyjnych i może wzmocnić wyniki innych rodzajów zabiegów. Aby osiągnąć optymalne rezultaty, zabieg wymaga od trzech do pięciu sesji. Początkowy okres rekonwalescencji wynosi od siedmiu do dziesięciu dni, ale czas pomiędzy kolejnymi sesjami może się różnić w zależności od reakcji skóry.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Kiedy stosować mezoterapię mikroigłową
Czytaj Dalej

Kiedy stosować mezoterapię mikroigłową

Istnieje wiele powodów, dla których mezoterapia mikroigłowa może być odpowiednia dla Ciebie. Może ona pomóc w redukcji przebarwień,…
Plastyka powiek - gdzie znaleźć szkolenie?
Czytaj Dalej

Plastyka powiek – gdzie znaleźć szkolenie?

Jeśli jesteś zainteresowany zostaniem chirurgiem plastycznym powiek, jest kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć. Powinieneś wiedzieć, co szkolenie obejmuje,…