Ile razy należy ponawiać zabieg mezoterapii mikroigłowej?

Ile razy należy ponawiać zabieg mezoterapii mikroigłowej?

Jeśli miałeś już kilka zabiegów, możesz się zastanawiać: Jak często powinnaś odnawiać zabieg? Oto kilka kwestii, które należy rozważyć: Koszt, czas trwania, skuteczność i efekty uboczne. Wtedy będziesz mogła zdecydować, która metoda jest dla Ciebie odpowiednia. Jeśli masz więcej niż jeden problematyczny obszar, być może będziesz chciał poddać się kilku zabiegom. Ile razy należy ponawiać zabieg mezoterapii mikroigłowej?

Ten artykuł jest wynikiem naszej współpracy z chillybeauty.pl

Koszt

W zależności od lekarza, którego wybierzesz, koszt sesji mezoterapii mikroigłowej może wynosić od 250 do 200 dolarów. Mezoterapia jest zabiegiem bezpiecznym, ale wielu pacjentów potrzebuje dziesięciu lub więcej sesji, zanim zauważy zauważalną zmianę. Zabieg nie jest objęty ubezpieczeniem, a nie powoduje żadnych poważnych skutków ubocznych. Należy jednak zawsze powiadomić lekarza, jeśli po zabiegu wystąpi zaczerwienienie lub podrażnienie skóry.

Zabieg mezoterapii jest procedurą minimalnie inwazyjną, która nie wiąże się z zabiegiem chirurgicznym ani ze znacznymi przestojami. Zabieg trwa zazwyczaj 20 minut i polega na wielokrotnym wstrzykiwaniu mikroigieł do skóry właściwej. Mikroigły są umieszczane na skórze w celu stymulowania produkcji kolagenu i nowych komórek skóry. W zależności od obszaru, zabiegi mogą być powtarzane w razie potrzeby. Zabiegi te są również stosunkowo niedrogie, a większość pacjentów nie zgłasza żadnych negatywnych skutków ubocznych.

Chociaż wielu lekarzy wystawia rachunki bez ponoszenia kosztów, niektórzy oferują plany płatności za zabiegi z użyciem mikroigieł. Inni akceptują Care Credit, kartę kredytową przeznaczoną dla służby zdrowia. Aby się zakwalifikować, należy z wyprzedzeniem złożyć wniosek o przyznanie usługi. W przypadku niespłaconego salda może być konieczne uiszczenie miesięcznej opłaty odsetkowej. Można także zapytać o dodatkowe zniżki u lekarzy lub marki produktów, których się używa. Wielu lekarzy oferuje promocyjne rabaty i zniżki na dodatkowe zabiegi.

Ogólnie rzecz biorąc, zabiegi z użyciem mikroigieł wykonuje się co trzy do sześciu sesji w odstępach od dwóch do sześciu tygodni. Niektóre osoby mogą jednak potrzebować tylko jednej sesji co cztery tygodnie, a inne nawet sześciu lub ośmiu sesji. Leczenie nie trwa jednak wiecznie i w przypadku poważnych problemów skórnych może być konieczne przeprowadzenie więcej niż jednego zabiegu z rzędu. Aby uniknąć niespodziewanych wydatków, należy rozważyć ustalenie z dostawcą planu płatności.

Koszt mezoterapii mikroigłowej jest w dużej mierze uzależniony od leczonego obszaru. Koszt będzie znacznie wyższy w przypadku zabiegu na większej powierzchni, np. twarzy, ponieważ trwa on dłużej i zużywa się do niego więcej preparatu. Czas rekonwalescencji po zabiegu mezoterapii mikroigłowej jest jednak krótki. W Emory Aesthetic Center szacuje się, że każda sesja mezoterapii mikroigłowej trwa około 30 minut, włączając w to wszelkie wymagane maści znieczulające.

Czas trwania

Czas trwania zabiegu mezoterapii mikroigłowej może wynosić od kilku minut do kilku dni. Większość pacjentów odczuwa niewielkie zaczerwienienie i obrzęk przez pierwsze 24 godziny po zabiegu, a u niektórych może wystąpić punktowe krwawienie. Po zabiegu można zauważyć gładszą i bardziej promienną skórę. Chociaż rezultaty mogą nie być widoczne przez kilka miesięcy, po sesjach mikroigłowania można spodziewać się stałej poprawy.

Mezoterapia mikroigłowa może pomóc wyeliminować oznaki starzenia się skóry, takie jak drobne zmarszczki i blizny potrądzikowe. Pomaga również odbudować uszkodzoną skórę poprzez stymulację produkcji kolagenu i elastyny. Ponieważ każdy zabieg jest dostosowywany do potrzeb klienta, jego koszt może się różnić. Jeśli zdecydujesz się na więcej niż jeden zabieg, całkowity koszt zostanie omówiony podczas bezpłatnej konsultacji. Jeśli miałaś już zabiegi z użyciem botoksu, możesz rozważyć mezoterapię mikroigłową, jeśli chcesz poprawić wygląd tych blizn.

W zależności od obszaru ciała, który wymaga leczenia, mezoterapia mikroigłowa może przynieść znaczną poprawę. Zabieg ten może również leczyć skórę odwodnioną, opuchniętą, a nawet cellulit. Mikronakłucia w skórze powodują uruchomienie naturalnych procesów naprawczych organizmu, w tym produkcję nowych włókien kolagenu i elastyny.

Główną różnicą między mikroigłowaniem a mezoterapią jest rozmiar używanych igieł. Mikronakłuwanie jest skuteczniejsze w przypadku zmarszczek na twarzy niż mezoterapia, która wykorzystuje urządzenie do mikroigłowania w celu stymulowania produkcji nowych włókien kolagenowych i elastynowych. Zmniejsza ona również widoczność rozstępów i drobnych zmarszczek. Zabieg mezoterapii jest również niechirurgiczny i nie wymaga żadnych przestojów.

Zabieg ten jest bardziej skuteczny, gdy wykonuje się go w połączeniu z innymi rodzajami zabiegów. Mikroigłowanie jest często łączone z radiofrekwencją, aby poszerzyć jego zakres. Prądy o częstotliwości radiowej wytwarzane przez igły wnikają w skórę, tworząc strefy termiczne w gruczołach dodatkowych i elementach strukturalnych skóry właściwej. Wywołuje to długotrwały remodeling skóry właściwej. Ponadto głębokość igieł można regulować w zakresie od 0,5 mm do trzech i pół milimetra.

Skuteczność

Skuteczność mezoterapii mikroigłowej zależy od mechanizmu, który leży u jej podstaw. Skóra poddawana jest serii mikrourazów, które prowadzą do odrastania kolagenu. Mikrourazy aktywują naturalny proces gojenia się skóry i pomagają stymulować produkcję kolagenu. Mikrourazy powodują, że komórki keratynocytów uwalniają czynniki wzrostu. Uwalnianie EGF prowadzi do pogrubienia naskórka.

Oprócz pobudzania produkcji kolagenu, mikroigłowanie stymuluje również komórki skóry do wytwarzania większej ilości czynników gojących. Kolagen pomaga utrzymać jędrność i młody wygląd skóry. Jednak wraz z wiekiem poziom kolagenu spada. Niektóre urazy również prowadzą do utraty kolagenu. W rezultacie zabieg mikroigłowania może poprawić teksturę i napięcie skóry. Rezultaty mikronakłuwania nie są natychmiastowe, ale zauważalne po kilku miesiącach leczenia.

W przeciwieństwie do innych metod resurfacingu, microneedling jest zabiegiem niechirurgicznym. W zabiegu wykorzystuje się cienkie, tytanowe igły, które wywołują reakcję komórkową w dolnych warstwach skóry. Zabieg ten pomaga również zmniejszyć wielkość porów. Oprócz napinania skóry, microneedling zmniejsza również widoczność rozstępów. Zabieg ten jest skuteczny w leczeniu blizn potrądzikowych, zmniejsza wielkość porów i poprawia wygląd rozstępów.

Skuteczność mezoterapii mikroigłowej różni się w zależności od indywidualnych potrzeb. Proces ten jest jednak bezpieczny i skuteczny w przypadku większości typów skóry. Może być stosowany na każdej części ciała, w tym na twarzy i korpusie. Zabieg trwa 20 minut i jest minimalnie bolesny. Najlepsze efekty przynosi seria od trzech do sześciu zabiegów. Koszt zależy od rodzaju leczonego problemu oraz od tego, czy do uzyskania pożądanych rezultatów konieczne są inne zabiegi.

Urządzenia do mezoterapii mikroigłowej różnią się pod względem budowy i funkcji. Niektóre z nich mogą wykorzystywać częstotliwość radiową, diody elektroluminescencyjne i wibracje. Dobrej jakości urządzenia do mikroigłowania mają pewne cechy, które sprawiają, że są skuteczne. Dobre urządzenie igłowe musi być mocne i trwałe, aby ryzyko złamania było jak najmniejsze. Urządzenie powinno być także łatwe w obsłudze dla większości praktyków. Przed zakupem urządzenia do mikronakłuwania należy rozważyć kilka kwestii.

Efekty uboczne

Zabieg jest bezbolesny i uważany jest za minimalnie inwazyjny. Microneedling nie powoduje również przestojów, a rezultaty są często natychmiastowe. Efekty uboczne to siniaki, złuszczanie i krwawienie, ale większość z nich szybko ustępuje i można natychmiast wrócić do pracy i normalnych zajęć. Należy również unikać ekspozycji na słońce w ciągu kilku dni po zabiegu mikroigłowania. Aby zmniejszyć dyskomfort, zwykle stosuje się miejscowe znieczulenie.

Zabieg ten jest skuteczny w przypadku poprawy blizn potrądzikowych i zmniejszenia widoczności starzejącej się skóry. Zabiegi mikroigłowania są stosowane w wielu celach estetycznych, w tym w leczeniu rozstępów i blizn chirurgicznych. Mogą być również stosowane do leczenia problemów związanych z wielkością porów, strukturą skóry i pigmentem. Proces ten pobudza produkcję kolagenu i elastyny, a także stymuluje produkcję kolagenu.

Ważne jest, aby przed poddaniem się zabiegowi poznać skutki uboczne mezoterapii mikroigłowej. Na szczęście te skutki uboczne są niewielkie i można je ukryć za pomocą makijażu mineralnego. Większość pacjentów może powrócić do normalnej aktywności po zabiegu mezoterapii w ciągu kilku dni. U niektórych osób może wystąpić obrzęk lub wrażliwość w miejscu wstrzyknięć. Może to powodować zaczerwienienie, obrzęk i ból w tym miejscu.

Mezoterapia mikroigłowa jest zabiegiem mało inwazyjnym. Większość osób odczuwa zauważalne rezultaty już po pierwszym zabiegu. Zabiegowi można poddać niemal każdą dolegliwość, od blizn potrądzikowych po rozstępy. Zabieg może być również stosowany w celu redukcji zmarszczek i zwiększenia elastyczności. Chociaż istnieje pewne ryzyko, mezoterapia jest uważana za bezpieczny i skuteczny zabieg kosmetyczny. W razie wątpliwości warto skonsultować się z lekarzem.

Innym efektem ubocznym mezoterapii mikroigłowej są siniaki. Często zdarza się, że po poddaniu skóry zabiegowi mikroigłowania pojawiają się siniaki i krwawienia. Obrażenia te charakteryzują się obrzękiem i zaczerwienieniem. Po zabiegu skóra może być bardziej miękka i elastyczna. W końcu pojawią się rezultaty, ale może upłynąć kilka miesięcy, zanim zmiany będą zauważalne. W przypadku poważnych oparzeń należy zwrócić się o pomoc lekarską. Mikroigłowanie może zapobiec powstawaniu blizn i pomóc w poprawie struktury skóry.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Opadające powieki - jak je zlikwidować
Czytaj Dalej

Opadające powieki – jak je zlikwidować

Opadające powieki to powszechny problem, który czasem może prowadzić do poważniejszych schorzeń zdrowotnych. Dlatego kluczowe jest, aby skonsultować…
Kiedy widoczne są efekty mezoterapii bezigłowej?
Czytaj Dalej

Czy mezoterapia mikroigłowa jest bezpieczna?

Istnieje kilka aspektów, które należy wziąć pod uwagę przed poddaniem się zabiegowi mezoterapii mikroigłowej. Czynniki te obejmują koszty,…