Laser Cutera Excel V – skuteczne usuwanie naczynek

Laseroterapia to najskuteczniejsza metoda usuwania naczynek. Poznaj eksperta w leczeniu zmian naczyniowych – laser Cutera Excel V.

Popękane naczynka na twarzy, nazywane też „pajączkami” to uciążliwe zmiany skórne, z którymi trudno poradzić sobie za pomocą tradycyjnych kosmetyków. Można ukryć je pod makijażem, ale to nie rozwiązuje problemu, tylko go maskuje. Naprawdę skuteczną metodą usuwania naczynek jest laseroterapia. Na szczególną uwagę zasługuje laser Cutera Excel V – ekspert w leczeniu zmian naczyniowych.

Czym wyróżnia się laser Cutera Excel V?

Cutera Excel V to skuteczny i bezpieczny nieablacyjny laser na naczynka dostępny Klinice Miracki w Warszawie. Skutecznie niweluje zmiany skórne bez przerywania ciągłości naskórka. Wykazuje wysokie powinowactwo do hemoglobiny, znajdującej się w uszkodzonych naczyniach krwionośnych oraz stymuluje przebudowę kolagenu w skórze. Stosuje się go nie tylko w celu usuwania naczynek, ale też w celu:

  • leczenia trądziku różowatego, 
  • redukcji rumienia,
  • usuwania blizn potrądzikowych,
  • redukcji zmarszczek,
  • rozjaśniania przebarwień. 

Urządzenie dysponuje dwiema długościami fali (1064 nm i 532 nm), co umożliwia mu tak wszechstronne działanie.

Skuteczne usuwanie naczynek – jak to możliwe?

Kluczowym etapem laseroterapii zmian naczyniowych jest konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej. Specjalista określa, czy ta procedura jest odpowiednia w danej sytuacji. Zabieg wymaga odpowiedniego przygotowania – rezygnacji z kąpieli słonecznych i odstawienia leków oraz ziół światłouczulających. O wszelkich zaleceniach i przeciwwskazaniach poinformuje Cię lekarz podczas konsultacji.

Jak działa laser na naczynka? Działanie lasera Cutera Excel V łączy w sobie podgrzewanie sieci naczyń krwionośnych z delikatnym stymulowaniem skóry właściwej w celu poprawienia tekstury, zmniejszenia porów, redukcji zaczerwienienia rozproszonego i spłycenia zmarszczek. Laser generuje niezwykle łagodne mikroimpulsy, które docierają do mikrowaskulatury skóry. Skupione światło lasera odparowuje wypełnione hemoglobin uszkodzone naczynia krwionośne. W tym samym czasie skóra pobudzana jest do podjęcia procesów regeneracyjnych, polegających na wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny.

Optymalne rezultaty usuwania naczynek uzyskiwane są zwykle po serii 4-6 zabiegów, wykonywanych co 2 tygodnie. Skóra po zabiegu wymaga szczególnej ochrony przed słońcem, dlatego konieczne jest stosowanie kremów z wysokim filtrem. Ponadto należy unikać drażnienia miejsca pozabiegowego, np. jacuzzi, peelingu czy aktywnych kosmetyków. Dla podtrzymania efektów terapii warto powtarzać procedurę co kilka miesięcy.

Zalety laserowego zamykania naczynek

  • Efektem zabiegu jest całkowite usunięcie naczynek oraz wyrównanie kolorytu cery. Aby podtrzymać efekty terapii, ważna jest odpowiednia pielęgnacja skóry po zabiegu oraz unikanie czynników, mogących wywoływać powstawanie nowych zmian naczyniowych, czyli np. alkoholu, nadmiaru kofeiny, ostrych przypraw.
  • Podczas zabiegów odczuwalne jest delikatne ciepło, ale zamykanie naczynek przy pomocy lasera Cutera nie wymaga zastosowania znieczulenia. Komfort terapii zapewnia skuteczny system chłodzenia skóry.
  • Laser Cutera Excel V wpływa jednocześnie na stymulację kolagenu w skórze, napinając ją i redukując drobne zmarszczki.
  • Laserowe zamykanie naczynek to zabieg przeznaczony dla każdego rodzaju skóry.
  • Spektakularny efekt osiągany jest bez konieczności odbywania rekonwalescencji, dlatego od razu po zabiegu można wrócić do codziennych aktywności.

W razie innych pytań zachęcamy do kontaktu ze specjalistami laseroterapii z warszawskiej Kliniki Miracki: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-warszawa-mokotow-aleja-wilanowska/Podobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Mezoterapia włosów - co jest najlepsze?
Czytaj Dalej

Mezoterapia włosów – co jest najlepsze?

Istnieje kilka różnych rodzajów zabiegów mezoterapii włosów. Skuteczność, koszt i skutki uboczne każdego z nich zostały omówione w…
Ile kosztuje mezoterapia igłowa głowy?
Czytaj Dalej

Ile kosztuje mezoterapia igłowa głowy?

Zabieg polega na wstrzykiwaniu w skórę niewielkich ilości substancji chemicznych. Pozostawiane są niewielkie rany, których zagojenie wymaga czasu.…