Co jest lepsze, laser czy mezoterapia?

Co jest lepsze, laser czy mezoterapia?

Ogólnie rzecz biorąc, można się zastanawiać: „Co jest lepsze, laser czy mezoterapia?”. W rzeczywistości oba zabiegi mogą przynieść podobne rezultaty. Oba zabiegi nie są identyczne, dlatego przed podjęciem decyzji, który z nich wybrać, należy omówić wady i zalety każdej z nich. Zabiegi laserowe są bardziej skuteczne niż mezoterapia, ale należy zachować ostrożność przy ich porównywaniu. Najlepszym sposobem na dokonanie wyboru pomiędzy tymi dwoma zabiegami jest zapytanie lekarza.

Mezoterapia

Jeśli rozważasz poddanie się zabiegom kosmetycznym, zapewne zastanawiasz się, czy wybrać mezoterapię, czy laser. Obie opcje mogą poprawić Twój wygląd, ale każda z nich ma swoje zalety. Mezoterapia jest mniej inwazyjna i wymaga kilku sesji. Podczas gdy zabieg laserowy wymaga kilku sesji, zabiegi mezoterapii trwają zazwyczaj tylko 15 do 30 minut. Czas rekonwalescencji po mezoterapii jest krótszy niż w przypadku zabiegów laserowych, które wymagają od trzech do pięciu dni.

Obie metody mogą działać na różne obszary ciała. Podczas mezoterapii specjalny roztwór jest wstrzykiwany do warstwy skóry zwanej mezodermą. Warstwa ta zawiera substancje chemiczne, które pobudzają rozpad tłuszczu, wspomagają gojenie i stymulują produkcję kolagenu i elastyny. Białka te tworzą silne sieci pod skórą, zapewniając jędrniejszy i bardziej młodzieńczy wygląd. Proces ten zmniejsza również widoczność cellulitu.

Resurfacing laserem Erbium

Porównując resurfacing laserem Erbium z mezoterapią, należy wziąć pod uwagę kilka różnic. Resurfacing laserem Erbium tworzy mikroskopijne otwory w skórze, co powoduje wzrost nowej skóry. Nieuszkodzone fragmenty skóry pozostają nienaruszone, zapewniając anatomiczne wsparcie niezbędne do gojenia. Ponadto oba zabiegi pozostawiają obszary poddane zabiegowi gładkie i jędrne.

Oba zabiegi wykorzystują długości fal światła w celu symulacji promieniowania. Resurfacing laserem erbowym celuje w uszkodzone komórki skóry, aby pobudzić produkcję kolagenu. Jest to doskonała opcja dla pacjentów o jaśniejszym kolorze skóry, ale pacjenci o ciemniejszej skórze mogą potrzebować innych procedur, takich jak mikroigłowanie lub zabiegi z wykorzystaniem fal radiowych. Przed podjęciem decyzji, który zabieg jest dla Ciebie odpowiedni, poszukaj specjalisty z doświadczeniem w tych technikach. Ta procedura może nie być odpowiednia dla Ciebie, chyba że masz szczególne problemy estetyczne, w którym to przypadku powinnaś wybrać mniej inwazyjną opcję.

Resurfacing laserem erbowym to niechirurgiczna metoda leczenia, która jest skuteczna w przypadku pacjentów z powierzchownymi do umiarkowanych zmarszczkami i innymi oznakami starzenia. Jest to zabieg mniej inwazyjny niż resurfacing laserem CO2, a czas powrotu do zdrowia jest krótszy. Czas rekonwalescencji po resurfacingu laserem erbowym jest jednak krótszy niż po ablacji laserem CO2. Przez kilka tygodni będzie prawdopodobnie występował łagodny obrzęk, a w celu zapobieżenia infekcji mogą być podawane antybiotyki.

Frakcyjny resurfacing laserowy laserem CO2

Laser frakcyjny CO2 jest jedną z najpopularniejszych metod poprawy estetyki. Technologia ta jest skuteczna w zmniejszaniu wielkości porów bez konieczności wykonywania zabiegu chirurgicznego. Laser CO2 ma najdłuższą falę i może być stosowany do leczenia wszystkich rodzajów skóry. Pacjenci czują się komfortowo podczas zabiegu, a czas rekonwalescencji wynosi zazwyczaj tylko siedem do dziesięciu dni. Po powrocie do zdrowia pacjenci mogą cieszyć się stopniowym odmładzaniem skóry przez miesiące, a nawet lata. Metoda ta jest również często łączona z innymi zabiegami chirurgii kosmetycznej twarzy.

Kolejną zaletą frakcyjnego resurfacingu laserem CO2 jest to, że wiązki CO2 wnikają głęboko w skórę, poprawiając jej strukturę i koloryt. Wiązki lasera są kierowane na mikroskopijne obszary, aby pobudzić naturalny proces gojenia się organizmu. Podczas zabiegu organizm wytwarza nowy kolagen, który wypełnia skórę i wygładza linie, zmarszczki i blizny. Lasery frakcyjne są skuteczne w leczeniu niemal wszystkich problemów skórnych, w tym starzenia się twarzy i uszkodzeń posłonecznych.

Microneedling

Jeśli zastanawiasz się, czy dla Twojej skóry odpowiedni jest laser czy mikroigłowanie, masz wiele możliwości. Microneedling jest mniej inwazyjny i działa na innym poziomie niż zabieg laserowy, który wykorzystuje energię świetlną do tworzenia maleńkich otworów w skórze. Idealnie byłoby, gdyby zabieg laserowy był stosowany do leczenia brązowych plam pigmentacyjnych i popękanych czerwonych żył, ponieważ światło może oddziaływać tylko na obszar docelowy. Jednak w przeciwieństwie do mikroigłowania, zabiegi laserowe można stosować tylko do leczenia jednego konkretnego obszaru.

Przy użyciu sterylnej igły, mikroigłowanie jest ukierunkowane na produkcję kolagenu na twarzy i skórze oraz wspomaga odmładzanie komórkowe. Zabieg mikroigłowania jest bezpieczny i niedrogi, a czas jego trwania jest minimalny. Najlepsze jest to, że dzięki mikronakłuwaniu można rozwiązać wiele różnych problemów. Mikronakłuwanie może leczyć drobne zmarszczki, przebarwienia i fotouszkodzenia. Można nim również naprawiać blizny chirurgiczne i rozstępy.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Krople na opadające powieki
Czytaj Dalej

Krople na opadające powieki

Istnieją różne sposoby leczenia opadających powiek. Leczenie zależy od przyczyny tego stanu. Badanie fizyczne może pomóc w identyfikacji…