Ryzyko operacji powiek - czy ślepota po plastyce powiek jest możliwa?

Ryzyko operacji powiek – czy ślepota po plastyce powiek jest możliwa?

Jeśli rozważasz poddanie się operacji plastycznej powiek, musisz zrozumieć związane z nią ryzyko. Jak w przypadku każdej operacji, istnieje szansa na powstanie blizn, krwawienia i infekcji. Operacja powiek niesie ze sobą dodatkowe ryzyko, takie jak pogorszenie istniejącej wcześniej choroby oczu lub nawet spowodowanie ślepoty.

– Blepharoplastyka może zmniejszyć lub pozbyć się obwisłej skóry wokół oczu

Blepharoplastyka to zabieg kosmetyczny, który może wyeliminować obwisłą skórę górnej powieki i worki pod oczami. Po zabiegu pacjent może mieć bolesność wokół oka przez kilka tygodni. Gojenie się linii nacięć może trwać do roku. Chociaż zabieg ten może poprawić wygląd pacjenta, nie będzie lekarstwem na starzenie się lub opadanie skóry powiek.

Opadająca skóra powiek jest spowodowana procesem starzenia, który sprawia, że mięśnie i skóra stają się słabsze. Gdy tak się dzieje, powieki mogą zwisać i utrudniać widzenie peryferyjne. Blepharoplastyka może usunąć nadmiar skóry i tkanki tłuszczowej, aby poprawić wygląd powiek i przywrócić młody wygląd. Jednak nie jest to opcja dla każdego. Jeśli nie jesteś pewien, czy ten zabieg jest dla Ciebie odpowiedni, skonsultuj się z lekarzem.

Zabieg może być wykonywany zarówno na dolnej, jak i górnej powiece. Może usunąć nadmiar skóry i mięśni, a także może obejmować usunięcie nadmiaru tłuszczu. Chociaż zabieg nie wyeliminuje opadającej skóry powiek, może poprawić Twoje widzenie i zmniejszyć wygląd worków pod oczami. Blepharoplastyka może być również połączona z innymi procedurami, takimi jak resurfacing laserowy i zastrzyki wypełniające, aby poprawić swój wygląd.

Blepharoplastyka nie jest opcją dla każdego i istnieje ryzyko związane z zabiegiem. U niektórych osób może wystąpić krwawienie, infekcja lub słabe gojenie się rany. Dodatkowo, pacjenci mogą doświadczyć podrażnienia oczu i trudności z ich zamknięciem po zabiegu. Jednak ryzyko związane z blefaroplastyką jest niewielkie w porównaniu z innymi zabiegami chirurgicznymi.

Blefaroplastyka powiek górnych to zabieg chirurgiczny wykonywany w celu usunięcia nadmiaru skóry i tłuszczu z górnych powiek. Podczas tego zabiegu chirurg plastyczny wykona niewielkie nacięcie w załamaniu powieki, aby uzyskać dostęp do znajdującej się pod nią skóry i mięśni. Następnie nacięcie zostanie zamknięte, a szwy znikną w ciągu kilku dni.

– Może poprawić wygląd asymetrycznych powiek

Jeśli cierpisz z powodu asymetrycznych powiek, być może szukasz trwałego rozwiązania. Chirurg plastyczny może wykonać blepharoplastykę, aby zmienić położenie powieki i poprawić jej funkcję. Procedura ta może być również stosowana w celu skorygowania retrakcji i ptozy powiek.

Asymetria oczu jest normalnym elementem starzenia się, a u niektórych osób z czasem mogą pojawić się bardziej zauważalne różnice. Ostatnie badania wykazały, że asymetria twarzy zwiększa się z wiekiem, co sprawia, że stan ten jest bardziej zauważalny. Chociaż leczenie chirurgiczne może być najlepszym rozwiązaniem, niesie ono ze sobą pewne ryzyko.

W niektórych przypadkach asymetryczne powieki mogą być spowodowane przez warunki medyczne, takie jak choroba tarczycy oka lub nadczynność tarczycy. Objawy mogą obejmować nagłą utratę wzroku, paraliż twarzy lub obrzęk powiek. W innych przypadkach, warunek może być spowodowany przez infekcje, alergie, lub urazy w okolicy oczu. Może być również spowodowany przez raka lub problemy z zatokami.

Asymetrie w obrębie powiek i twarzy mogą mieć niekorzystny wpływ na ogólną estetykę twarzy. Manipulując percepcją obserwatora, chirurg kosmetyczny może poprawić wygląd asymetrycznych powiek. Techniki chirurgiczne korygujące asymetrię powiek mogą być wykonywane w wielu różnych miejscach.

– Może powodować ektropion

Jeśli doświadczasz ektropionu, możesz rozważyć operację, aby naprawić ten problem. Procedura ta polega na napinaniu ścięgien, które ciągną dolną powiekę w dół, powodując, że siedzi ona ciasno przy oku. Ponadto, dodatkowe szwy mogą być stosowane do wspierania policzka. Blizny mogą również powodować ektropion, a w takich przypadkach przeszczepy skóry mogą być potrzebne, aby rozwiązać problem.

Dokładne badanie oczu może pomóc zidentyfikować przyczynę ektropionu, jak również najbardziej odpowiednie leczenie dla Twojego stanu. W zależności od przyczyny ektropionu, operacja może obejmować usunięcie nadmiaru skóry lub usunięcie guza. Operacja ta może poprawić lub całkowicie wyeliminować objawy. Jednak najpoważniejszym powikłaniem tej operacji jest owrzodzenie rogówki, które może mieć wpływ na wzrok.

Objawy ektropionu to łzawienie oczu, nadmierne łzawienie, zaczerwienienie i śluzowata wydzielina. Jeśli pozostawione bez leczenia, może to spowodować podrażnienie oka, a nawet może prowadzić do infekcji. Oko stanie się również bardziej wrażliwe na światło.

Poza zabiegami kosmetycznymi, ektropion może być również spowodowany ogólną luźnością tkanek lub niestabilnością struktur wspierających oko. Jest bardziej niewygodna i zagrażająca wzrokowi niż entropion, ponieważ rzęsy mają tendencję do ocierania się o przednią powierzchnię oka. Inne przyczyny ektropionu to zakażenie lub uraz oka, zaćma lub skurcz dolnej powieki.

Chirurgia w celu skorygowania ektropionu może rozwiązać problem i przywrócić widzenie. Większość pacjentów zgłasza minimalny ból pooperacyjny i zmniejszenie łzawienia. Procedura ta chroni również oko przed blizną rogówki i infekcją, a prawdopodobieństwo wystąpienia dyskomfortu pooperacyjnego jest niewielkie. Skonsultuj się ze specjalistą od plastyki powiek w Rock Hill Eye Center, aby dowiedzieć się, czy jesteś dobrym kandydatem.

Może powodować bliznowacenie

Chociaż plastyka powiek jest bezpieczna, istnieje ryzyko związane z tą procedurą. Może prowadzić do bliznowacenia i może nawet spowodować utratę wzroku w skrajnych przypadkach. Zabieg może być wymagany z różnych powodów, w tym zakażenia trachomą, paraliżu twarzy i urazu oka.

Jeśli chcesz mieć operację powiek, ważne jest, aby skonsultować się z doświadczonym chirurgiem. Skóra powiek goi się inaczej niż inne rodzaje skóry, dlatego ważne jest, aby chirurg starannie rozmieścił linie nacięcia. Źle umieszczone nacięcie może spowodować asymetrię i blizny. W niektórych przypadkach nacięcie może prowadzić do powstania keloidów. Podczas zabiegu należy upewnić się, że chirurg przedstawi Ci alternatywne opcje.

Zabieg jest stosunkowo prostą procedurą, a większość pacjentów nie odczuwa znacznego bólu. Miejscowy środek znieczulający jest zwykle używany do znieczulenia obszaru wokół oka. Po zabiegu mogą Państwo odczuwać pewne napięcie w oku, ale zniknie ono po tygodniu lub dwóch. Następnie szwy zostaną usunięte, a obrzęk zniknie w ciągu dwóch tygodni. Po zabiegu lekarz może zalecić stosowanie środków smarujących do oczu, aby chronić oko i zmniejszyć ewentualną pozostałą infekcję.

Chociaż plastyka powiek jest częstą procedurą, nie jest pozbawiona ryzyka. Oprócz ryzyka ślepoty, może prowadzić do infekcji. Najpoważniejszą infekcją związaną z tym zabiegiem jest trachoma, która jest spowodowana zakażeniem bakteryjnym. Nieleczona infekcja może prowadzić do ślepoty i nieodwracalnego uszkodzenia rogówki.

Innym powszechnym ryzykiem jest możliwość powstania blizny. Chirurg umieści szwy pod powieką i w zewnętrznym kąciku. Ogólnie rzecz biorąc, procedura ta trwa około 30 minut.

Może powodować hiperpigmentację

Jednym z zagrożeń związanych z plastyką powiek jest możliwość powstania blizn i hiperpigmentacji. Zabieg może również spowodować, że oko będzie wyglądało na bardziej okrągłe i wieczne. Jest to jednak problem tymczasowy i może być naprawiony w późniejszym czasie. Ryzyko jaskry i podwójnego widzenia jest rzadkie i zazwyczaj tymczasowe.

Pacjenci decydują się na plastykę powiek, aby poprawić wygląd oczu i uczynić je bardziej zauważalnymi. Nie jest to jednak operacja pozbawiona ryzyka i musi być wykonana przez wykwalifikowanego specjalistę chirurga. Jeśli zabieg zostanie wykonany nieprawidłowo, u pacjenta może pojawić się hiperpigmentacja i ryzyko ślepoty.

Zabieg może również doprowadzić do utraty funkcji powiek. W niektórych przypadkach zabieg może spowodować, że nacięcia zostaną umieszczone w niewłaściwym miejscu. Jeśli rozważasz operację powiek, pamiętaj, aby omówić potencjalne ryzyko ze swoim chirurgiem.

Pacjentka miała wcześniej wykonywaną blefaroplastykę w innym miejscu, po której przepisano jej miejscowe sterydy. Doprowadziło to do wysokiego ryzyka wystąpienia nieleczonego ciśnienia wewnątrzgałkowego (45 OU). Pacjentka miała również znaczny lagftalmos, który powodował ból i dyskomfort.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Co jest lepsze, laser czy mezoterapia?
Czytaj Dalej

Co jest lepsze, laser czy mezoterapia?

Ogólnie rzecz biorąc, można się zastanawiać: „Co jest lepsze, laser czy mezoterapia?”. W rzeczywistości oba zabiegi mogą przynieść…