Maść bez recepty na opuchnięte powieki - którą kupić?

Maść bez recepty na opuchnięte powieki – którą kupić?

W zależności od tego, co jest przyczyną obrzęku, możesz być w stanie znaleźć leczenie, które będzie działać dla Ciebie. Jeśli nie jesteś pewien, jakie jest najlepsze leczenie, porozmawiaj ze swoim lekarzem. W międzyczasie, ciepły lub chłodny kompres zawinięty w tkaninę może pomóc zmniejszyć obrzęk.

Objawy

Opuchnięte powieki są powszechne i często nie wymagają recepty. Obrzęk powiek jest spowodowany przez płyn zbierający się w tkance powiek. Może mu towarzyszyć swędzenie i ból, ale zwykle ustępuje w ciągu jednego dnia. Ważne jest jednak, aby odwiedzić lekarza, jeśli obrzęk Cię niepokoi. Lekarz zbada powiekę i poszuka wskazówek co do przyczyny – fragment ten został przygotowany przez stronę .

W niektórych przypadkach opuchlizna może być spowodowana poważną chorobą podstawową. Okulista będzie mógł zdiagnozować i zalecić leczenie spuchniętych powiek. On lub ona będzie zapytać o historii medycznej i objawy. Lekarz może przepisać krople do oczu lub inne leki, jeśli obrzęk jest spowodowany przez podstawową chorobę. Lekarz może również skierować pacjenta do specjalisty.

Niektóre inne przyczyny spuchniętych powiek bez recepty obejmują reakcje alergiczne, ukąszenia owadów i infekcje zatok. Obrzęk wokół oka może być również spowodowany infekcjami bakteryjnymi, a te można leczyć kroplami do oczu na receptę. Jeśli jednak infekcja jest głęboka, może doprowadzić do utraty wzroku.

Obrzęk powiek jest powszechny i zazwyczaj ustępuje po kilku dniach. Jednak jeśli utrzymuje się dłużej niż jeden dzień, ważne jest, aby odwiedzić lekarza, ponieważ może to być oznaką poważniejszych problemów zdrowotnych. W zależności od przyczyny obrzęku, powieki mogą stać się czerwone i swędzące.

Jeśli próbowałeś zimnych i gorących okładów przez kilka dni bez powodzenia, możesz chcieć skonsultować się z lekarzem. Lekarz będzie mógł przepisać najlepsze dla Ciebie leki. Jednak pomocne mogą być również domowe sposoby leczenia. Jednym z prostych środków jest przykładanie ciepłej ściereczki do powieki przez 5 minut.

Spuchnięte powieki mogą być również spowodowane alergiami, których nasilenie może być różne. Podstawowa przyczyna często nie jest jasna. W wielu przypadkach opuchlizna jest spowodowana nadmiarem płynu otaczającego oko. Płyn ten powoduje opuchliznę wokół oczu, co może wpływać na widzenie. Ważne jest, aby jak najszybciej udać się do lekarza w celu dalszej diagnostyki.

Inne możliwe przyczyny obrzęku powiek obejmują infekcje. Jeśli są one spowodowane alergią, można przyjąć antyhistaminowe krople do oczu. Jeśli alergia jest ciężka, może być konieczne zastosowanie kropli do oczu na receptę, aby złagodzić obrzęk. Dodatkowo, niektóre leki mogą powodować obrzęk powiek. Na przykład, krople do oczu na jaskrę zawierają środki konserwujące, które mogą powodować podrażnienia. Zapytaj swojego lekarza o alternatywne środki, które są mniej drażniące, i zawsze noś ochronne okulary, gdy jesteś na zewnątrz.

Jeśli lekarz stwierdzi obrzęk, może ocenić jego przyczynę i zalecić odpowiednie leczenie. Lampa szczelinowa może pomóc lekarzowi ocenić Twoje powieki pod powiększeniem. Lekarz sprawdzi lokalizację i kolor obrzęku, a także mięśnie oka i wydzielinę z powiek.

Przyczyny

Spuchnięte powieki są częstym objawem różnych chorób oczu. Mogą być bolesne, a także prowadzić do niewyraźnego widzenia. Ponadto mogą powodować niemożność poruszania mięśniami oka. Niezależnie od przyczyny, ważne jest, aby zgłosić się do lekarza, aby uzyskać najlepsze możliwe leczenie.

Jednymi z najczęstszych przyczyn opuchniętych powiek są alergie, stany zapalne i infekcje. Czasami stan ten może być również oznaką poważniejszej choroby podstawowej, która może mieć wpływ na widzenie. Chociaż niektóre z tych przyczyn można leczyć w domu, ważne jest, aby odwiedzić lekarza, jeśli powieki są przebarwione lub spuchnięte przez dłuższy czas.

Jeśli podejrzewasz poważną chorobę oczu, powinieneś udać się do okulisty w celu postawienia właściwej diagnozy. Spuchnięte powieki mogą być objawem szerszego problemu, np. nowotworu. Jeśli nie jesteś pewien, możesz spróbować przyłożyć zimny okład do oka. Lekarz może skierować Cię do specjalisty.

Inną częstą przyczyną opuchniętych powiek jest cellulitis, zakażenie dolnej warstwy skóry. Zakażenie to często rozprzestrzenia się z zatok na okolice oczu. W niektórych przypadkach zakażenie to może powodować wybrzuszenie powieki i ból przy poruszaniu okiem. Cellulitis może również wystąpić z powodu choroby tarczycy, która wpływa na mięśnie i tkanki wokół oka.

Zapalenie powiek może być również spowodowane przez alergie. Wiele osób jest uczulonych na pewne rzeczy, w tym kurz, pleśń i sierść zwierząt domowych. Perfumy i inne substancje zapachowe mogą również wywoływać reakcje alergiczne. Alergie na te rzeczy mogą mieć wpływ na wzrok, dlatego ważne jest, aby szukać leczenia u lekarza.

Jeśli doświadczasz opuchniętych powiek, powinnaś odwiedzić lekarza w celu postawienia właściwej diagnozy. Należy również unikać stosowania makijażu do zakrywania oczu, ponieważ makijaż może powodować obrzęk powiek. Oprócz tych powszechnych przyczyn spuchniętych powiek, istnieje kilka poważniejszych przyczyn, które mogą wpłynąć na Twoje widzenie.

Chociaż te przyczyny spuchniętych powiek są powszechne, należy skonsultować się z okulistą, jeśli masz uporczywe objawy. W niektórych przypadkach domowe sposoby są skuteczne w leczeniu obrzęku powiek. Twój lekarz pierwszego kontaktu z Costa del Sol zapyta Cię o objawy i sprawdzi powieki i gałkę oczną w poszukiwaniu wskazówek dotyczących przyczyny.

Niektóre inne potencjalne przyczyny opuchniętych powiek obejmują infekcję bakteryjną powiek. Zakażenie to może powodować wybrzuszenie oczu i ból podczas poruszania oczami. Jeśli jest to poważne zakażenie, lekarz może przepisać antybiotyki. W niektórych przypadkach możesz być w stanie wyleczyć tę infekcję, stosując chłodny kompres na oczy. Należy unikać pocierania lub drapania oczu, ponieważ może to pogorszyć przebieg infekcji.

Opuchnięte powieki mogą również wystąpić z powodu produkcji łez. Łzy są produkowane jako mechanizm ochronny dla oczu i nazywane są łzami odruchowymi. Łzy te są produkowane, gdy oczy są podrażnione lub przeżywają silne emocje. Kiedy tak się dzieje, gruczoły łzowe są wysyłane w nadbieg, produkując ciągły przepływ wodnistych łez. Ten nadmiar materiału łzowego jest następnie wchłaniany przez delikatne tkanki wokół oczu, powodując tymczasowy obrzęk. Dodatkowo, autonomiczny układ nerwowy powoduje zwiększony przepływ krwi do twarzy, co może przyczynić się do pojawienia się opuchniętych powiek.

Opcje leczenia

Opuchnięte powieki mogą być spowodowane przez wiele różnych problemów, w tym urazy lub infekcje. Jednak są one również powszechne w obecności alergii, które mogą być spowodowane bezpośrednim kontaktem z alergenem lub ogólnoustrojową reakcją alergiczną. W niektórych przypadkach obrzęk powiek jest łagodnym objawem poważniejszego schorzenia i najlepiej jest jak najszybciej zgłosić się do lekarza, aby wykluczyć wszelkie problemy leżące u podstaw.

Jeśli chcesz samodzielnie leczyć opuchnięte powieki, możesz spróbować użyć dostępnych bez recepty kropli do oczu. Często zawierają one leki przeciwhistaminowe i mogą pomóc w zmniejszeniu obrzęku oka. Lekarz może również przepisać antybiotyki lub łagodny steryd, aby zmniejszyć ból i obrzęk.

Inne przyczyny obrzęku powiek u dzieci to alergie, urazy i różowe oko. Objawy różowego oka to spuchnięte powieki, zaczerwienienie i swędzenie. Jeśli Twoje dziecko stale pociera oczy, być może będziesz chciał poszukać pomocy medycznej.

Oprócz stosowania leków na receptę, możesz spróbować ciepłych okładów na powieki, aby zmniejszyć obrzęk. Pomaga to wydzielinie gruczołów olejowych prawidłowo odpływać. Jeśli ta metoda nie zadziała, lekarz może przepisać maści lub krople do oczu w celu leczenia tego stanu. Twój lekarz może również wykonać zabieg w gabinecie, aby osuszyć gradówkę. Ponadto, należy unikać stosowania makijażu na powiekach, aby uniknąć dalszych podrażnień.

Istnieje również kilka opcji leczenia spuchniętych powiek, które są dostępne bez recepty. Należą do nich antybiotykowe krople do oczu i maści do oczu. Leki te są zwykle bezpieczne dla dzieci w każdym wieku, ale mogą powodować skutki uboczne, takie jak zaczerwienienie i niewyraźne widzenie.

Inne możliwości leczenia spuchniętych powiek obejmują szorowanie powieki szamponem dla dzieci lub ciepłe okłady. Antybiotyki mogą rozwiązać infekcję bakteryjną i zmniejszyć stan zapalny. W niektórych przypadkach lekarz może przepisać kortykosteroidy.

W celu zmniejszenia podrażnienia i swędzenia oczu można zastosować środek znieczulający. Ciepłe okłady również pomagają zmniejszyć wygląd skorupek i usunąć tłuste pozostałości. W niektórych przypadkach stan powiek może poprawić się sam, ale ważne jest, aby przez kilka tygodni nie dotykać oczu ani nie nosić makijażu czy soczewek kontaktowych. Oprócz stosowania ciepłych okładów, można również umyć powieki mieszaniną 50 procent wody i 50 procent szamponu dla dzieci. Pomaga to ograniczyć rozprzestrzenianie się bakterii i zapobiega przekształceniu się infekcji w poważniejsze zakażenie.

Blepharitis, które powoduje zapalenie skóry wokół oka, jest spowodowane przez różne bakterie i infekcje. Objawy blepharitis obejmują obrzęk powiek, skorupę wzdłuż rzęs, swędzenie i pieczenie oraz zaczerwienienie. Jednakże, blepharitis nie jest zaraźliwe i nie prowadzi do ślepoty.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Plastyka powiek - jak przygotować się do zabiegu
Czytaj Dalej

Plastyka powiek

Plastyka powiek to zabieg kosmetyczny, który poprawia wygląd powiek. Może być wykonywany zarówno na powiekach górnych jak i…