Dla kogo przeznaczona jest mezoterapia włosów?

Dla kogo przeznaczona jest mezoterapia włosów?

Jeśli zastanawiałeś się, czy mezoterapia może pomóc w leczeniu wypadania włosów, to dobrze trafiłeś. Przeczytaj, aby dowiedzieć się więcej na temat tego zabiegu i dowiedzieć się, jak długo trwa. Zanim zaczniesz, poznaj koszty i skutki uboczne. Dowiedz się także, czego możesz się spodziewać podczas sesji. W końcu nie chcesz mieć żadnych niespodzianek po zabiegu. Wtedy będziesz wiedział, jak się do niego przygotować.

Leczenie wypadania włosów

Mezoterapia jest zabiegiem medycznym, który bezboleśnie odbudowuje mieszki włosowe. W przeciwieństwie do zabiegu przeszczepu włosów, mezoterapia nie pozostawia blizn ani ran. Podczas zabiegu wykonuje się małe zastrzyki w skórę głowy. Przed zabiegiem na skórę głowy nakładany jest krem znieczulający lub środek znieczulający miejscowo. Pomoże to zminimalizować ewentualny ból podczas zabiegu. Po zabiegu obszar dotknięty chorobą należy odpowiednio osuszyć i trzymać z dala od wody i szamponu.

Istnieje kilka dostępnych procedur mezoterapii – fragment ten jest wynikiem działań ekipy serwisu masaporad.pl. Mezoterapia wykorzystuje roztwór chemiczny zawierający finasteryd, minoksydyl, biotynę i krzemionkę organiczną. Środki te wpływają na krążenie krwi do mieszków włosowych i sprzyjają tworzeniu się nowych, zdrowych komórek włosa. Pacjenci mogą również zdecydować się na mezoterapię w połączeniu z innymi metodami leczenia wypadania włosów. Jako samodzielna metoda leczenia wypadania włosów, mezoterapia może pomóc w zmniejszeniu utraty włosów.

Efekty uboczne

Chociaż mezoterapia jest stosowana w leczeniu wypadania włosów od dziesięcioleci, jej zastosowanie jako zabiegu kosmetycznego jest nadal w dużej mierze nieznane. W rzeczywistości korzyści płynące z mezoterapii w przypadku wypadania włosów są tak niejasne, że trudno powiedzieć, po jakim czasie można spodziewać się rezultatów. Istnieje wiele skutków ubocznych związanych z tym zabiegiem, dlatego zapoznaj się z poniższymi informacjami, aby upewnić się, że jest on odpowiedni dla Ciebie.

Jednym z najczęstszych skutków ubocznych związanych z mezoterapią włosów są siniaki i bolesność. Jednak efekty te utrzymują się zazwyczaj tylko przez tydzień lub dwa. Prawdopodobnie będziesz odczuwać bolesność w miejscu poddanym zabiegowi przez 24 do 48 godzin. Ważne jest, aby postępować zgodnie z zaleceniami lekarza i przez kilka tygodni po zabiegu nie palić papierosów i nie pić alkoholu. Zabieg ten może również prowadzić do utraty włosów, dlatego w okresie następującym po sesji należy przestrzegać diety i wykonywać ćwiczenia fizyczne.

Koszt

Koszt mezoterapii w przypadku wypadania włosów może być wysoki, dlatego ważne jest, aby znaleźć lekarza, który posiada odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie. Można znaleźć chirurga plastycznego z certyfikatem, który będzie w stanie wyjaśnić proces i możliwe skutki uboczne. Przed zaplanowaniem zabiegu należy rzucić palenie co najmniej 15 dni wcześniej i ujawnić wszelkie wcześniejsze schorzenia. Zabieg trwa od 10 do 30 minut na jedno posiedzenie, w zależności od obszaru skóry głowy i liczby wypadających włosów. Po pierwszej sesji prawdopodobnie trzeba będzie zaplanować od czterech do 15 kolejnych sesji, a ostateczny rezultat będzie widoczny.

Istnieją dwa rodzaje mezoterapii w przypadku wypadania włosów. Jeden z nich jest inwazyjny, co pozwala specjaliście wstrzyknąć roztwór leczniczy do mieszka włosowego. Drugi jest nieinwazyjny i oferuje podobne rezultaty bez zastrzyków. Mezoterapia nieinwazyjna polega na wprowadzaniu substancji aktywnych do tkanek za pomocą lasera lub impulsów elektrycznych przy użyciu specjalnych modułów. Metody te są bardziej komfortowe i zapewniają lepsze wyniki. Koszt mezoterapii w przypadku wypadania włosów zależy od kliniki i osoby.

Czas trwania sesji

W przeciwieństwie do niektórych innych zabiegów, mezoterapia włosów nie powoduje poważnych skutków ubocznych i może być przeprowadzana bez okresu rekonwalescencji. W zależności od rodzaju zabiegu, pojedyncza sesja może trwać do dwóch godzin, natomiast kuracja wielosesyjna może trwać kilka miesięcy. Czas trwania każdego zabiegu zależy od stanu skóry głowy i włosów pacjenta. Niektórzy pacjenci mogą odnieść korzyści z połączenia zabiegów, np. pojedynczej sesji mezoterapii i terapii LED.

Pierwszy krok w mezoterapii włosów polega na podjęciu decyzji, jaką substancję należy wstrzyknąć pacjentowi. Specjalista stworzy kombinację od dwóch do sześciu składników aktywnych. Szczególnie przydatne są witaminy, ponieważ zapewniają naturalny metabolizm i pomagają w regeneracji włosów. Witaminy z grupy B są również powszechnie stosowane w sesjach mezoterapii włosów. Ponieważ są one tak korzystne dla skóry, można przyspieszyć wzrost włosów.

Miedź i cynk stosowane w mezoterapii włosów

W ramach tego zabiegu w skórę głowy podaje się mikroiniekcje określonych leków. Leki te zawierają witaminy i składniki odżywcze niezbędne do zdrowego rozwoju i naprawy włosów. Lekarz określi, jaki skład farmaceutyków jest najlepszy w przypadku łysienia danego pacjenta. Miedź i cynk to dwa minerały powszechnie stosowane w mezoterapii włosów. Koszt tych zabiegów jest różny, ale odpowiada oczekiwanym rezultatom. Zabiegi te mogą pomóc w leczeniu wypadania włosów związanego z uwarunkowaniami dziedzicznymi.

Przed poddaniem się mezoterapii włosów należy wybrać ośrodek medyczny cieszący się dobrą opinią i zatrudniający wykwalifikowanego lekarza. Lekarz obejrzy włosy i przeprowadzi badanie fizykalne. Wykona testy krwi i inne badania, aby upewnić się, że jesteś idealnym kandydatem do zabiegu. Przed umówieniem się na zabieg mezoterapii musisz wiedzieć, co i w jakiej ilości będzie wstrzykiwane. Lekarz poda tylko niewielką ilość substancji na skórę głowy.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Ile kosztuje mezoterapia igłowa głowy?
Czytaj Dalej

Ile kosztuje mezoterapia igłowa głowy?

Zabieg polega na wstrzykiwaniu w skórę niewielkich ilości substancji chemicznych. Pozostawiane są niewielkie rany, których zagojenie wymaga czasu.…