Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym - jak wygląda i ile kosztuje

Co to jest mezoterapia mikroigłowa?

Coraz lepiej rozumie się zjawisko mikroigłowania. Mikrouraz w komórce keratynocytu wyzwala uwalnianie kilku czynników wzrostu. EGF jest jednym z naskórkowych czynników wzrostu i sprzyja pogrubieniu skóry. Uwalnianie tych czynników wzrostu sprzyja gojeniu bez blizn. Podobnie jak w przypadku każdego innego rodzaju mikroigłowania, zabieg mikroigłowania nie jest szybkim rozwiązaniem. Przed poddaniem się temu zabiegowi należy umówić się na konsultację.

Niniejszy artykuł jest wynikiem naszej kooperacji z beautyzone-kolobrzeg.pl

Mezoterapia

Pomimo swojej nazwy, mezoterapia mikroigłowa nie jest zabiegiem chirurgicznym. W metodzie tej wykorzystuje się mikroigły do stymulowania regeneracji skóry poprzez wywoływanie różnych reakcji w skórze. Zabieg można podzielić na trzy fazy: aktywacja płytkowych czynników wzrostu, stymulacja fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny oraz rozbicie skóry w celu umożliwienia penetracji składników aktywnych. Mezoterapia mikroigłowa jest alternatywą dla resurfacingu laserowego, intensywnego światła pulsacyjnego i iniekcji kosmetycznych.

Proces mikroigłowania, czyli mezoterapii, może poprawić strukturę i napięcie skóry. Poprawia wygląd twarzy, minimalizując widoczność głębokich zmarszczek i cellulitu. Może również zmniejszać przebarwienia i zapobiegać wypadaniu włosów. Co więcej, jest bezpieczny dla kobiet w ciąży i osób, które przeszły proces odchudzania. Bez względu na powód, jest polecany dla każdego, kto chce wyglądać młodziej i zdrowiej.

Microneedling

Stosowanie mikroigłowania w mezoterapii to doskonały sposób na poprawę napięcia i elastyczności skóry oraz poprawę wyglądu starzejącej się skóry. Poza leczeniem rozstępów i trądziku, mikroigłowanie może poprawić wygląd pigmentacji skóry. Może także zmniejszyć widoczność zmarszczek i innych oznak starzenia się skóry poprzez stymulację produkcji kolagenu i elastyny. Można zdecydować się na zabieg mikroigłowania na określonych obszarach skóry, np. na bliznach.

Microneedling to niechirurgiczny zabieg polegający na użyciu instrumentu w kształcie długopisu, który zawiera 12 bardzo cienkich igieł. Narzędzie to jest wykorzystywane do stymulowania proliferacji komórek skóry, dzięki czemu powstają nowe warstwy tkanki i poprawia się ukrwienie. Zabieg jest odpowiedni dla wszystkich rodzajów skóry i często jest łączony z elektroporacją. Zauważalnych rezultatów można spodziewać się w ciągu kilku tygodni. Należy jednak liczyć się z pewnym dyskomfortem i unikać narażania wrażliwej skóry na zabieg, jeśli jest ona podatna na infekcje lub wypryski.

Leczenie blizn potrądzikowych

Mezoterapia mikroigłowa to zabieg kosmetyczny, w którym wykorzystuje się maleńkie igły do leczenia blizn spowodowanych trądzikiem. Liczba sesji mikroigłowych koniecznych do uzyskania pożądanych rezultatów zależy od nasilenia i wielkości blizn potrądzikowych. Mikronakłuwanie może być również stosowane do leczenia innych chorób skóry, takich jak melasma, plamy starcze i łagodne przebarwienia. W tym celu dr Green zaleca od sześciu do ośmiu sesji mikroigłowania.

Microneedling jest bezpieczną i skuteczną procedurą redukującą blizny potrądzikowe. Małe igły tworzą drobne ranki w skórze. Wywołuje to naturalną reakcję skóry na leczenie i zachęca do produkcji większej ilości kolagenu. Nowy kolagen pomaga skórze w samoregeneracji, wygładzając zmarszczki i linie mimiczne. Zabieg trwa zwykle od dwóch do trzech zabiegów, a nawet pacjenci bez blizn potrądzikowych zauważą widoczną poprawę swojego wyglądu.

Leczenie keloidów

Mezoterapia mikroigłowa to stosunkowo nowa metoda leczenia keloidów. Keloidy powstają w okresie od trzech miesięcy do jednego roku po pierwotnym uszkodzeniu skóry. Tkanka bliznowata pojawia się poza krawędziami pierwotnego uszkodzenia skóry i często jest bolesna, swędząca lub piekąca. Keloidy mogą również zmieniać kolor i ograniczać ruchy. W leczeniu keloidów stosuje się zastrzyki z leków kortykosteroidowych, zabiegi chirurgiczne i opatrunki okluzyjne.

Procedura ta obejmuje tysiące mikroiniekcji dobroczynnych składników do głębszych warstw skóry. Rezultaty są szybkie i trwałe, a zabieg może być przeprowadzony na dowolnym obszarze ciała. W większości przypadków pacjenci będą poddawani czterem do sześciu sesji mikroigłowania lub mezoterapii co dwa tygodnie. Jednak osoby z aktywnym trądzikiem, egzemą, łuszczycą i trądzikiem różowatym nie powinny poddawać się tej procedurze. Ponadto osoby cierpiące na choroby przewlekłe, takie jak HIV, opryszczka lub zaburzenia krwi powinny unikać stosowania mikroigłowania lub mezoterapii.

Koszt zabiegu

Koszt zabiegu mezoterapii mikroigłowej różni się w zależności od świadczeniodawcy i ośrodka. Niektóre oferują zniżki dla członków, a inne oferują pakiety, które obejmują wiele zabiegów po obniżonej cenie. Pakiet może obejmować pojedynczy zabieg w ostatniej chwili, który jest bezpłatny, jeśli z góry zapłacisz za cały zabieg. W niektórych przypadkach można nawet zapłacić za całą serię zabiegów za jednym razem i zaoszczędzić pieniądze.

W większości przypadków koszt zabiegu mikroigłowania jest rozliczany w systemie out-of-pocket, ale możesz również ubiegać się o zwrot kosztów z ubezpieczenia, jeśli Twoje blizny powstały w wyniku urazu, koniecznej operacji lub drogiego zabiegu kosmetycznego. Skontaktuj się z kasą chorych, aby dowiedzieć się, jaka będzie wysokość składki za zabieg mikroigłowania. Licencjonowany lekarz medycyny estetycznej zwykle pobiera niższe opłaty niż dermatolog lub chirurg plastyczny z certyfikatem.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak leczyć raka powiek - opis leczenia
Czytaj Dalej

Jak leczyć raka powiek – opis leczenia

Istnieje kilka opcji leczenia raka powiek. Należą do nich chirurgia, chemioterapia i radioterapia. Krioterapia jest kolejną opcją. Krioterapia…
Gdzie można poddać się plastyce powiek?
Czytaj Dalej

Gdzie można poddać się plastyce powiek?

Po plastyce powiek, pacjenci zostaną zabrani do sali pooperacyjnej i będą ściśle monitorowani. Niektórzy pacjenci są nawet zatrzymani…