Mezoterapia jest niechirurgiczną alternatywą dla liposukcji. Pomaga zredukować tkankę tłuszczową, ujędrnić skórę i poprawić wygląd cellulitu. Dr Barbara Kubicka przeprowadza mezoterapię w swojej klinice w Nowym Jorku. W klinice dr Kubickiej stosuje się ultracienkie igły. Chociaż zabieg nie jest bolesny, może być nieco niekomfortowy. Osoby, które się denerwują, mogą przed zabiegiem posmarować wrażliwe miejsca kremem znieczulającym.
Niniejszy artykuł powstał dzięki wsparciu serwisu boskiestopy.pl
Mezoterapia jest niechirurgiczną alternatywą dla liposukcji
Chociaż liposukcja od dawna jest metodą leczenia pacjentów cierpiących na nadmiar tkanki tłuszczowej, coraz większą popularność zyskują także inne techniki. Mezoterapia, czyli „terapia punktowej redukcji tkanki tłuszczowej”, polega na wstrzykiwaniu witamin i minerałów w wybrane miejsca. Jej główną zaletą jest redukcja cellulitu i usuwanie złogów tłuszczu pod oczami. Mezoterapia jest skuteczną metodą leczenia różnych problemów, w tym utraty wagi, cellulitu i odmładzania twarzy. Wiadomo nawet, że wspomaga ona wzrost i odrastanie włosów oraz zdrowie skóry.
Chociaż liposukcja jest nadal uważana za skuteczny sposób trwałego usuwania nadmiaru tłuszczu, wiąże się z nią także wiele zagrożeń, w tym uszkodzenie nerwów i naczyń krwionośnych. Co więcej, u pacjentów mogą wystąpić nieregularne kontury skóry i wydłużony czas rekonwalescencji. Co więcej, procedura ta jest niezwykle kosztowna i wymaga kilku sesji dla uzyskania pożądanych rezultatów. Mezoterapia stanowi mniej inwazyjną alternatywę dla liposukcji i jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą pozbyć się uporczywego tłuszczu.
Zmniejsza tkankę tłuszczową
Mezoterapia ma wiele zalet, ale wiąże się z pewnym ryzykiem. Mimo że zabieg został zatwierdzony przez FDA, nadal wywołuje szereg skutków ubocznych. Pacjentom zaleca się konsultację z lekarzem przed poddaniem się jakiemukolwiek rodzajowi chirurgii kosmetycznej, w tym mezoterapii. Ryzyko to obejmuje trwałe blizny, ziarniniaki i bolesne węzły pod skórą. Pacjenci powinni także unikać przyjmowania aspiryny, oleju rybnego i suplementów witaminy E przez tydzień po zabiegu. Zazwyczaj pacjenci są w stanie powrócić do regularnej aktywności bezpośrednio po zabiegu. Ponadto, zabieg może spowodować lekkie zakażenie, ale ryzyko jest minimalne.
Mezoterapia polega na wstrzykiwaniu leków rozpuszczających tłuszcz bezpośrednio w miejsca, których dotyczy problem. Zastrzyki utleniają tłuszcz, redukują komórki i osłabiają tkankę łączną. Ponadto uwolniony do organizmu tłuszcz jest przetwarzany i wydalany. Aby osiągnąć optymalne rezultaty, pacjenci często łączą mezoterapię z dietą i programem ćwiczeń fizycznych. Jednak zastrzyki topiące tłuszcz mogą pomóc w utracie jedynie niewielkiego procenta nadwagi – i nie powinny być jedyną metodą odchudzania.
Napina skórę
Seria zastrzyków, zwanych mezoterapią, stopniowo napina skórę i przywraca nawilżenie zwiotczałym obszarom. Podczas zabiegu pacjenci mogą być zmuszeni do powstrzymania się od przyjmowania aspiryny lub innych leków z grupy NLPZ, które mogą nasilać krwawienie i powstawanie siniaków. Podczas każdej sesji na twarz nakładany jest również lek znieczulający. Igła jest mocowana do skóry za pomocą mechanicznego pistoletu.
Pomimo popularności mezoterapii, nie brakuje jej krytyków. Chociaż wywodzi się z Europy, ostatnio stała się popularna na amerykańskim rynku estetycznym. Mimo pewnego sceptycyzmu dr Abdala Kalil, prezes Amerykańskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Mezoterapii oraz wiceprzewodniczący Amerykańskiej Akademii Medycyny Estetycznej, wie, dlaczego mezoterapia zyskuje tak duże zainteresowanie.
Zmniejsza cellulit
Mezoterapia to zabieg polegający na wstrzykiwaniu za pomocą małej igły leków antycellulitowych w miejsca podatne na cellulit. Zastrzyki, które są bezbolesne, wykorzystują produkt przeciwzapalny i mogą zmniejszyć cellulit. Może także poprawić stan zdrowia skóry. Mezoterapia ma wiele zalet, między innymi jest bezpieczna. Pacjenci poddawani są zabiegowi bez konieczności wykonywania operacji, a rezultaty mogą być zauważalne w ciągu kilku tygodni.
Mezoterapia może być skuteczna w redukcji cellulitu, ale procedura ta ma pewne ograniczenia. Nie powinni się jej poddawać pacjenci, u których w przeszłości występowały problemy z sercem, zakrzepy krwi lub nowotwory. Istnieją też pewne przeciwwskazania, takie jak reakcje nietolerancji na niektóre leki. Mezoterapia może być jednak skuteczna w przypadku pacjentów z nietolerancją w wywiadzie. Pacjenci mogą odczuwać tymczasowy obrzęk i bolesność przez dzień lub dwa po zabiegu, ale ból jest minimalny. Po czterech sesjach większość pacjentów dostrzega widoczne rezultaty. Dr Shapiro zaleca od pięciu do dziesięciu sesji, średnio od pięćdziesięciu do stu wstrzyknięć na sesję.
Poprawia teksturę skóry
Mezoterapia to zabieg, w którym lekarz wstrzykuje skoncentrowaną mieszankę składników w określone obszary ciała. Pomaga ona poprawić teksturę i wygląd skóry poprzez usprawnienie metabolizmu komórek oraz produkcję kolagenu i elastyny. Lekarz może również użyć urządzenia, które jest specjalnie zaprojektowane do tego celu. Procedura ta jest często stosowana w leczeniu zmarszczek, plam starczych i trądziku różowatego.
Mezoterapia, zwana także bioregeneracją, to rodzaj iniekcji kosmetycznej polegającej na transdermalnym podawaniu naturalnych ekstraktów roślinnych i roztworów multiwitaminowych. Uważa się, że zastrzyki te poprawiają wygląd oznak starzenia się skóry. W jednym z badań wykazano, że zabieg mezoterapii zmniejszył zmarszczki okołoustne oraz poprawił teksturę skóry i zmiany histologiczne.
Poprawia pigmentację
Podczas mezoterapii dermatolog wstrzykuje w skórę skoncentrowane serum. Zabieg ten przynosi wiele korzyści dla skóry, w tym stymuluje produkcję kolagenu i elastyny oraz pobudza metabolizm komórek. Dr Nina ustali, jaka kombinacja zabiegów jest najlepsza dla Ciebie i Twoich potrzeb. Pierwszym krokiem jest konsultacja z dr Niną. Dzięki temu będzie ona w stanie zalecić najlepszy sposób leczenia dla danego przypadku.
Chociaż zabieg nie jest inwazyjny, pacjenci powinni podjąć pewne środki ostrożności przed i po zabiegu. Na kilka dni przed zabiegiem należy powstrzymać się od używek i intensywnego wysiłku fizycznego, a przez co najmniej 24 godziny unikać nakładania makijażu. Pacjenci powinni również powstrzymać się od korzystania z solarium przez dwa tygodnie po zabiegu mezoterapii. Przez pierwsze dwa tygodnie Dr. Dray zaleca stosowanie kremu znieczulającego przed zabiegiem.
Podobne tematy