Jakich efektów można się spodziewać po mezoterapii mikroigłowej?

Jakich efektów można się spodziewać po mezoterapii mikroigłowej?

Jeśli nigdy nie poddawałaś się mezoterapii mikroigłowej, możesz się zastanawiać: Jakie są korzyści i skutki uboczne tego zabiegu? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym niechirurgicznym zabiegu kosmetycznym. Omówimy również przygotowanie, koszty i rezultaty. Microneedling często wiąże się z niewielkimi kosztami. Zanim jednak umówisz się na pierwszą sesję, upewnij się, że jesteś dobrze przygotowana.

Efekty uboczne

Mezoterapia mikroigłowa to niechirurgiczny zabieg kosmetyczny, w którym do penetracji skóry wykorzystuje się cienkie igły. Mikroigły są wykorzystywane do zwiększenia transdermalnego dostarczania leków stosowanych miejscowo. Produkt kosmeceutyczny jest zwykle nakładany przed procesem mikroigłowania, aby zwiększyć jego korzyści terapeutyczne. Jednak ze względu na szybki wzrost popularności tej metody nie ma wystarczającej liczby danych na temat potencjalnych działań niepożądanych związanych z zabiegiem mikroigłowym.

U niektórych pacjentów występują łagodne działania niepożądane. Igły do microneedlingu mogą wychodzić poza wyznaczoną głębokość, co może podrażniać melanocyty. Może to powodować przejściową pigmentację i stan zapalny, który zwykle ustępuje samoistnie. Skóra po zabiegu mikroigłowania może również stać się bardziej wrażliwa i podatna na infekcje – cytat ten jest produktem badań redakcji serwisu salonurodyewa.pl. W niektórych przypadkach mikronakłuwanie może zaostrzyć istniejące choroby skóry, takie jak trądzik i trądzik różowaty.

Niektóre osoby zgłaszają brak bólu lub zaczerwienienia po zabiegu mikroigłowania, choć zwykle jest ono minimalne. Skóra może być wrażliwa przez kilka dni po zabiegu mikroigłowania. Przed zabiegiem mikroigłowania lekarz może zastosować serum łagodzące. Po zabiegu konieczne może być noszenie kremu z filtrem przeciwsłonecznym, aby chronić się przed słońcem. Aby utrzymać rezultaty, może być konieczne przeprowadzenie kilku sesji mikroigłowania.

Mikronakłuwanie pomaga w produkcji większej ilości kolagenu w organizmie. Ponieważ mikroigłowanie polega na wykonywaniu niewielkich nakłuć skóry, stymuluje organizm do wytwarzania tkanki bogatej w kolagen. Ta nowa tkanka ma bardziej wyrównany koloryt i strukturę. Kolagen jest kluczowym elementem zdrowej skóry, a jego poziom spada wraz z wiekiem. Nowy kolagen wytworzony dzięki zabiegowi mikroigłowania może pomóc w ujędrnieniu i wygładzeniu skóry.

Koszty

Koszt mezoterapii mikroigłowej różni się w zależności od liczby potrzebnych zabiegów. Wstępna konsultacja kosztuje zwykle około 200 dolarów, przy czym dostępne są pakiety na większą liczbę zabiegów. Niektórzy lekarze oferują zniżkowe pakiety na kilka zabiegów, więc można zaoszczędzić pieniądze, wykonując kilka zabiegów na raz. Opłaty za konsultacje mogą się sumować, a całkowity koszt leczenia może wynieść od około 2 000 do 6 000 USD, w zależności od liczby potrzebnych sesji.

Koszt mezoterapii mikroigłowej różni się w zależności od lokalizacji. Najbardziej przystępny cenowo jest obszar twarzy, ale inne obszary mogą być bardziej kosztowne. Zabiegi w bardzo pożądanych obszarach, takich jak okolice ud, będą kosztować więcej. W Emory Aesthetic Center szacuje się, że każda sesja mezoterapii mikroigłowej trwa około 30 minut. Przed zaplanowaniem zabiegu pacjenci powinni wziąć pod uwagę swój styl życia.

Koszty zabiegu mezoterapii mikroigłowej są różne, ale większość lekarzy zaleca wykonanie od trzech do sześciu zabiegów w celu uzyskania maksymalnych rezultatów. Mezoterapia mikroigłowa jest zabiegiem ambulatoryjnym i należy liczyć się z wydatkiem od 200 do 700 dolarów za sesję. Rezultaty mogą jednak potrwać dłużej niż oczekiwano, dlatego należy liczyć się z wydatkiem od 1200 do 4200 dolarów za całą kurację. Koszty mezoterapii mikroigłowej są zazwyczaj bardziej przystępne, niż mogłoby się wydawać, i często można ją wykonać w domu, jeśli szuka się niedrogiej alternatywy dla chirurgii laserowej.

Microneedling jest doskonałym zabiegiem niechirurgicznym. Do skóry właściwej wprowadza się wiele maleńkich igiełek, które stymulują regenerację skóry. Zabieg ten pomaga skórze uzupełnić stare komórki kolagenu i elastyny, poprawiając wygląd blizn potrądzikowych, starzejącej się skóry, rozstępów i zmarszczek. Ponieważ zabieg jest wykonywany na skórze, jest niedrogi w porównaniu z innymi procedurami resurfacingu. Mezoterapia mikroigłowa jest bezpieczna dla wszystkich typów skóry i może być stosowana na wszystkich obszarach ciała.

Rezultaty

Rezultaty mezoterapii mikroigłowej mogą być różne, ale w większości przypadków utrzymują się od czterech do sześciu tygodni. Czas trwania rezultatów może się różnić w zależności od tego, jak poważne są problemy Twojej skóry. Na przykład, jeśli Twoja skóra jest podatna na zmarszczki, będziesz musiała zgromadzić dużo kolagenu, aby zauważyć znaczącą różnicę. Z kolei jeśli skóra jest pozbawiona zmarszczek, rezultaty mogą utrzymywać się przez wiele lat.

Microneedling może poprawić wiele niedoskonałości kosmetycznych, od blizn potrądzikowych po rozstępy. Zabieg ten pomaga również zredukować zmarszczki i inne oznaki starzenia. Dzieje się tak, ponieważ pobudza skórę do produkcji większej ilości kolagenu. Ponieważ kolagen jest tracony w skórze wraz z wiekiem, nowy kolagen sprawi, że skóra stanie się jędrniejsza. Jeśli chcesz, aby rezultaty były widoczne jak najszybciej, zabieg mikroigłowania jest najlepszym rozwiązaniem.

Microneedling stał się popularnym sposobem leczenia problemów związanych z twarzą. Mikroigły stymulują produkcję kolagenu i elastyny w skórze. Budują również nowe naczynia włosowate. W połączeniu z mezoterapią jest to szczególnie skuteczny zabieg w przypadku trądziku. Mikroigłowanie działa poprzez celowanie w gruczoły łojowe, które są odpowiedzialne za powstawanie trądziku pospolitego. Microneedling zmniejsza wydzielanie sebum, a blizny potrądzikowe ulegają redukcji.

Mezoterapia mikroigłowa może poprawić teksturę skóry, zmniejszyć widoczność drobnych linii i zmarszczek oraz wygładzić blizny. Mikronakłuwanie skóry wywołuje reakcję zapalną i procesy regeneracyjne, które pomagają skórze wyglądać młodziej. Ponadto, mezoterapia mikroigłowa może być korzystna także w innych sytuacjach, np. po ciąży lub utracie wagi. Mezoterapia mikroigłowa może być bezpiecznym zabiegiem w przypadku wielu chorób skóry.

Preparat

Mezoterapia mikroigłowa (MN) to technika leczenia, w której specjalista wykorzystuje urządzenie z kolekcją jednorazowych mikroigieł do wywoływania zmian morfologicznych w tkance skórnej. W porównaniu ze standardowymi technikami ablacji, które uszkadzają tkanki skórne, naruszają błonę podstawną i inicjują odkładanie kolagenu przez fibroblasty, przezskórna indukcja kolagenu wspomaga prawidłowe kaskady gojenia ran oraz proliferację i przebudowę fibroblastów w obrębie prawidłowej struktury skóry. Zabieg ten polega na wprowadzeniu do skóry jednorazowych mikroigieł, które tworzą serię mikrokanałów o regulowanej głębokości. Po utworzeniu tych mikrokanałów specjalista dostarcza do skóry środki miejscowe.

Korzyści płynące z mezoterapii mikroigłowej przewyższają ryzyko związane z tym zabiegiem. Procedura może spowodować zmniejszenie perfuzji naczyniowej w leczonym obszarze, co zmniejsza ryzyko infekcji. Skóra posiada jednak mechanizm obronny, który nie pozwala na przeniknięcie igły przez warstwę rogową naskórka. Zastosowanie mniejszych igieł sprawiło, że mikroigłowanie jest bardziej odpowiednie dla okolic okołooczodołowych.

Dobre igły powinny charakteryzować się wysokim stosunkiem długości końcówki do średnicy. Długość takich mikroigieł powinna wynosić co najmniej 0,5 mm. Długość igły zależy od wskazania i pożądanego efektu. Przy długości igły 0,5 mm lub 1,0 mm mikronakłuwanie jest w większości przypadków bezbolesne. W miarę jak igła wnika głębiej, zwiększa się odczuwanie bólu. Jeśli zabieg nie jest wykonywany przez wykwalifikowanego specjalistę, pacjent może odczuwać dyskomfort.

Przed zabiegiem należy nałożyć na skórę preparat miejscowy o właściwościach stymulujących kolagen. W zależności od poziomu komfortu klienta stosuje się także środek znieczulający. Po zabiegu na skórę można nałożyć produkty miejscowe zawierające alfa/beta hydroksykwasy i kwas hialuronowy. Preparaty te pomagają skórze zregenerować się po procesie mikroigłowania.

Pielęgnacja po zabiegu

Przed i po zabiegu można podjąć pewne środki ostrożności. Przez kilka dni należy unikać nadmiernego spożywania alkoholu, przebywania na słońcu i przyjmowania leków przeciwzapalnych. W dniu sesji mikroigłowania należy również unikać depilacji woskiem lub elektrolizą. Ponadto należy powstrzymać się od golenia przez co najmniej pięć dni. Jeśli masz gęste włosy na tym obszarze, ogol się dzień przed zabiegiem, aby zapobiec podrażnieniom skóry. Na koniec należy dokładnie umyć ręce przed dotknięciem twarzy przez dwa dni po zabiegu.

Po zabiegu mikroigłowania należy stosować maść miejscową, aby zapobiec przebarwieniom skóry. Mikronakłuwanie wspomaga produkcję kolagenu i elastyny. Zabieg ten może poprawić stan blizn i daje trwałe rezultaty. Główną obawą pacjentów poddawanych zabiegowi mikroigłowania jest to, czy mogą oni po nim nosić makijaż. Zaleca się również, aby bezpośrednio po zabiegu unikać chodzenia na basen, do sauny lub na siłownię. Ponadto należy unikać nadmiernego pocenia się.

Przed zabiegiem należy unikać drapania skóry i stosowania środków złuszczających. Chociaż igłowanie skóry może powodować niewielkie podrażnienia, może to prowadzić do rozwoju infekcji i uszkodzenia nowej skóry. Zaleca się unikanie nakładania makijażu na obszar poddany zabiegowi przez co najmniej pięć do sześciu dni po zabiegu. Aby zapobiec infekcji, należy przemyć to miejsce delikatnym środkiem czyszczącym i osuszyć ręcznikiem. Należy zawsze pamiętać o używaniu czystych rąk podczas dotykania skóry po zabiegu mezoterapii mikroigłowej.

Przed i po zabiegu mezoterapii mikroigłowej należy skonsultować się z lekarzem. Podczas wizyty należy unikać przyjmowania antybiotyków, ponieważ może to zwiększyć ryzyko infekcji. Lekarz powinien doradzić, czy należy odstawić jakiekolwiek leki. Opieka po zabiegu mezoterapii mikroigłowej ma kluczowe znaczenie dla procesu rekonwalescencji. Jeśli przyjmujesz leki przeciwzapalne, powinnaś skonsultować się z lekarzem, aby nie stosować ich przez dwa dni przed zabiegiem.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Opadające powieki - przyczyny
Czytaj Dalej

Opadające powieki – przyczyny

Opadające powieki mogą być spowodowane przez wiele różnych przyczyn. Niektórzy ludzie mają więcej opadających powiek niż inni, a…
Jaką mezoterapię na włosy wybrać?
Czytaj Dalej

Jaką mezoterapię na włosy wybrać?

Istnieje wiele korzyści z mezoterapii włosów, ale musisz wybrać mądrze, aby odnieść jak najwięcej korzyści. Zanim wybierzesz odpowiedni…
Mezoterapia - co to jest i ile kosztuje?
Czytaj Dalej

Mezoterapia – co to jest i ile kosztuje?

Mezoterapia jest niechirurgiczną alternatywą dla liposukcji. Pomaga zredukować tkankę tłuszczową, ujędrnić skórę i poprawić wygląd cellulitu. Dr Barbara…
Plastyka powiek - gdzie znaleźć szkolenie?
Czytaj Dalej

Plastyka powiek – gdzie znaleźć szkolenie?

Jeśli jesteś zainteresowany zostaniem chirurgiem plastycznym powiek, jest kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć. Powinieneś wiedzieć, co szkolenie obejmuje,…