Mezoterapia mikroigłowa jest popularnym zabiegiem kosmetycznym, w którym wykorzystuje się maleńkie igiełki, aby wygładzić skórę. Zabieg nie wymaga operacji i ma minimalny czas przestoju. Niektórzy pacjenci odczuwają zaczerwienienie lub obrzęk po zabiegu. Procedura ta została opracowana po raz pierwszy przez dr Michela Pistora w 1952 roku. Początkowo stosowano ją w celu zmniejszenia bólu, ale od tego czasu zyskała popularność jako zabieg kosmetyczny.
Zabiegi
Mezoterapia mikroigłowa jest popularnym zabiegiem kosmetycznym. Jest bezpieczna i nieinwazyjna, a czas przestoju jest bardzo krótki. W zależności od leczonego schorzenia, zabieg może trwać od trzech do 15 sesji. Początkowa przerwa między sesjami wynosi od siedmiu do dziesięciu dni, ale może ulec zmianie w zależności od reakcji skóry. Związki wykorzystywane w mezoterapii mają wiele zalet dla skóry.
Po poddaniu się zabiegowi mikroigłowania przez około 24 godziny może wystąpić łagodny obrzęk lub zaczerwienienie. W niektórych przypadkach może wystąpić punktowe krwawienie lub siniaki. Przez kilka dni po zabiegu można nosić makijaż. Efekty zabiegu mikroigłowania są widoczne w ciągu tygodnia, ale dla uzyskania pełnych rezultatów konieczne może być powtarzanie zabiegu co kilka miesięcy. Po zabiegu należy zastosować krem z filtrem przeciwsłonecznym lub kwas hialuronowy, aby zminimalizować zaczerwienienia.
Podczas zabiegu należy postępować zgodnie z instrukcjami, aby ułatwić gojenie. Po zabiegu mikroigłowania skóra będzie w stanie wyprodukować zdrowy kolagen, który zastąpi zbliznowaciałą tkankę. W większości przypadków efekty utrzymują się od czterech do sześciu tygodni, ale może się to różnić w zależności od rodzaju skóry i stopnia jej zaawansowania. Lekarz doradzi, jak najlepiej dbać o siebie w ciągu pierwszych kilku dni po zabiegu.
Efekty zabiegu mikroigłowania są widoczne natychmiast, ale dla uzyskania maksymalnych rezultatów mogą być potrzebne kolejne sesje. W przypadku większości osób trzy do sześciu sesji wystarczą, aby wygładzić skórę, usunąć zmarszczki oraz poprawić teksturę i koloryt. Bardziej zaawansowane problemy mogą wymagać od sześciu do ośmiu sesji, z przerwami między zabiegami wynoszącymi od czterech do sześciu tygodni. Ostateczne efekty mogą pojawić się dopiero po sześciu miesiącach, a rezultaty utrzymują się do roku.
Czas przestoju
Czas przestoju po mezoterapii mikroigłowej jest minimalny. Po zabiegu należy unikać intensywnego wysiłku fizycznego, sauny i pływania. Aby uzyskać jak najlepsze rezultaty, należy skonsultować się z profesjonalistą w The Youth Fountain. Mogą oni udzielić Ci konsultacji i pomóc w podjęciu decyzji. Zazwyczaj zabieg trwa mniej niż godzinę, ale niektóre osoby zgłaszały zmniejszenie bólu i siniaków po zabiegu.
Zabieg jest skuteczny w przypadku starzejącej się skóry i może być połączony z liftingiem twarzy w celu poprawy ogólnego wyglądu skóry. Pacjenci w każdym wieku mogą odnieść korzyści z zabiegu mikroigłowania, który nie wymaga żadnego czasu rekonwalescencji. Procedura ta może również pomóc w przypadku blizn potrądzikowych, zmarszczek i zwiotczałej skóry. Zabieg nie wymaga przestojów i daje naturalne, długotrwałe rezultaty. Czas przestoju po mezoterapii mikroigłowej zależy od potrzeb i stylu życia pacjenta.
Mikroigłowanie i mezoterapia to niechirurgiczne zabiegi, które wywołują odpowiedź komórkową w dolnych warstwach skóry. Zabiegi te są popularne, ponieważ nie wymagają operacji chirurgicznych i pozwalają osiągnąć wyjątkowo dobre rezultaty. Obie procedury wykorzystują igły, które stymulują produkcję kolagenu i elastyny. Microneedling to dobry wybór dla osób, które chcą poprawić swój wygląd bez przestojów i bólu. Jeśli zastanawiasz się nad wykonaniem tej procedury, czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej na jej temat.
Chociaż zabieg jest mało inwazyjny, wymaga jednak pewnego czasu przestoju po jego wykonaniu. Większość osób odczuwa łagodny obrzęk do 24 godzin po zabiegu mezoterapii mikroigłowej, ale u niektórych pacjentów mogą pojawić się siniaki lub punktowe krwawienia. Może być również konieczne odstawienie niektórych leków lub zmiana trybu życia na około tydzień przed zabiegiem mikroigłowania. Wkrótce Twoja skóra będzie wyglądać znacznie lepiej.
Results
Mezoterapia mikroigłowa jest formą chirurgii kosmetycznej, w której małe igły są wykorzystywane do stymulowania naturalnych zdolności regeneracyjnych skóry. Nakłuwając wierzchnią warstwę skóry, igiełki tworzą sieć mikrokanalików, które umożliwiają witaminom i innym składnikom aktywnym przenikanie do głębszych warstw. Jest to zabieg stosunkowo bezbolesny, a klient może zażyczyć sobie krem znieczulający. Mezoterapia mikroigłowa jest bardzo skuteczna, w naturalny sposób stymuluje produkcję kolagenu i elastyny.
W kilku badaniach wykazano skuteczność mezoterapii mikroigłowej. Najbardziej przekonujące dowody pochodzą z badań, które wykazały, że proces ten może promować produkcję kolagenu i innych czynników leczniczych. Kolagen jest niezbędny dla zdrowia skóry, a jego ilość zmniejsza się wraz z wiekiem. Ponadto, niektóre urazy skóry mogą powodować utratę kolagenu. Ponieważ produkcja kolagenu stymuluje powstawanie nowej skóry, zabieg mikroigłowania może przywrócić jej młodzieńczy wygląd. Jednak na efekty trzeba poczekać kilka miesięcy.
Istnieje wiele innych korzyści płynących z zastosowania mikroigłowania. Mikroigły, czyli igły, powodują lekkie uszkodzenie skóry. W rezultacie skóra reaguje wytwarzaniem nowej, bogatej w kolagen tkanki. Te nowe tkanki mają równomierny koloryt i strukturę. Z wiekiem tracimy kolagen, więc nowy kolagen może poprawić jędrność skóry. Jeśli rozważasz zastosowanie mezoterapii mikroigłowej jako zabiegu kosmetycznego, warto się jej przyjrzeć.
Najczęstszą korzyścią płynącą z mezoterapii mikroigłowej jest ujędrnienie skóry. Niektóre początkowe rezultaty są widoczne natychmiast, ale pełne korzyści będą widoczne dopiero po czterech do sześciu tygodniach. Wynika to z faktu, że produkcja kolagenu i obrót komórkowy wymagają czasu. Podczas procesu gojenia na skórę często nakłada się środek miejscowo znieczulający, aby ograniczyć możliwość wystąpienia dyskomfortu. W niektórych przypadkach krem lub serum łagodzące może pomóc w ukojeniu skóry i zmniejszeniu widocznego zaczerwienienia.
Koszt
Koszt mezoterapii mikroigłowej różni się w zależności od obszaru ciała. Po zabiegu należy liczyć się z dość dużym zaczerwienieniem, które jednak ustępuje w ciągu dnia lub dwóch. Jeśli chcesz zmniejszyć widoczność zmarszczek, być może będziesz musiała zaplanować kilka dni wolnych od pracy, aby dojść do siebie. Koszt zabiegu w medycznym spa w okolicy o wysokim czynszu będzie wyższy niż w klinice w mniej kosztownej okolicy.
Chociaż za zabiegi mikroigłowania często płaci się z własnej kieszeni, można uzyskać pewne zniżki w ramach członkostwa lub planu „pakietowego”. Pakiet składa się z określonej liczby zabiegów za niższą kwotę całkowitą. W ten sposób można zapłacić niższą stawkę ogólną, a mimo to uzyskać taką samą jakość opieki. Jeśli płacisz z góry za cały zabieg, możesz nawet otrzymać darmowy zabieg końcowy!
Mezoterapia i mikroigłowanie to niechirurgiczne zabiegi, które dają imponujące rezultaty. Działanie zabiegów polega na stymulowaniu odpowiedzi z dolnych warstw skóry. Reakcja ta powoduje redukcję zmarszczek i innych oznak starzenia się skóry. Procedura stymuluje również produkcję kolagenu. Jest to również doskonałe rozwiązanie dla pacjentów z trądzikiem. Lekarz medycyny estetycznej Fiona McCarthy praktykuje w Chelsea w Londynie. Jeśli zastanawiasz się nad wykonaniem zabiegu mezoterapii mikroigłowej, pamiętaj o tych wskazaniach, zanim pójdziesz pod nóż.
Typowa seria trzech zabiegów mikroigłowania kosztuje około 700 dolarów. Profesjonalne urządzenie do mikronakłuwania wykorzystuje kontrolowane mikrourazy do tworzenia kanałów pod powierzchnią skóry. Dzięki temu składniki aktywne mogą dotrzeć do głębszych warstw skóry. Przeciętna sesja trwa około 30 minut. W trakcie sesji można zastosować kilka serum, które mogą wzmocnić efekty zabiegu. Cena zabiegów mikroigłowania jest zróżnicowana w zależności od obszaru ciała, liczby potrzebnych sesji mikroigłowania oraz od tego, czy zabieg ma na celu usunięcie blizn.
Rekonwalescencja
Po zabiegu mezoterapii mikroigłowej można spodziewać się krótkiego okresu przestoju. Zabieg jest nieinwazyjny i zwykle powtarza się go co cztery do sześciu tygodni. Przeznaczony jest do leczenia różnych problemów skórnych, takich jak drobne zmarszczki i nierównomierny koloryt skóry. Microneedling jest również skuteczny w usuwaniu tatuaży. Rekonwalescencja po zabiegu mikroigłowania jest szybka, a ryzyko związane z zabiegiem minimalne. Ponieważ rezultaty są widoczne od razu, zabieg ten można nawet uznać za rutynę pielęgnacyjną.
Po zabiegu mikroigłowania skóra może być zaczerwieniona i opuchnięta. Jest to naturalna reakcja na zabieg i jest całkowicie normalna. Jest to oznaka produkcji kolagenu. Ponadto skóra może wyglądać na matową. Efekt ten można zmniejszyć, stosując krem nawilżający o lekkiej konsystencji. Jeśli mikroigłowanie spowodowało przesuszenie skóry, możesz zastosować krem nawilżający.
Po zabiegu mikroigłowania zmiany można zauważyć w ciągu dwóch do trzech tygodni. Maksymalne efekty pojawiają się po trzech miesiącach od ostatniej sesji, a poprawa stanu skóry powinna być widoczna już po czterech do sześciu tygodniach. Należy jednak pamiętać, że do uzyskania optymalnych rezultatów może być konieczne przeprowadzenie więcej niż jednej sesji. W celu uzyskania najlepszych rezultatów konieczne będzie przeprowadzenie trzech lub czterech sesji w odstępie około czterech do sześciu tygodni. Po uzyskaniu zadowalających rezultatów należy rozważyć powtórzenie zabiegu co dwa do trzech miesięcy w celu ich podtrzymania.
Microneedling to skuteczna metoda leczenia problemów związanych ze starzeniem się skóry. Zwiększa produkcję kolagenu i wygładza grube zmarszczki. Może także poprawić stan blizn, zwłaszcza w przypadku blizn wgłębionych. Jak widać, korzyści płynące z zastosowania mikroigłowania znacznie przewyższają czas przestoju związany z tą procedurą. Jest on również bezpieczny i skuteczny, a czas rekonwalescencji jest krótki. W rzeczywistości, mikroigłowanie jest świetną opcją zabiegową dla pacjentów w każdym wieku.
Podobne tematy