Pielęgnacja pozabiegowa po mezoterapii bezigłowej

Pielęgnacja pozabiegowa po mezoterapii bezigłowej

Niezależnie od tego, czy zastanawiasz się nad mezoterapią bezigłową, czy po prostu szukasz wskazówek dotyczących pielęgnacji po zabiegu, ten artykuł przeprowadzi Cię przez cały proces. Omówimy wszystko, co powinnaś wiedzieć o pielęgnacji po zabiegu mezoterapii bezigłowej, od pielęgnacji skóry po makijaż. Pielęgnacja pozabiegowa ma kluczowe znaczenie dla powodzenia zabiegu. Oto kilka wskazówek:

Pielęgnacja pozabiegowa

Mezoterapia bezigłowa to zabieg ambulatoryjny, podczas którego niewielka ilość roztworu jest wstrzykiwana w miejsce poddawane zabiegowi. W zależności od potrzeby leczenia może być konieczna większa liczba sesji. Po zabiegu nie jest wymagany żaden opatrunek, a pacjent może natychmiast powrócić do codziennych czynności. Zazwyczaj pacjenci są w stanie powrócić do normalnej aktywności po zabiegu bez odczuwania żadnych skutków ubocznych. Zabieg może być wykonywany zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet, bez przestojów związanych z rekonwalescencją.

Po poddaniu się mezoterapii pacjentowi podaje się krem znieczulający lub znieczulenie lodem, w zależności od obszaru poddawanego zabiegowi. Podczas wykonywania zastrzyku pacjent leży na boku. Lekarz pobiera wymaganą ilość składników do strzykawki za pomocą igły 18Gx11/2. Wstrzyknięcie może być wykonane techniką punktową, nappage lub techniką grudkową. Zabieg może trwać od 20 do 30 minut, w zależności od obszaru poddawanego leczeniu.

Po zabiegu

Mezoterapia bezigłowa wykorzystuje zaawansowaną technologię elektroforezy do dostarczania składników upiększających skórę bez użycia igły. Wykorzystuje ona pole napięciowe, aby skłonić komórki do otwarcia kanałów białkowych, co umożliwia składnikom aktywnym zawartym w serum wniknięcie do komórek w optymalnym stężeniu. Metoda ta przenika przez wszystkie warstwy naskórka i najgłębszą część warstwy rogowej. W przeciwieństwie do innych form mezoterapii, mezoterapia bezigłowa nie powoduje żadnych skutków ubocznych.

Technika ta poprawia strukturę i nawilżenie skóry, eliminuje przebarwienia oraz zmniejsza widoczność łagodnych zmian pigmentacyjnych i rozstępów. Po zabiegu mezoterapii stosuje się kosmetyki z substancjami aktywnymi, aby zapewnić długotrwałe rezultaty. Niektóre kosmetyki pozabiegowe zawierają multiwitaminy, oligoelementy, antyoksydanty, hialuronian i aminokwasy.

Po mezoterapii

Proces przeciwstarzeniowy mezoterapii polega na wstrzykiwaniu dużych dawek witamin, czynników wzrostu i innych składników aktywnych do głębokich warstw skóry. Wysokie stężenie składników aktywnych pobudza fibroblasty do produkcji nowego kolagenu. W rezultacie zabiegi mezoterapii bezigłowej mogą zmniejszyć widoczność zmarszczek, a nawet spowolnić oznaki starzenia. Procedura została opracowana przez Michela Pistora w 1952 roku.

Proces rozpoczyna się od nałożenia na wybrany obszar roztworu miejscowego zawierającego składniki aktywne. Metoda wysokich częstotliwości umożliwia wniknięcie roztworu w skórę na głębokość wymaganą do uzyskania pożądanych rezultatów. Zabiegi mezoterapii mogą m.in. stymulować drenaż limfatyczny, pobudzać aktywność komórkową i sprzyjać rozpadowi komórek tłuszczowych. Produkty do pielęgnacji skóry zawierające składniki aktywne, takie jak witamina C lub kwas hialuronowy, mogą poprawić ogólny koloryt skóry.

Kosmetyki po zabiegu

Cel mezoterapii bezigłowej jest taki sam jak mezoterapii iniekcyjnej: umożliwienie przenikania składników aktywnych przez barierę skórną. Osiąga się to za pomocą łagodnych prądów elektrycznych, które pomagają przemieszczać substancje między komórkami. Pacjenci, którzy boją się igieł, powinni rozważyć mezoterapię bezigłową jako alternatywę. Proces ten polega na zastosowaniu impulsowych prądów o niskiej częstotliwości, które jonizują cząsteczki składników aktywnych, tworząc małe kanaliki w skórze.

Tradycyjna mezoterapia polega na wykonywaniu maleńkich nakłuć lub ran na skórze, które przenoszą składniki aktywne w głąb skóry właściwej. Z kolei mezoterapia bezigłowa nie powoduje żadnych widocznych blizn. Po zabiegu mezoterapii bezigłowej pacjent może nałożyć na zmienione chorobowo miejsce krem przyspieszający gojenie się ran. Ponadto dermaroller tworzy mikroperforacje w skórze, co umożliwia dostarczanie produktów kosmetycznych w głąb skóry.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Opadające powieki - jak je zlikwidować
Czytaj Dalej

Opadające powieki – jak je zlikwidować

Opadające powieki to powszechny problem, który czasem może prowadzić do poważniejszych schorzeń zdrowotnych. Dlatego kluczowe jest, aby skonsultować…
Co to jest mezoterapia? I ile kosztuje?
Czytaj Dalej

Co to jest mezoterapia? I ile kosztuje?

Jeśli rozważasz przeprowadzenie mezoterapii, zapewne zastanawiasz się: Co to jest mezoterapia? I ile to kosztuje? Poniżej znajduje się…